Leidyklos MINTIS renginių programa Vilniaus knygų mugėje‘2011

Parašė: Perla 13.02.2011, 14:57

Vasario 18 d., penktadienį, 20 val. Konferencijų salė 5.3, II aukštas
Jerzy Giedroyć, Czesław Miłosz „Laiškai 1952-1963” – susitikimas su knygos sudarytoju Marek Kornat. Dalyvauja Marek Kornat, Rasa Gečaitė ir vertėjas Kazys Uscila.
Jerzy Giedroyc, Czesław Miłosz
Laiškai 1952–1963
Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila, 2010
J. Giedroyćo ir Cz. Miłoszo susirašinėjimas yra reikšmingas epochos dokumentas, išplečiantis žinias apie daugelį literatūrinio, kultūrinio, visuomeninio politinio gyvenimo klausimų, taip pat Lenkijos, Lietuvos, buvusios Sovietų Sąjungos gyvenimo aktualijas, vykusius procesus.
Leidinio rengėjas, įžangos ir komentarų autorius Marek Kornat.
Vasario 19 d., šeštadienį, 11 val. Konferencijų salė 5.3, II aukštas
Susitikimas su prof. Andrzej Szczeklik – knygos „Kora: apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Irena Pivoriūnienė ir Jurgis Brėdikis, vertėjas Kazys Uscila.
Andrzej Szczeklik
KORA. Apie ligonius, ligas ir medicinos sielos paieškas.
Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila, 2010
Ši knyga – labai asmeniškas profesoriaus A. Szcekliko vadovas po mediciną ir humanistiką, kuriame kompetentingas naujosios biologijos dėstymas susiejamas su intuicija menininko, žinančio, kad ir fizinė sveikata dar nėra viskas, nes būti žmogumi – tai ir klausti apie rytdieną, apie sielą, apie gyvenimo prasmę, apie begalybę.
Vasario 19 d., šeštadienį, 17 val. Konferencijų salė 5.1, II aukštas
Lietuvos rokas: knygos sutiktuvės ir koncertas. Dalyvauja Mindaugas Peleckis, Lukas Devita. Koncertuoja Domantas Razauskas, Rasa Bubulytė su grupe.
Mindaugas Peleckis
LIETUVOS ROKAS. Ištakos ir raida.
Jau greitai!
Enciklopediniame gyvai parašytame leidinyje – muzikologiniai straipsniai, interviu su žymiais muzikantais, esė, pamąstymai, prisiminimai, daugiau kaip 1200 grupių ir muzikos kūrėjų aprašymai. Knyga gausiai iliustruota istorinėmis ir šiuolaikinėmis fotografijomis. Dėmesys skiriamas visoms roko plačiąja prasme atmainoms: kalbinami ir 1960-aisiais, ir 2010-aisiais susikūrusių grupių atstovai. Taip pat trumpai pristatoma ir kaimyninių šalių roko istorija, lyginama su lietuviškąja.
Esminė knygos idėja - roko muzikos negalima atskirti nuo jos ištakų (estradinės muzikos, džiazo, klasikos, klezmerių muzikos, „Fluxus“) ir naujausių eksperimentų, peraugančių į audiovizualinius performansus. Knygoje žodis rokas simbolizuoja ne tik maištą, bet ir jungtį tarp, atrodytų, skirtingų ir niekada nesusitinkančių epochų. Rokas vienija!
Vasario 19 d., šeštadienį, 19 val. Konferencijų salė 5.3, II aukštas
Kur šiandien jūs, Lietuvos laisvės gynėjai?: Edmundo Ganusausko knygos „Gyvoji barikada: 1991 01 13“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius, Romualdas Ozolas ir aktorius Romas Ramanauskas.
Edmundas Ganusauskas
Gyvoji barikada. 1991 01 13.
2010
Tai vienas svarbesnių autentiškiausių liudijimų apie lemtingus Sausio 13-osios įvykius,  papildytas naujomis autoriaus įžvalgomis, komentarais, įvadiniu straipsniu ir apibendrinančiu skyriumi.
Vasario 20 d., sekmadienį, 13 val. Auditorija 5.5, I aukštas
Victor H. Mair, Erling Hoh knygos „Tikroji arbatos istorija“ pristatymas ir pažintis su kinų arbatos gėrimo tradicija bei senoviniu arbatos virimu pagal Lu Ju. Renginį veda Aušra Mikėnaitė ir Ieva Virbalaitė (Arbatos magija).
Victor H. Mair, Erling Hoh
Tikroji arbatos istorija
Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė, 2011
Arbata simbolizuoja tikrą nuolankumo triumfą. Jokiam kitam gėrimui gerti nesugalvota tiek puodų, puodelių ir kitos paskirties indų. Jokio kito gėrimo nepuošia tokia įvairių ritualų gausa, ir kiekvienas jų lyg veidrodis atspindi tą kultūrą, iš kurios kilo.
Šioje knygoje stengtasi atskirti tikrus faktus nuo tradicinių liaudies pasakojimų, išsklaidyti daugybę klaidingų teiginių apie šį visų mėgstamą gėrimą, išgryninti visą sukauptą medžiagą į tokį pasakojimą, kuris būtų įdomus kiekvienam besidominčiam arbata bei išskirtine jos vieta žmonijos istorijoje.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533