Perlų rūšys 2 / Neįprasti perlai

Parašė: Idommi 13.01.2010, 23:00

Moliuskuose bei sraigėse susiformuojančius kalkingus akmenis, kurie neturi perlamutro sluoksnio, Juvelyrinių akmenų, sidabro dirbinių, deimantų ir perlų tarptautinė konfederacija (CIBJO) ir Amerikos gemologijos institutas (GIA) įvardija terminu ‘pearl’ (‘perlas’) arba ‘non-nacreous pearl’. Jie susiformuoja taip pat natūraliai, kai į geldelę patenka svetimkūnis.

Abalonės perlai (Abalone pearls)Abalonės sraigių gaminami vieni iš rečiausių ir bene gražiausi Pasaulyje perlai. Jų forma netaisyklinga, dažniausiai rago, spalva vaivorykštinė. Juos itin sunku kultivuoti, nes beveik neįmanoma implantuoti branduolio nepažeidžiant pačios sraigės. Šie perlai nepriklausomai nuo jų dydžio yra labai brangūs. Tikimybė rasti perlą Abalonės sraigių kiaute lygi 1 iš 50000.

Končo / rožiniai perlai (Conch / pink pearls)

Končo perlai taip pat labai reti, kaip prieš tai aprašyti Abalonės perlai. Šie gamtos kūriniai susiformuoja dideliuose jūrų sraigėse Eustrombus gigas kiautuose. Jie atrodo lyg porcelianiniai su ryškiu „ugnies liežuvių“ raštu, o spalvų gama nuo ryškiai rožinės iki persikinės. Končo perlai simetriškos formos, dažniausiai ovalai, lašai, ir barokai. Dydis svyruoja nuo 4 iki 14 mm. Eustrombus gigas sraigės gyvena šiltuose sekliuose vandenyse prie koralų rifų, kur gausu jūrų žolių ir dumblių. Daugiausia jų randama prie Floridos krantų, bei aplink Bahamų, Jukatano ir Antilų salas. Šių perlų nekultivuoja, nes sraigės kiautas suktas ir neįmanoma implantuoti branduolio nepažeidžiant sraigės kūno. Tik 15 – 20 % iš randamų Končo perlų galima panaudoti juvelyrikoje.

Šukučių perlai (Scallop pearls)Šukutės – tai dvigeldžiai moliuskai, paplitę viso pasaulio druskingose jūrose, daugiausiai Vidurio ir Šiaurės Amerikos pakrantėse. Šukutės užauga iki 13 cm ilgio. Šiose kriauklelėse susiformuojantys perlai pasitaiko įvairių dydžių ir formų. Spalva – kaštoninės, tamsiai raudonos, oranžinės ir rožinės mozaika. Šukutės žvejojamos maistui, o perlai aptinkami itin retai.

Melo perlas (Melo melo pearls)Šie perlai retai, tačiau natūraliai susiformuoja itin didelėse Melo rūšies jūrų sraigėse, kurios randamos Pietų Kinijos jūros vandenyse. Melo perlai sveria iki 40g, dažniausiai idealiai apvalūs. Spalvų diapazonas nuo rusvos iki tamsiai rudos, tačiau oranžinė labiausiai vertinama. Melo perlas faktiškai nėra perlas, nes jis sudarytas iš aragonito (kalcio karbonatomineralo) ir neturi perlamutro sluoksnio. Vienas didžiausių ratų Melo perlų beveik golfo kamuoliuko dydžio (pirma nuotrauka). Kaip ir Končo perlų, laikui bėgant spalva išblunka. Šių perlų dar nepavyko kultivuoti.

Tvirtosios geldelės arba Quahog perlai (Quahog Pearls)Qualog moliuskai randami rytinėse Šiaurės Amerikos pakrantėse. Jie ilgaamžiai – gyvena apie 40 metų. Įdomu, kad Qualog moliusko geldelės tvirtesnės už tokius akmenis kaip lazuritas ar malachitas. Juose labai retai susiformuoja unikalūs neįprastų alyvinių ir violetinių atspalvių perlai. Tai bene gražiausi Pasaulio perlai. Neseniai buvo rastas net 15 mm skersmens qualog perlas, kuris buvo įvertintas virš 42 milijonų eurų.

Šaltiniai: www.aboutpearls.com.au , www.pearl-guide.com , www.karipearls.com , www.pearls.com , www.en.wikipedia.com , www.internetstones.com , www.perlas.com.mx , http://www.blogcdn.com/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Aukse40 @ 07.08.2018, 14:02

Kokių įvairių perlų yra.. Labiausiai domina končo perlai. Toks jausmas, kad jais galėčiau kad ir visa apsikarstyt :)) https://auksomeistrai.lt/perlai

Liumaičiukas @ 27.01.2020, 14:00

Perlai - mano silpnybė, jau kurį laiką vis svajoju apie auskariukus iš čia https://dote.lt/auskarai/ , taip tiktų prie suknelės draugės vestuvėms!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,316
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,800
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532