Ekologiški papuošalai

Parašė: juoda avis 26.03.2009, 15:56

Kai gyventi ekologiškai tapo ne tik būtina, bet ir itin madinga, tiek Lietuvos, tiek pasaulio rinkos buvo sparčiai užpildytos ekologiškomis prekėmis. Būtent tokių prekių pasirinkimas milžiniškas: ekologiškas muilas, ekologiški pieštukai, ekologiški kompiuterių korpusai.. Taip pat ir ekologiški rankų darbo gaminiai. Tokie ekologiški rankdarbiai ne tik atrodo originaliai, tačiau taip pat skatina rinktis gamtos išsaugojimą vietoje masinių pramoninių gaminių. Perdirbti seni mediniai baldai, išardytos neveikiančios buitinės technikos detalės, ar net lazeriu apdorotas medis – yra begalės būdų sukurti ekologišką papuošalą.Medis – viena seniausių žmonėms žinomų medžiagų. Laukinės palmės, raudonmedžio, kokosmedžio ar kitokių medžių mediena pasižymi nepaprasta raštų, spalvų ir tekstūrų gausa, būtent todėl ši medžiaga labai populiari amatininkų tarpe. Lengvai apdorojama materija yra lengva, puikiai dera su tauriaisiais metalais, stiklu ar kitokiomis ekologiškomis medžiagomis. Mediniai karoliukai ir kitos detalės papuošalų gamybai prieinamos ir Lietuvos amatininkas, nors paprasto medžio gabaliukas, kurį galima apdoroti ir pačiam, visada išliks dar unikalesnis.Būtent medį savo darbams, kuriuos autorius pats įvardina kaip keliaujančias skulptūras, pasirinko ir amatininkas Anthony Roussel. Lazerio pagalba jis suteikia medžiui sudėtingiausias architektūrines formas. Pasak paties autoriaus, jo darbai – tai sintezė tarp piešimo ir architektūros. Plonų, lazeriu išdeginamų linijų kartojimas A.Roussel darbuose sukuria nepakartojamą darnos su gamta, lengvumo įspūdį. Autorius prisipažįsta, kad veiksniai lėmę jo pasirinkimą dirbti su medžiu, buvo ne tik medžio apdirbimo galimybės bet taip pat ir natūralaus medžio kvapas.
Pagaminti ekologišką papuošalą galima ne tik iš natūralių gamtos sukurtų medžiagų, bet taip pat ir perdirbant įvairius daiktus. Neveikiančių (rinktis galima taip pat ir veikiančias) klaviatūrų mygtukai, tušti stikliniai buteliai, nebenaudojamos riedlentės - visa tai gali virsti namų dekoracijomis, papuošalais ar net darbo įrankiais. Pasidaryti vąšelį iš medžio gabaliuko gal būtų kiek ir per keblu, tačiau vien iš nebenaudojamos siūlų ritės galima pasigaminti puikią nėrimo lėlytę. Tokiu būdu, kiekvienas turime galimybę net ir paprasčiausius daiktus prikelti kitokiems, naujiems gyvenimams.Autorė, visuomenei prisistatanti kaip WrecordbyMonkey, įrodė, kad net ir vinilinės plokštelės gali virsti senove ir prabanga dvelkiančiais papuošalais. Iš minėtų plokštelių išpjaustytos įvairios kamėjų, gėlių formos derinamos su medžiu bei sidabru. Tokiu būdu, visos šios skirtingos medžiagos tampa įvairiausias kaklo papuošalais ar auskarais. Tai, kad ne tik vinilinės plokštelės, bet ir riedlentės gali virsti papuošalais, įrodė autorių duetas - Jann and Jeff Whidden. Iš senų, sulūžusių, nebenaudojamų riedlenčių autorių gaminami įvairių formų papuošalai atrodo išties originaliai ir yra ekologiški.Pasirinkimas gaminti ekologišką daiktą, garantuoja ne tik naują požiūrį į mus supančius daiktus ar galimybę prisidėti prie švaresnės gamtos, bet taip pat įdomų darbo procesą ieškant būdų ir kelių perdirbant įvairiausius daiktus. Tai galimybė sukurti tikrai vienetinį papuošalą, nes į bet kokį nereikalingą daiktą ar pasimetusią detalę, kiekvienas žmogus pažvelgs kitaip.

Nuotraukos: etsy.com; inhabitatshop.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,309
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,786
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532