Amazonitas

Parašė: Perlita 02.02.2011, 20:53

Amazonitas – silikatų klasės, lauko špatų grupės mineralas. Akmens spalva nuo žalios iki žydrai žalios. Dažniausiai nevienodos spalvos su balto ir geltono albito intarpais. Randamas Brazilijoje, Indijoje, JAV (Kolorade), Kenijoje, Madagaskare, Namibijoje, Rusijoje.

Iki šiol tyrinėtojams nepavyksta įminti trijų amazonito mįslių: pavadinimo, atspalvio ir atsiradimo paslapčių. Manoma, kad pavadinimas kilęs nuo Amazonės upės, kur buvo atrastas XVIII amžiuje. Tačiau Europoje amazonitas jau buvo žinomas iki Amerikos žemyno atradimo. 1783 metais Ilmenio kalnuose Urale buvo atrasti amazonito klodai. Akmuo sudomino juvelyrus, buvo pagamintos vazos, dėžutės.

Tačiau amazonitas buvo žinomas ir gilioje senovėje. Kasinėjant Egipte Tutanchamono kape buvo rasti karoliai, amuletai, žiedai, auskarai iš amazonito su sidabru. Amazonito ietys buvo rastos kasinėjant Egipte ir Etiopijoje, bet kaip amazonitą vadino tuo metu nėra žinoma. Viena iš versijų, kad amazonito pavadinimas kilęs nuo legendinių amazonių pavadinimo. Amazonito buvo rasta kasinėjant skitų pilkapius nuo Dono žemupio iki Pietų Uralo, kur pagal legendas gyveno karingosios amazonės, minimos ir Herodoto, Ptolemėjaus, Plinijaus raštuose. Eidamos į karo žygius amazonės mėgo puoštis žaliais akmenėliais, tikėdamos kad amazonitas jas apsaugos ir padės laimėti mūšius.

Amazonitas tarp kitų akmenų užima ypatingą vietą, jis suteikia pagyvenusiems žmonėms jaunatviškos energijos, gerina odos spalvą, ramina nervus, stiprina šeimyninius santykius. Tačiau kaip talismanas retai nešiojamas, nes skatina tinginystę. Magijoje amazonitas naudojamos altoriaus sukūrimui, jis sustiprina aiškiaregystės vizijas. Kaip talismanas tinka nešioti Dvyniams, Svarstyklėms, Vandeniui. Visiškai netinka Skorpionui.

Amazonitas vienas iš plačiai juvelyrikoje naudojamų akmenų. Iš jo gaminami įvairūs papuošalai: segės, karoliai, auskarai, žiedai, taip pat vazos, skrynelės, peleninės ir kiti gražūs daiktai.

Medžiaga iš http:lt.wikipedia.org, www.catalogmineralov.ru, http://jewelry.novica.com.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Idommi @ 03.02.2011, 23:16

Šaunus straipsnis :) Labai buvo įdomu skaityti apie akmenį, kuris kaip tik paskutinėmis savaitėmis krito man į akį. Kažkaip lig šiol jo mano žaliavų dėžėse nebuvo. Šią klaidą ištaisysiu :D

odeta122 @ 04.02.2011, 19:50

Nuostabus Amazonitas tikrai labai gražus!!!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,314
  • Temų forume: 3,144
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,796
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532