Įspūdingiausios pasaulio deimantų kasyklos

Parašė: Laumė 04.06.2010, 19:28

Rusija

Mirnyj, rytų Sibire 1956 m. įkurta pirmoji Rusijos kasykla, kai dabartinėje jos teritorijoje mokslininkai Jurijus Chabardinas, Jekaterina Elagina ir V. Avdejenko per savo ekspediciją rado deimantų. Kasykla tokia gili, kad net aplinkui esančioje oro erdvėje draudžiama skraidyti sraigtasparniams, nes yra žinoma atvejų, kai šie buvo įtraukti į kasyklą oro srovių. 525 m gylio, 1200 m diametro kasykloje didžiulis sunkvežimis atrodo lyg mažutis taškelis kasyklos pakraščiuose. Uždaryta 2004 m..

Botsvana

Dabartinė didžiausia veikianti deimantų kasykla yra Botsvanoje, Afrikoje. Kasyklos savininkas yra firma Debsvana, valdoma vienos didžiausių deimantų firmos De Beers ir Botsvanos vyriausybės. Ši kasykla atidaryta 1971 metų liepą ir geba kasmet iškasti 20 milijonų tonų geležies rūdos per metus. Įdomu tai, kad ši kasykla turi darželį, pradinę mokyklą savo darbuotojams, 100 lovų ligoninę bei žaidimų parką.

Nors Orapos deimantų kasykla yra didžiausia savo dydžiu, bet didžiausią pelną neša kita Botsvanos deimantų kasykla Jwaneng, priklausanti tam pačiam savininkui. Čia kasmet iškasama apie 9,3 milijonai tonų geležies rūdos, kurios kiekvienoje tonoje randama 1,25 karato deimantų. Pvz.: per 2003 metus Jeaneng kasykla iškasė 14 milijonų karatų puikiausios kokybės deimantų.

Brazilija

Cinta Larga uždraustosios žemės. Palei Bolivijos ir Brazilijos sieną giliai Ruzvelto rezervate yra viena didžiausia pasaulyje nepaliesta deimantų kasykla. Brazilijos ir kiti tarptautiniai deimantų verslo atstovai pešasi dėl to, kam ši kasykla priklausys. Bet bėda ta, kad kasyklos teritorijoje gyvena vietinė gentis, kuri miriop pasiunčia kiekvieną vaikštinėjantį su kastuvėliu ir beieškantį deimantų. Brazilijos vyriausybė leido vietinei genčiai išsikasti deimantų savoms reikmėms ir pardavinėti Brazilojos centriniam bankui. Bet deimantai vietiniams atnešė tik problemas...

Amerika

Deimantų parko krateris.

Arkanzaso valstijoje, Murfreesboro apylinkėse yra parkas, kurį gali aplankyti kiekvienas – tereikia susimokėti pradinį mokestį, griebti į rankas kastuvėlį ir pačias ieškoti bei rasti deimantų. Tai vienintelė pasaulio kasykla, prieinama kiekvienam. Parkas gyvuoja 30 metų, jame jau rasta virš 75,000 deimantų, kasdien – apie du deimantus. Kasykla priklauso Arkanzaso valstijai ir JAV vyriausybei.

Be deimantų kasėjai randa ir pusbrangių akmenų - jaspio, ametisto, peridoto, granato, kvarco ir agato grynuolių.

Kanada

Dar viena ypatinga deimantų kasykla yra 300 km nuo Yellowknife miesto, kuris yra Kanados šiaurės vakarinių terotorijų sostinė. Diavik kasykla yra labai atskirta nuo gyvenamųjų teritorijų, ją sunku pasiekti – tam skirtas atskiras oro uostas, o vyraujanti temperatūra dažniausiai yra žemiau nulio.

 

Šaltiniai:
http://www.abazias.com/
http://www.pyrodes.com/
http://www.geotrack.com
www.rockhoundblog.com/

Foto:
www.arkansas.com
http://www.ajediam.com/
http://english.people.com/
www.time.com
www.quantecgeoscience.com
http://www.businessweek.com/
www.nytimes.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Rosita @ 04.06.2010, 19:49

labai įspūdingai atrodo tos kasyklos.. :) patiko paskaityt

Nensee @ 05.06.2010, 12:01

Įspūdinga tikrai....
oo oo oo
O O O

aniuxx @ 06.06.2010, 11:04

Aciu uz nuostabias akimirkas beskaitant ir besigerint tokiomis ispudingomis nuotraukomis

Pattricija @ 23.06.2010, 21:44

wow... :O Kokios milziniskos kasyklos (lb patiko foto) :))

Aiva @ 29.06.2010, 17:11

na, is ties, faizdai ispudingi!!!!

nikole @ 08.01.2012, 17:02

Buvo įdomu sužinoti iš kur atkeliauja šie nuostabus akmenėliai.Ačiū labai.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,300
  • Temų forume: 3,140
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,760
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532