Rožinis kvarcas

Parašė: Perlita 29.03.2011, 20:12

Rožinis kvarcas – tai vienas iš mineralų priklausančių kvarcų grupei. Rožinis kvarcas gali būti švelniai rožinis, ryškiai rožinis ar raudonai-rožinės spalvos, kartais su purpuriniais ar avietiniais atspalviais. Dažniausiai neskaidrus, tik šiek tiek persišviečia, kartais aptinkama ir skaidrių kristalų. Rausvame kvarce dažnai būna rutilo adatėlių intarpų. Tuomet kabošonuose, išpjautuose statmenai kvarco optinei ašiai, aiškiai matyti šešių arba dvylikos spindulių žvaigždė. Anksčiau iš šių atmainų darydavo žvaigždėtųjų safyrų dupletus.

Rožinio kvarco savybės panašios į ametisto. Sutinkamas įprastuose kvarco pegmatituose, kvarco gyslose, drūzose. Gali būti randamas kartu su kalnų krištolu.

Daugiausia rožinio kvarco randama Brazilijoje. Taip pat JAV, Madagaskare, Japonijoje, Indijoje, Namibijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje.

Rožinis kvarcas naudojamas papuošalų gamybai, iš jo daromi kabošonai, sagės, karoliai. Taip pat daromos vazos, taurės ir kt.

Rožinis kvarcas - „vidinės ramybės“ akmuo. Tinka tada, kai perdėtas drovumas trukdo asmenybei tobulėti. Ramina, atpalaiduoja, skatina sugebėjimą mylėti save ir kitus, romantiką, švelniną kietą būdą, padeda atsiverti ir neužmiršti padėti kitiems. Žmonės dažniausiai renkasi rožinį kvarcą krizių ir chaotiškų situacijų metu, nes jis savininką apsupa stipriu energetiniu lauku, neleidžia prasiveržti pykčiui, leidžia įveikti bendravimo barjerus. Rožinis kvarcas yra idealus akmuo amžiaus vidurio krizei įveikti. Rekomenduojamas menininkams, gydytojams, lektoriams, taip pat visiems, kurie save nuvertina.

Rožinis akmuo tinka visiems zodiako ženklams, Jaučiui ir Svarstyklėms – tai gimimo akmuo.

Rožinis kvarcas stiprina širdį ir harmonizuoja jos ritmą, naudojamas kraujo, lytinių organų ligų atvejais, skatina vaisingumą, neleidžia kauptis šlakams organizme. Idealus miegamojo akmuo, taip pat dedamas prie kompiuterio.

Medžiaga iš www.catalogmineralov.ru, http://ru.wikipedia.org, www.etsy.com, www.horoskopai.lt.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

mermaids45 @ 30.03.2011, 11:24

idomus labai sitas akmuo. o koks grazumas jo;]]]

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533