Didžiausias pasaulio perlas

Parašė: Idommi 22.01.2010, 23:00

Didžiausio pasaulio atradimo istorija įspūdinga. Šį perlą 1934 metais aptiko entuziazmu trykštantis jaunas perlų ieškotojas iš Palavano salos Filipinuose. Jis nardydamas išvydo didžiulį dvigeldį moliuską (Tridacna gigas) ir bandė išimti perlą, kai milžiniškos geldelės suspaudė jo ranką. Jis mirė iškart. Kiti narai ištraukė jaunuolį į krantą kartu su jį pražudžiusia kriaukle. Atidarę tridaknos geldeles jie išvydo didžiulį susiraukšlėjusį blankiai švytintį perlą. Jis priminė musulmono galvą su tradiciniu turbanu, todėl buvo pavadintas Dievo Alacho perlu (Pearl of Allah).


Laodzi perlas (Pearl of Allah - Pearl of Lao Tzu - Pearl of Lao Tse)
Dievo perlo atsiradimas buvo aprašytas „American Museum of Natural History“ žurnale 1939 metais. Jo ilgis – 24cm, svoris – 6,396 kg. Amerikietis Vilburnas Kobas (Wilburn Cobb), vos tik išgirdęs apie nepakartojamą perlą, norėjo jį nusipirkti iš Filipinų genties vyriausiojo vado, tačiau jis nesutiko jo parduoti. 1936 metais V. Kobas išgydė maliarija sergantį genties vado sūnų ir gavo išsvajotąjį perlą kaip dėkingumo simbolį.
1939 metais Vilburnas Kobas grįžo į Jungtines Amerikos Valstijas ir atvežė milžinišką perlą į Amerikos gamtos mokslų muziejų ekspertizei atlikti. Po išsamaus tyrimo patvirtintas Tridaknos perlo autentiškumas, tik nebuvo nustatytas šio perlo amžius. Dievo perlas buvo eksponuojamas Niujorko mieste ir įvertintas 3,5mln dolerių.
Šis perlas neturi perlamutro sluoksnio, švytėjimas matinis (kaip porceliano). Žvelgiant iš biologinės pusės – kalkingas nereguliarios formos daiktas gali būti laikomas natūraliu perlu, tačiau gemologai perlus, neturinčius perlamutro sluoksnio įvardija terminu ‚perlas‘ (kabutėse). Visos dvigeldžių moliuskų rūšys geba išauginti savyje perlų, tačiau tik nedaugelis gali išskirti perlamutro dangą, kuri suteikia perlui ypatingą žvilgesį, vaivorykštinį spalvų žaismą.1969 metais Vilburnas Kobas pateikė kitą unikalaus perlo atsiradimo istoriją. Pasak jo, kai 1939 metais perlas buvo eksponuojamas Niujorko Riplio muziejuje, pasirodė kinas Lee teigdamas, kad tai yra prarastasis Laodzi perlas (pearl of Lao Tzu / pearl of Lao Tse), minimas senovės Kinų legendoje. Legenda bylojo, jog daugiau nei prieš 2500 metų senovės Kinijos filosofas Laodzi įspraudė nefrito amuletą į mažą geldelę. Šimtmečiais perlas buvo perdedamas į vis didesnius moliuskus, siekiant jį užauginti iki rekordinio dydžio. Vykstant karui, kinai norėdami apsaugoti šią vertybę, išsiuntė perlą į Filipinus, bet jis buvo prarastas per audrą. Kritikai teigė, jog tai sąmoningas Vilburno Kobo bandymas padidinti reto lobio vertę, suteikiant jam istorinę kilmę. Po Kobo mirties 1980 metais, Peteris Hoffmanas ir Viktoras Barbišas isigyjo perlą už kur kas mažesnę sumą nei jis buvo įvertintas – 200.000 dolerių. V. Barbišas skolinosi pinigų iš Juozapo Bonicelli įkeisdamas teisę į perlą. Po daugybės teisinių procesų, pirmosios instancijos teismas 1998 metais nutarė, jog perlas turi būti parduodamas, o pinigai padalinti į lygias dalis (visiems trims minėtiems vyrams ar jų šeimoms). Tačiau lig šiol neatsirado žmogus, galintis tiek sumokėti už šį nuostabų gamtos kūrinį.
1982 metais didžiausias pasaulyje perlas buvo vertinamas nuo 40 iki 42 milijonų dolerių. Ir buvo nustatytas jo amžius – maždaug 600 metų. Tai paneigia Laodzi kilmės versiją, pagal kurią perlas turėtų būti apie 2400 metų senumo. 2005 metais perlo vertė buvo 60 mln., 2007 – 93 mln. dolerių.

Šaltiniai: http://en.wikipedia.org , http://www.internetstones.com , http://www.karipearls.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,308
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532