Papuošalas it naujas net bėgant metams

Parašė: Perla 29.08.2009, 23:00

  Papuošalai - tai svarbi dalis moteriško grožio ir patrauklumo. Dažniausiai juos perkame ne tik “šiai dienai”, o tai savotiška investicija ateičiai. Neretai išleidžiame nemažas sumas, todėl norime kad ir prabėgus metams, šie dirbiniai išsaugotų savo grožį bei vertę.
Tai reiškia, kad užsiimdami tam tikra veikla, pvz. namų valymu, turėtume nusiimti visus papuošalus, nes cheminės medžiagos, kurių yra kai kuriuose valymo produktuose, gali sugadinti mūsų taip vertinamas grožybes.


Taip pat turėtume būti atsargios naudodamos kūno priežiūrai bei grožiui skirtus produktus: valymo pienelius, kremus, kvepalus
ar plaukų lakus. Pasidabinti papuošalais turėtume tik galutinai pabaigus visas grožio procedūras - pasidažius, susišukavus ir pasikvepinus.

Daugelis brangiųjų ar pusbrangių akmenų yra jautrūs vandeniui, sušlapę praranda savo blizgesį ar net pakeičia spalvą. Todėl rekomenduojama prieš maudantis duše, vonioje, baseine ar paplūdymyje nusiimti visus papuošalus. Reikėtų būti atsargioms net lyjant lietui.

Tačiau net griežtai laikantis visų šių patarimų, papuošalai laikui bėgant praranda blizgesį ir apsineša nešvarumais. Išeitis - reguliarus šių grožybių valymas. Pagrindiniai valymo būdai yra labai paprasti ir neatima daug laiko, užtenka keletos paprastų žingsnelių, kad mūsų papuošalai atrodytų lyg nauji:

• Pasidarome mišinį iš šilto vandens ir trupučio švelnaus muilo, jame sudrėkiname skudurėlį ir kruopščiai nuvalome papuošalo paviršių. Plovikliai ar dėmių išėmėjai nėra rekomenduojami.

• Muilo likučus pašaliname naudodamos šiltą vandenį, bet ne pakišdamos papuošalą po vandeniu ar į jį pamerkdamos, o nušluostydamos su nauju skudurėliu, sudrėkintu švariame šiltame vandenyje.

• Skudurėlis turi būti minkšto audinio, jokiu būdu nerekomenduojama naudoti jokių šepetėlių ar teptukų, kad nesusibraižytų papuošalo paviršius.

• Prieš papuošalą padedant atgal į dėžutę, maišelį ar kitą įprastą laikymo vietą, reikia įsitikinti, kad jis yra visiškai sausas.

Kai kuriems akmenims reikalingas specialus valymas, nes šie gali reaguoti į šiltą ar net drungną vandenį. Lazulitas yra valomas su šalto vandens ir švelnaus muilo mišiniu. Smaragdai, opalai ir turkiai taip pat yra valomi su šaltu vandeniu. Jaspius ir perlus turėtume šluostyti tik drėgnu skudurėliu, nenaudojant jokio muilo.

Deimantai taip pat reikalauja išskirtinės priežiūros. Nepaisant to, kad tai labai atsparūs brangakmeniai, lengvai praranda savo blizgesį apsinešdami dulkėmis bei riebalais, kuriuos išskiria mūsų oda. Norėdamos to išvengti, savo deimantinius žiedus ar auskarus turėtume valyti bent kartą per savaitę. Galima naudoti dantų šepetėlį, sudrėkintą specialiame skystyje su amoniaku, su kuriuo švelniais palietimais sugrąžintume nuostabų jų blizgesį.Versta iš ispanų kalbos. Šaltinis: murano-bijoux.com
Nuotraukos: realsimple.com; handcrafted-gold-jewelry.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,308
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532