Brangakmenių spalvų terapija 1 dalis

Parašė: Liepžiedis 03.05.2011, 20:00

Šimtus metų žinomas spalvų mokslas šiandien jau įsitvirtinęs ir visose kasdienio gyvenimo srityse. Spalvų terapija taikoma psichologijoje ir netradicinėje medicinoje. Mat tinkamai panaudojus tai veikia mūsų nervus ir organus, skatina ląstelių dauginimąsi ir ypač didelį poveikį turi mūsų nuotaikai. Spalvos – tai virpesiai, ir kiekviena turi jam būdingą svyravimų dažnį. Akimis ir oda mes priimame šiuos virpesius.

Jei žmogus atmeta kokią nors spalvą, tai reiškia, kad būtent tas savybes savo gyvenime jis slopina ir jų neišgyvena. Bodėjimasis mėlyna spalva reiškia vidinį nerimą, o antipatija raudonai spalvai rodo nuslopintą agresiją, seksualumą. Niūrūs ir uždari žmonės renkasi blankias, pilkas, rudas ir tamsias spalvas.

Kiekvienas brangakmenis žadina mūsų auros ir čakros tas spalvas, kurios jame matomos, todėl reikėtų rinktis aiškias, intensyvias ir švytinčias spalvas.

Juoda yra moteriškumo, pirminės priežasties, pasąmonės spalva, tačiau taip pat ir liūdesio, tamsos, mirties ir vienatvės spalva. Ji praryja visas kitas spalvas. Juoda saugo nuo neigiamų energijų, jas slopina, skatina tvirtybę, koncentraciją, valios jėgą ir ištvermingumą, mintys tampa ramesnės, tačiau ji padeda suvokti silpnąsias vietas. Jei bus naudojama per daug juodos spalvos, ji gali nuslopinti gyvybingumą, emocijas ir troškimus. Brangakmenių terapijoje juodieji akmenys naudojami pirmiausia slopinti ir saugoti nuo neigiamos energijos.

Čakra: pėdų.

Brangakmeniai: juodasis žadeitas, magnetitas, obsidianas, oniksas, dūminis kvarcas, juodasis turmalinas, juodieji koralai.
Naudojama esant silpnam realybės pojūčiui, silpnai valiai, neryžtingumui.

Ruda, būdama žemės spalva, simbolizuoja šilumą, jaukumą ir ryšį su žeme. Ji stiprina ištvermingumą ir atsparumą, kartais aiškumo ir gebėjimo orientuotis sąskaita. Tai – patamsintas geltonos ir raudonos spalvos mišinys. Raudonos gyvybingumas ir aktyvumas šioje spalvoje nuslopintas ir užtamsintas. Per daug rudos spalvos skatina pasyvumą, interesų stoką, baikštumą, uždarumą ir depresiją. Vienuoliai dažnai vilki rudus abitus kaip dvasingumo, užsisklendimo simbolį.

Čakros: pėdų ir pagrindo.

Brangakmeniai: agatas, rudasis deimantas, jaspis, dūminis kvarcas, tigro akis, cirkonas.
Naudojama esant dideliam jautrumui, globos poreikiui, netikrumui, švaistymo manijai.

Raudona spalva reiškia gyvenimo troškimą, galią, energiją, meilę, šilumą ir teikia stiprybės, ji sieja su pasąmone ir suaktyvina ne tik kūną, bet ir dvasią. Ji stiprina gyvybines jėgas ir seksualumą, žadina pasitikėjimą savimi, gebėjimą atkakliai siekti tikslo ir skatina atidumą. Ne veltui stop ženklas yra raudona šviesoforo spalva. Įtūžę mes paraustame, o augalai greičiau auga apšviesti raudonos šviesos. Kai šios spalvos per daug, ji gali sukelti agresiją, dirglumą ir priešiškumą.

Čakra: pagrindo.

Brangakmeniai: agatas, raudonasis jaspis, granatas, hematitas, koralai, rubinas, spinelis.
Naudojama esant mažakraujystei, kraujo ligoms, žemam kraujospūdžiui, impotencijai, nusilpimui, depresijoms, širdies ir raumenų problemoms.

 

Oranžinė yra energijos, džiaugsmo, sveikatos, erotikos ir drąsos spalva. Ji skatina virškinimą ir kraujo apytaką, kūrybingumą, komunikabilumą, gyvenimo džiaugsmą bei seksualumą. Oranžinė spalva naudojama nuo depresijos ir melancholijos. Neretai baimė, prislopintas pyktis ir įtampa susikaupia skrandžio srityje ir kenkia virškinimui. Uždėjus oranžinės spalvos akmenų ant šios srities, ją galima vėl atgaivinti. Ši spalva padeda įveikti staigų įniršį ir suteikia daugiau savitvardos. Per daug oranžinės spalvos gali sukelti nerimą, nervingumą.

Čakra: sakralinė.

Brangakmeniai: oranžinis kalcitas, ugninis opalas, karneolis, oranžinis safyras, saulės akmuo.
Naudojama esant kraujo ir kraujo apytakos problemoms, virškinimo sutrikimui, energingumo stokai, prislėgtumui, sergant alergija.

Geltona spalva atstovauja protui, išminčiai, kūrybingumui ir nevaržomam spontaniškumui. Ji ypač aktyvina smegenų veiklą, taip pat stiprina nervus, skrandį, žarnyną, kepenis, plaučius ir kasą. Ši šilta spalva palengvina analitinį mąstymą, padeda siekti tikslų ir žadina vaizduotę. Geltona kaip saulės spalva išsklaido liūdesį, melancholiją, suteikia džiaugsmo. Per daug geltonos spalvos gali pasireikšti aikštingumu, perdėtu intelektualumu, pavydu ar nervingumu.

Čakra: saulės rezginio.


Brangakmeniai:
gintaras, kalcitas, rutilo kvarcas, piritas, geltonasis safyras, tikro akis, topazas, citrinas.
Naudojama esant silpniems nervams, sergant skrandžio, žarnyno ir kepenų ligomis, diabetu, astma, nuo tulžies akmenų, vidurių užkietėjimo.

Žalia spalva simbolizuoja pavasarį ir gamtą. Ji verčia galvoti apie ošiančius miškus ir vešlias pievas. Ši švelni, harmoninga spalva priskiriama širdžiai, t.y. kūno centrui, ir gali išlyginti pusiausvyrą tarp trijų apatinių kūno ir trijų viršutinių dvasinių energetinių centrų. Žalia spalva atpalaiduoja, gydo sužeistus jausmus, ramina nervus ir žadina vaizduotę. Ji laikoma vilties, nusiraminimo, išgijimo ir gamtos spalva. Per daug žalios spalvos gali sukelti depresiją ir nesaugumo jausmą.

Čakra: širdies.

Brangakmeniai: aleksandritas, amazonitas, avantiūrinas, kalcitas, chrizokolas, chrizoprazas, dioksinas, žadeitas, malachitas, moldavitas, samaninis agatas, olivinas (peridotas), smaragdas, turmalinas.
Naudojama sergant kraujo, širdies ir nervų ligoms, nuo nemigos, streso, nuovargio.

Bus dar...

Informacijos šaltinis: Helmut G. Hofman
„Nuostabusis brangakmenių pasaulis“

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

gintare1321 @ 03.05.2011, 19:48

Labai gražūs ;)

mumacka @ 16.05.2011, 13:05

Ačiū!Labai vertinga informacija.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533