Seniausi žinomi juvelyriniai dirbiniai

Parašė: Idommi 15.10.2009, 23:00

  Mokslininkams pavyko surasti tris moliusko kiautus, turinčius pragręžtas skylutes, manoma, sudedamąsias vėrinio ar apyrankės dalis. Radinių amžius siekia net 90000-100000 metų. Du iš šių senovės karoliukų buvo rasti Karmelio kalno oloje Izraelyje, kitas Oued Djebbana vietovėje Alžyre.
Šie kiautai yra 25000 metais senesni nei iki šiol atrasti žmonių sukurti juvelyrinių dirbinių fragmentai.
Visi trys kiautai yra iš tos pačios genties jūrų moliuskų žinomų kaip Nassarius. Jie tikriausiai buvo pasirinkti dėl savo dydžio ir sąmoningai išgremžti su aštriu akmeniniu įrankiu. Tokie titnaginiai įrankiai galėjo būti naudojami kriauklėms pradurti.

  
Juvelyrika padeda nustatyti, kada pasikeitė žmonių elgesys, nes papuošalų nešiojimas turi simbolinę reikšmę ir suteikia aplinkiniams tam tikrą informaciją – apie žmogaus stiprybę, turtinę padėtį, seksualumą, priklausymą tam tikrai hierarchijai. Juvelyrinis dirbinys nebuvo tik dekoratyvinė detalė, jis turėjo ir socialinę reikšmę.
Iš nuosėdų, įstrigusių pirmųjų kiautų skylėse nustatytas jų amžius. Faktą, jog juos ten paliko žmonės, patvirtina jų radimvietė – kalno ola. Tai yra jūriniai moliuskai, o jūra niekada nebuvo taip arti olos. Be to, Oued Djebbana yra apie 200 km (120 mylių) nuo Viduržemio jūros.
Jūrinių moliuskų kiautai iš Karmelio kalno olos laikomi Gamtos istorijos muziejuje Londone, o kiautas iš Oued Djebbana – Meno muziejuje Paryžiuje.

Šaltinis: BBS news http://news.bbc.co.uk/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,308
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532