Žiedas su mėlynuoju deimantu - brangiausias pasaulio papuošalas

Parašė: Perla 08.09.2009, 23:00

Žiedas, su nuostabiu egzotišku 6,04 kilatų mėlynuoju deimatu, kainuojantis 7,98 milijonus dolerių (5,68 milijonus eurų), pasiekė brangiausio pasaulio papuošalo rekordą. Šis deimantas yra ne tik didžiausia pasaulio brangenybė, bet ir nepakartojama gamtos dovana, nepaisant to, kad šio akmens spalva yra apsupta tragiškomis legendomis.
Mėlynieji deimantai yra vieni iš labiausiai pageidaujamų ir brangiausių brangakmenių pasaulyje. Savo unikalią spalvą įgauna dėka boro, esančio kristalinėje brangakmenio struktūroje.
Nors žiede įmontuotas deimantas ir nėra didelis, bet išsiskiria savo forma ir keista mėlyna spalva, kurių dėka šis brangakmenis ir pasiekė rekordinę sumą, kilato kaina viršydamas maždaug 10 kartų paprasto balto deimanto kilatą. Skirtingai nei rožinės ar raudonos spalvos deimantai, kurie randami įvairiose vietose pasaulyje, tarp jų Brazilijoje, Indijoje ir Australijoje, melynųjų deimantų įmanoma rasti tik Premier kasykloje Pietų Afrikoje.
Nuo seno mėlynąjį deimantą supa juodoji legenda - šio akmens savininkams atsitiko daug nelaimių, kai kurie prarado savo turtą ar netgi gyvybę...


  Žiedą su mėlynuoju deimantu Hong Kongo konferencijų ir parodų centre vykusiame aukcione įsigijo Aliza Moussaieff, viršydama ankstesnį pasaulio rekordą - “Hancock Red” raudonasis 0,9 karatų deimantas, įvertintas 926 000 dolerių už karatą, nuo 1987 metų buvo laikomas brangiausiu pasaulio brangakmeniu. Šio raudonojo deimanto dabartinė kaina - 1,32 milijonai dolerių ( 972 000 eurų).

Tame pačiame aukcione 47,6 kilatų žaliasis smaragdas “Irving Berlin Emerald” (priklausęs amerikiečių rašytojui Irvingui Berlinui) buvo parduotas už 2,64 milijonu dolerių (2,1 milijonų eurų).


Šiame aukcione buvo parduota brangenybių už didžiausią Azijos istorijoje sumą - net už 40,83 milijonų dolerių (28,6 milijonų eurų).Šaltinis: diariolasamericas.com
Nuotraukos: gemselect.com; aladerivavamos.blogspot.com

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,309
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,786
  • Šiuo metu forume: 1
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532