Madeleine Albright užkoduotų segių kolekcija

Parašė: Perlita 12.04.2010, 14:49

Madeleine Olbrait (Albright) – buvusi Jungtinių Valstijų ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) ir buvusi prezidento Bilo Klintono (Bill Clinton) administracijos valstybės sekretorė išgarsėjo savo užkoduotomis segėmis. JAV išleistoje knygoje „Skaitykite iš mano segių. Istorijos iš mano diplomatinių papuošalų skrynelės“. Madeleine pasakoja, kad segės, kurias ji segėdavo kairiajame švarko atlape buvo parenkamos pagal vedamų diplomatinių derybų sėkmės galimybes. Buvusi Palestinos vadovą Jasirą Arafatą diplomatė sutiko su širšės formos sege, pažymėdama, kad derybos turi vykti greitai, kaip bitės įgėlimas. O buvęs Pietų Korėjos prezidentas Kim Te Čžunas sulaukė šiltesnio pasitikimo su saule atlape, kvietimas pagerinti santykius tarp abiejų šalių.Viskas prasidėjo nuo Persijos įlankos karo, kai 1994 metais Irako spauda M. Albright pavadino “ neturinčia sau lygių gyvate“, ir ji nutarė per kitą susitikimą su Sadamu Huseinu įsisegti susiraizgiusios gyvatės segę.Po to įvykio ji prisipirko įvairių segių, kurios išreikštų jos nuotaikas. Kolekcija buvo pastoviai papildoma. Kai M. Albright 1997 metais tapo JAV valstybės sekretore juvelyriniai dirbiniai tapo priemone išreikšti mintis, kurių ji negalėjo pasakyti garsiai. „Skaitykite iš mano segių“ - taip pasakė 1997 interviu Time žurnalistams.


Patys mėgstamiausi papuošalai užsienio oficialių vizitų metu segės cilindro formos, taip vadinamas Dėdė Semas ir Erelis, JAV didybės ir jėgos simboliai. 1997 metais susitikimo metu su Borisu Jelcinu pasipuošė abiem segėm.Susitikdama po Čečėnijos įvykių su Vladimiru Putinu pasipuošė sege su trimis beždžionėmis „Blogio- nematau, blogio – negirdžiu, blogai – nekalbu“, taip išreikšdama nesutikimą su Rusijos politika kur pažeidinėjamos žmogaus teisės. Su malonumu knygoje prisimena savo pokštą per susitikimą su rusų diplomatu. Rusai mėgo visur prikaišioti pasiklausimo aparatų, toks buvo rastas ir jų kambaryje, tai į susitikimą atėjo pasipuošusi dideliu vabalu. Rusai viską suprato.Viena iš mėgstamų segių su ožkos atvaizdu, kurią puošėsi įvairiuose renginiuose, susijusi su Jugoslavijos problemomis. Sužinojusi iš kalbų, kad tuometinis bosnių serbų lyderis Ratko Mladič savo fermos ožką pavadino Madeleine Albright vardu, nuėjo į parduotuvę ir nusipirko segę su ožkos atvaizdu.


Norėdama išreikšti nepasitenkinimą, kad derybos vyksta per lėtai segėdavo seges su sraige arba krabu. Jeigu reikėdavo kruopštaus ir kantrybės reikalaujančio svarstymo rinkdavosi vėžlio segę.Žurnalistai ir politikos ekspertai nekantriai laukdavo naujų segių pasirodymo. Per spaudos konferencijas rinkdavosi seges pagal tai kokias naujienas pranešdavo, jei geras – gėlių, balionėlių seges, jei blogas – vabalų arba ginklų formų seges.

Kai vyko į Šiaurės Korėją susitikimui su prezidentu visi spėliojo kokią sagę pasirinks, nes šalyje klestėjo amžinojo prezidento Kim Ir Seno ir vadovo Kim Čen Iro kultas, visi nešiojo ženkliukus su šių veikėjų atvaizdais. M. Albright į susitikimą atėjo pasipuošusi didele ir prabangia sege su Amerikos vėliava.Po to, kai Kuba numušė du emigrantų lėktuvus viešumoje Madeleine pasipuošė sege su mėlyna vilties paukšte, kuri buvo blogai prisegta ir atrodė, kaip krintanti. Išvykdama į Afriką parvežti žuvusių per teroro aktus amerikiečių kūnų įsisegė Auksinio angelo segę.Segėmis išreiškė ne tik priekaištus ir pasmerkimą, iššūkį, bet ir draugiškumą. Susitikimui su Sirijos prezidentu Hafezu Asadu pasipuošė sege su liūtu, nes asad išvertus iš arabų reiškia – liūtas. Susitikimui su Pietų Afrikos lyderiu Nelsonu Mandela pasipuošė sege su zebrais.

Po vieno atsitikimo su sege Madeleine Albright vos netapo pajuokos objektu. Priesaikos į valstybės sekretorės pareigų ceremoniją ji atėjo pasipuošus prabangia sege su erelio atvaizdu. Prisiekdama vos spėjo uždėti ranką ant Biblijos, kai segė staiga atsisegė, taip ją ir nufotografavo. Savo knygoje ji prisimena „ Viena ranka - ant Biblijos, kita - iškelta į viršų, o erelis tuo metu supasi vėjyje“.Kai diplomatė traukėsi iš pareigų, ji buvo surinkusi 300 segių kolekciją, kurių daugelis buvo surinkta iš sendaikčių turgaviečių. Jos segių kolekcija sudaro įvairiausių formų ir pavidalų papuošalai – nuo granatsvaidžio iki auksinės ateivių lėkštės su trimis ateiviais. Niujorke 2009 rugsėjo mėnesį Museum of Arts & Design atidaryta segių paroda, eksponuojama 200 segių iš Madeleine Albright kolekcijos.


Medžiaga iš www.ve.lt, http://mysociatystyle.blogpost.com, www.beadinggem.com, www.stylecaster.com, http://view.picapp.com, http://jewelry.about.com.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,308
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532