Deimantai- geriausi merginų draugai?

Parašė: Liepa 11.06.2009, 23:00

  „Deimantai- geriausi merginų draugai“- taip kažkada pirmą kartą buvo uždainuota miuzikle „Čikaga“. Šią frazę savo įvairiose dainose ir filmuose panaudojo ne vienas kūrėjas. Apie šiuos briliantus sklando daugybė legendų, švytintis brangakmenis yra pražudęs ne vieną žmogų. Pabandykime paklaidžioti po šį švytintį mineralų pasaulį, kur tiek daug spalvų ir blizgesio.
Vieną reikšmingiausių mineralų karalystės atstovų žmonės atrado maždaug prieš 6 tūkstančius metų. Tačiau jo savybes suprasti ir paaiškinti sugebėjo ne taip jau seniai. Deimantas, kaip ir akmens anglys ar grafitas- alotropinė anglies atmaina. Didžiąją dalį mineralo sudaro anglis, taip pat yra įvairių priemaišų (silicio, geležies, magnio ar kalcio oksidų, azoto). Pirmasis tokią deimanto sudėtį išsiaiškino prancūzas A. L. Lavuazjė, kai sudeginęs deimanto gabalėlį gavo anglies dioksidą. Deimante kiekvienas anglies atomas susijungęs su keturiais šalia jo esančiais anglies atomais, visi jie surišti patvariu cheminiu ryšiu, kuris lemia daug patvarių deimanto savybių. Deimantų šilumos laidumas keliskart geresnis už metalų. Taip pat tai kiečiausias gamtoje randamas akmuo, kurio paviršiaus neįmanoma subraižyti su jokiu kitu mineralu. Tikriausiai daugelis žino, kad renkantis akmenį, svarbu, jog jis sušiltų rankoje. Tačiau šio brangakmenio jums delne sušildyti nepavyks, deimantas paprasčiausiai „atstumia“ šilumą.

Užburianti spalvinė gama

Chemiškai grynas mineralas yra skaidrus ir bespalvis. O kitų medžiagų priemaišos nulemia deimanto spalvą. Deimantai gali būti ryškiai geltoni (Canary deimantas), ypač reti ir vertingi raudonos, mėlynos ir purpurinės spalvos deimantai (Fancy deimantas). Taip pat pasitaiko matinių, tamsių deimantų (Bort deimantas).

Deimantų spalvų paletė

Nuotrauka iš diamondmadeeasy.com

Pagavęs bent mažiausią šviesos spindulėlį, deimantas stulbinamai spindi, prieš akis galite pamatyti visą vaivorykštės gamą. Visais laikais juvelyrai stengėsi deimantams suteikti kuo daugiau spindėjimo, šlifuodami stengdavosi išgauti kuo daugiau briaunų. Vėliau buvo atrastas kitas būdas- šlifavimas naudojant deimantų miltelius, kurie gaunami trinant vieną deimantą į kitą.

Juvelyrai kiekvieną deimantą turi nušlifuoti tobulai.

Nuotrauka iš vectordiary.com

Nuo mineralo iki brilianto

Didžioji dalis kokybiškos deimantų žaliavos naudojama juvelyriniams dirbiniams. Apdoroti akmenys- briliantai- kainuoja dešimtis kartų daugiau, už žemėje rastą žaliavą. Žemėje rastas žaliavinis akmuo ne itin patrauklus, neturi spindesio, formos, padengtas tamsiu apvalkalu, panašiu į dervą. Aukštos kokybės deimantų kristalų randama Australijoje, taip pat Jakutijoje bei Kanadoje. Deimantų masė pateikiama karatais (1 karatas- 0,2 gramo).
Pats stambiausias kada nors rastas deimantas žemėje pavadintas „Kulinanu“. Jį 1905m. Pietų Afrikos respublikoje atrado Frederikas Velsas. Deimantas svėrė 3106 karatus (621,2 gramus). Tiesa, jis greitai buvo suskaldytas ir iš jo pagaminti 104 mažesni briliantai.

Žaliava ir jau pagamintas briliantas itin skiriasi

Nuotrauka iš wikipedia.org

Prabangu ir pavojinga

Pasaulyje yra daug įvairių legendų, kurios byloja, jog deimantai neša įvairias nelaimes. Sakoma, jog jeigu deimantas sveria daugiau nei 10 karatų, jis jau gali būti potencialiai pavojingas jo savininkui.
XVII amžiaus viduryje keliautojas Žanas Batistas Tavernjė į Prancūziją parsivežė 115 karatų sveriantį žydrąjį deimantą. Juo iškart susižavėjo Liudvikas XIV ir jį įsigijo, rūmuose savo juvelyrui liepė pagaminti 68 karatų trikampę piramidę. Nuo tada prasidėjo didžiosios šių rūmų nelaimės. Daugelis ekstrasensų mano, jog trikampė deimantinė piramidė sukuria pavojingą energiją. Liudvikas XIV šia piramide buvo papuošęs savo žabo, po kelių mėnesių jis mirė. Po jo mirties brangakmenis vis dar liko rūmuose, Liudvikas XV liepė juo papuošti jo vieną iš ordinų. Netrukus karalius mirė nuo raupų. Vėliau šiuo prabangiu kūriniu puošėsi daugelis rūmų damų, galbūt sutapimas, tačiau visos, kurios juo pasipuošdavo, netrukus būdavo giljotinuotos...


Fancy deimantai

Chemiškai grynas deimantas- bespalvis ir skaidrus

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,309
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,786
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532