Kalėdų belaukiant – įspūdingas floristų profesionalų šou

Parašė: Perla 12.12.2011, 21:19

Kaunas jau padabino savo įspūdingą smaragdinę žaliaskarę, išpuošė gatves ir kviečia praeivius gyventi didžiuoju šventiniu laukimu. Tai, kad šis laukimas dovanoja pačias įspūdingiausias ir šilčiausias akimirkas galėtų paliudyti gruodžio 10 dieną Kauno valstybiniame dramos teatre apsilankę floristikos mėgėjai.

Jaukų kalėdinės floristikos renginį „Ten, kur miega rugiai“ kauniečiams ir miesto svečiams dovanojo viena didžiausių profesinio rengimo įstaigų Lietuvoje – VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras.

Jau ketvirtus metus iš eilės žiūrovai galėjo išvysti šio Centro profesijos mokytojų -  pasaulinio garso šveicarų floristo Peterio Hesso (Peter Hess) ir vieno žymiausių Lietuvos floristikos meno atstovo Marijaus Gvildžio - tikrą meistriškumo pamoką. Skambant žinomo gėlininko ir dainuojamosios poezijos atlikėjo Vlado Karpavičiaus gitaros akordams, floristai ekspromtu kūrė kalėdinės tematikos floristinius objektus. Jauki Kauno valstybinio dramos teatro „Rūtos“ salė tiesiog pakvipo Kalėdomis ir dovanojo grožio ir netikėtumo akimirkas susirinkusiems žiūrovams.


Floristikos guru vadinamas P. Hessas demonstravo klasikinę floristiką. Netikėtos formos eglutės, dekoruotos mandarinais, kriaušėmis, obuoliais ir kitais vaisiais, įspūdingas galvos papuošalas, preciziškos kalėdinės kompozicijos ir kiti floristiniai kūriniai buvo palydėti gausiomis žiūrovų ovacijomis. Lietuvos ir tarptautinių konkursų nugalėtojo M. Gvildžio sukurti floristiniai objektai dar kartą įrodė, jog ne veltui M. Gvildys vadinamas floristikos filosofu. Floristiniai objektai alsavo jaukiu lietuviškumu ir gimtąja žeme. „Visada siekiau floristiką pristatyti kaip išskirtinį meną. Norisi pakeisti stereotipinį požiūrį, kad floristikos menas tai tiesiog gėlių komponavimas. Floristika savyje talpina kur kas daugiau“, - teigia M. Gvildys, o jo meninės kompozicijos ir floristiniai eksperimentai tik įrodo floristikos meno įvairiapusiškumą.„Šis šou puikiai reprezentuoja, kokio lygio meistrai ruošia būsimus floristus. Tiek P. Hesso, tiek M. Gvildžio vardai žinomi visame pasaulyje. Dar 2007 metais pasirašėme ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su „Atellier 5“, kuriai vadovauja P. Hessas. Baigusieji studijas gauna diplomą, galiojantį bet kurioje pasaulio valstybėje, o tai gali tapti savotišku atspirties tašku siekiantiems pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.“ – puikia galimybe mokiniams pasidžiaugė VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro direktorė dr. Laimutė Anužienė. Ji taip pat perdavė šilčiausius Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus linkėjimus floristams bei įteikė padėkos raštą M. Gvildžiui už sėkmingą mokinių parengimą respublikinei parodai – konkursui Žiemos puokštė 2011 m. Būtent šio floristo mokinė Viktorija Bodunova šiemetinėje Žiemos puokštėje A grupės mokinių tarpe laimėjo pirmąją vietą.
 
Profesionalius floristus savo apsilankymu pagerbė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, ištikimos renginio globėjos Seimo narės Dalia Teišerskytė ir Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Šiemetinis floristinis šou sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Kauno valstybinio dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas džiaugėsi šiuo faktu ir linkėjo kitais metais persikelti į didžiąją teatro sceną. M. Gvildys už kolegišką bendradarbiavimą įteikė E. Stancikui scenoje sukurtą unikalią dovaną – floristinius vargonus, kurie kalėdiškai papuoš žinomo aktoriaus namus.

Ne vieną žiūrovą stebino floristų sukurtų darbų originalumas ir netikėti sprendimai. Kalėdinės floristikos šou tapo tikra meistriškumo pamoka, kuri kiekvienam žiūrovui dovanojo jaudinančią stebuklo laukimo atmosferą bei galimybę pasisemti originalių floristinių idėjų artėjant gražiausioms žiemos šventėms.


 

Informaciją teikia:
VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras           
Atstovė ryšiams su visuomene        
Raimonda Jonuškienė
El. p.: raimamac@gmail.com
Tel. 865209718

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533