Pirmasis lietuvis sužibėjo didžiausioje pasaulyje floristikos parodoje

Parašė: Perla 07.02.2012, 22:51

Vienas garsiausių Lietuvos floristų Marijus Gvildys neseniai grįžo iš sausio 24–27 dienomis Essen’e (Vokietija) vykusios didžiausios pasaulyje tarptautinės floristikos parodos „IPM Essen“ (International Plant Fair). Jubiliejinė 30-oji augalų mugė sulaukė virš 60 000 lankytojų. Daugelį floristikos mėgėjų traukė mugės mastas, nes savo produkciją ir paslaugas pristatė net 1500 dalyvių iš daugiau kaip 40 šalių. Parodoje tradiciškai rinkosi profesionalūs floristai ir augalų mylėtojai, eksterjero ir interjero strategai, sodininkai ir daržininkai, naujų technologijų gamintojai ir platintojai.


Galimybė dalyvauti „IPM Essen“ parodoje pasitaiko ne kiekvienam gėlių verslo atstovui. Norėdami patekti tarp geriausiųjų viso pasaulio floristai varžosi čempionatuose. Tad į Essen‘ą atvyksta tik konkursų laimėtojai. Lietuvis floristas Marijus Gvildys sulaukė išskirtinio Vokietijos floristų asociacijos (FDF) vadovo Manfredo Hoffmanno dėmesio ir gavo vardinį kvietimą.


Tarptautinių floristikos simpoziumų laureatas, VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro profesijos mokytojas M. Gvildys didžiausioje pasaulyje gėlių mugėje sukūrė 10 konceptualių kompozicijų. Šiemet floristai, diktuojantys šio meno tendencijas, kūrinius komponavo su dailiaisiais anturiais. Net 4 bene talentingiausio Lietuvos ir vieno perspektyviausių pasaulio floristo M. Gvildžio darbai buvo eksponuojami parodoje.

Nors mūsų šalies atstovas į Essen‘ą atvyko tik su lagaminu ir teturėjo keletą iš anksto pasiruoštų dekoracijų, neslepia susižavėjimo neeiliniu renginiu. Sunkvežimiais vežami floristiniai kolegų ruošiniai, įmantrūs vazonai ir metalo konstrukcijos paskatino lietuvį į situaciją žvelgti filosofiškai. Parodos organizatorių dėka per naktį sukurti eskizai tapo konceptualiais meno kūriniais.


Vykdamas į Vokietiją M. Gvildys kėlė sau ypatingą tikslą – sukurti stulbinamą floristikos šou (The Best of Anthurie Unlimited). Kartu su keturiais floristikos guru į sceną lipęs lietuvis sulaukė audringų ovacijų. Per 45 minutes profesionalai turėjo sukurti ir pristatyti po 6 darbus. Marijus Gvildys teigia, kad jo kompozicijos buvo labiau konceptualios, nei dekoratyvios. Toks netikėtas požiūris į gėles nustebino ir itin sužavėjo parodos lankytojus.

Anot M. Gvildžio, tradicinė paroda „IPM Essen“ ne atsitiktinai vyksta Vokietijoje: „Vokiečių floristikos mokykla – garsiausia pasaulyje. Tai dar kartą įrodė mugėje vykęs trijų kartų (Floral Images of Three Generations) floristų šou. Jauniausiai kartai atstovo Vokietijos floristikos vicečempionas Felixas Geilingas Rasmusas, viduriniajai – dabartinis čempionas Thomas Gröhbühl, o vyriausiajai – garsus nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas Gregoras Lerschas. Gėlių dizaino meistrai demonstravo skirtingus požiūrius į augalų komponavimo meną. Tačiau juos vienijo viena – atsidavimas floristikai“.Trečiasis floristinis šou (Marry Mania) buvo orientuotas į 2012 metų vestuvinių puokščių madas. Kadangi lietuvis jau buvo pristatęs savo kūrinius, noriai prisidėjo prie Vokietijos “Gėlių fėjos” Victorios Salamon ir dizainerio Oliverio Ferchlando komandos.

VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro floristikos mokytojas džiaugiasi galėsiąs naujausiomis žiniomis pasidalinti su mokiniais. M. Gvildys pabrėžia, kad dirbdamas įstaigoje, kurioje laikomasi pozicijos, jog modernus profesinis mokymas – sėkmingos integracijos į darbo rinką garantas, privalai nuolat kelti kvalifikaciją. „Į Floristikos studiją kasmet atkeliauja jauni, žingeidūs, trokštantys tobulėti žmonės. Todėl norisi jiems suteikti profesionalių žinių. Dabar, kai žengtas pirmasis lietuvių žingsnis floristikos žemėje, bus daug lengviau kalbėti apie naujausias tendencijas ir praktiškai dalytis patirtimi“, – džiaugiasi menininkas.

Floristas teigia, jog tiems, kuriems atrodo, kad floristika – tai puokštės perrišimas spalvotu kaspinu, o gėlių verslas asocijuojasi su žibutėmis rajono turgelyje, būtina paaiškinti, kokia svarbi ši paroda. Anot jo, dalyvavimas „IPM Essen“ parodoje floristams prilygsta dizainerių pasirodymams Paryžiaus „Mados savaitėje“ ar operos dainininkų solo Niujorko „Metropolitan Opera“. Tad unikali galimybė, pasitaikiusi M. Gvildžiui, atvėrė kelius lietuvių floristams ateityje savo kūrinius pristatyti visam pasauliui.Papildoma informacija apie pirmąjį lietuvį didžiausioje pasaulyje floristikos parodoje

Marijus Gvildys. Vienas žinomiausių Lietuvos floristų, VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro floristikos profesijos mokytojas, dabar dirbantis su garsiuoju šveicaru, floristikos guru vadinamu Peteriu Hesu, yra buvęs jo mokinys. M. Gvildžiui šiandien pagyrų ir įvertinimų negaili ne tik mokiniai, užsakovai, bet ir įvairių konkursų dalyviai bei komisija. Jis taip pat yra Žemės meno festivalių Lietuvoje pradininkas bei įvairių floristikos konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatas. Tarptautinei auditorijai „IPM Essen” parodoje M. Gvildys pristatytas kaip Kanadoje, Rusijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Lenkijoje gerai žinomas floristikos mokytojas bei dizaineris.


Kitų parodos IPM Essen dalyvių darbai:


 

 

Informaciją teikia:
VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533