Etsy internetinės parduotuvės patarimai, kaip nustatyti kainas savo rankų darbo gaminiams

Parašė: Boo 09.04.2010, 00:00

Sugalvojus parduoti savo gamybos daiktą, sunkiausia užduotimi dažniausiai tampa kainos nusistatymas. Verslo mokyklose tokiems dalykams skiriami ištisi semestrai ir nėra kažkokios stebuklingos kainos nustatymo formulės - tai labiau laikoma menu, o ne mokslu. Jei pardavimas tampa labiau verslu, nei laisvalaikio užsiėmimu, pirmiausia patariama padengti išlaidas. Tiesioginės išlaidos:
• Daiktui pagaminti naudotos medžiagos;
• Įpakavimas;
• Piniginių operacijų mokesčiai;
• Jei prekiaujama tam skirtoje parduotuvėje, jos mokesčiai.

Siūloma įvertinti kainą net iš spintos gelmių ištrauktų, daug metų nenaudotų siūlų ar kaimynės padovanotų sagų.

Įskaičiuojamos netiesioginės išlaidos, atsirandančios papildomai, siekiant pagaminti norimą daiktą (mokestis už kokių nors įrankių naudojimą).

Tada reikia įvertinti laiką. Reikia apmąstyti, kiek laiko trunka pagaminti daiktą ir jį pateikti pardavimui. Skaičiuoti reikia ir laiką, kurį skiriate daikto komponavimui, planavimui, lygiai taip, kaip fiziniam darbui. Jei mezgate autobuse, gaminate kažką žiūrėdama televizorių ar panašiai, patariama įskaičiuoti ir tai. Nepamirškite, kad nufotografuoti darbą, sutvarkyti nuotraukas, įpakuoti ir išsiųsti taip pat trunka ne sekundę.

Apsvarstykite kiek norite ar turite gauti pinigų už savo laiką. Tiksliau, kokią algą sau mokate. Tai ypač svarbu, jei tai atstoja jūsų kasdienį darbą.

Gerai išsiaiškinkite, kokios būna siuntimo kainos.

Toks kainų nustatymas laikomas pagrindiniu. Vis dėlto, jis efektyvesnis papildomai naudojant kitas strategijas.

Konkurencija paremtas kainų nustatymas - paprasčiausiai stebimos varžovų kainos ir priklausomai nuo to nustatoma sava, didesnė ar mažesnė, kaina. Vertinkite savo gaminį su rastais panašiais rankų darbo gaminiais. Svarbu suprasti, su kuo varžotės. Konkurentu gali būti nebūtinai tas, kuris gamina labai panašius dalykus, bet tas, kuris taikosi į tą patį klientą. Tarkime, medinis galvosūkis - geriau mąstyti ne apie patį daiktą, o apie tai, kad jis yra skirtas šešerių metų berniukui. Užduokite sau šiuos klausimus:
• Kodėl pirkėjas turėtų pirkti mano gaminį, o ne kitus? • Kokia suvokiama mano gaminio vertė ir nauda? Kokia kliento manymu galėtų būti mano gaminio vertė??
• Ar mano gaminto daikto medžiagos yra geresnės kokybės?
• Ar aš gaminau tą daiktą sudėtingiau, įmantresni komponavimo elementai?
• Kokia mano reputacija lyginant su kitais, panašius dalykus gaminančiais konkurentais?
• Ar mano gaminys labiau išskirtinis? Kas jį daro unikalų ir ypatingą?
• Kas per ilgą laiką atneš man pasisekimą?

Dauguma šių klausimų padės įvertinti gaminį ir pateikti priežastį pirkėjui, kodėl jis turėtų jį pirkti. Papasakokite jam, kas tokio išskirtinio yra tavyje ir tavo gaminyje, ko negali pasiūlyti tavo konkurentai.

Kainos nustatymas pagal pareikalavimą – žiūrėti, kiek pirkėjas nori sumokėti už tavo siūlomą daiktą, ir nustatyti kainą pagal tą poreikį. Pateikiamas pavyzdys, kaip viena rankų darbo apatinius drabužius gaminanti pardavėja padvigubino kainas, o jų pirkimas nesumažėjo. Pardavėja sako, kad stebėjo tokių gaminių kainas ne vien Etsy‘je ir suprato, kad svarbiau yra gauti pelno, o ne parduoti toną ir turėti gaminti toną.

Patariama vengti klausinėti draugų ar žmonių forumuose „kiek norėtum sumokėti už mano gaminį?“. Klientas gali pagalvoti, kad deriesi ir atsakymas bus neišvengiamai šališkas. Galima, pavyzdžiui, klausti, kiek jie tikisi išleisti anūko dovanai. Perkantys dovanas draugam ar šeimos nariams gali mąstyti „10 litų už auskarus? Neeee. Na, 30 litų dovanai jau gerai”.

Paprastai dauguma nusistato per žemas kainas. Kai taip nutinka, gali susidurti su sunkumais, kai norėsi jas pakelti. Jei nori susikurti reputaciją, gali nustatyti tam tikrą mažesnę kainą kaip „speciali kaina“ ar „įžanginės nuolaidos“, taip leisdama klientui suprasti, kad jos greit bus įprastinės. Tai leis išbandyti rinką ir vėliau tobulinti savo kainų nustatymą.

Nuotrauka: http://megustafimo.wordpress.com/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

burbuliuke7 @ 18.04.2010, 16:28

geri patarimai

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,308
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532