Akies kampučiu pažvelkime į internetinės parduotuvės darbo užkulisius

Parašė: Liepa 29.05.2009, 23:00

Tikriausiai daugelis iš mūsų ne kartą apsipirkinėjo internetinėje karoliukų parduotuvėje ar bent jau grožėjosi ten esančiais įspūdingais akmenėliais ar įdomiomis detalėmis. Tačiau mes matome tik mažą dalelę darbo, daugelis dalykų mums nežinomi. O juk taip norėtųsi pamatyti kaip atrodo ta internetinė parduotuvė realybėje, kaip sudėtos ir surūšiuotos prekės. Džiaugiuosi, jog internetinės parduotuvės „Tavo karoliukai“ savininkė Renata sutiko pasidalinti savo mintimis apie kūrybą, papasakoti, kaip kilo mintis įkurti šią parduotuvę ir netgi leido bent jau akies kampučiu pažvelgti į tai, kas dažniausiai lieka „už kadro“.

Renata, kokia buvo Jūsų pirmoji pažintis su šiuo kerinčiu karoliukų pasauliu?

Turiu pripažinti, kad nebuvau siuvinėjimo, mezgimo ir kitokių rankdarbių aistruolė, kaip dauguma “karoliukisčių”. Bet puoštis aišku mėgau, kaip ir kiekviena save gerbianti mergina. Mano tiesioginė profesija gana praktiška, geras darbas ir apie nuosavą prekybos verslą niekad net negalvojau.
Karoliukų reikalai mano gyvenime prasidėjo gana netikėtai. 2006 m. vasarą, gyvendama JAV, turėjau surasti užsiėmimą savo šešiametei dukrelei, kuri tuomet dar silpnai mokėjo anglų kalbą ir todėl nelabai norėjo leisti laiką su jos nesuprantančiais vaikais. Užsukome į tokią “Crafts and arts” (maždaug “Pasidaryk pats” tipo) parduotuvę, ir nekreipdama dėmesio į visokius klijavimų, piešimų, lipdymų ir pan. dalykus dukrelė pasirinko spalvotų karoliukų rinkinį. Teko kartu su ja išmokti kaip juos susiverti... Ir kartą įlipus į tą upę, srovė taip nuneša, kad nebegali sustot. Atsirado didžiuliai vėrimo katalogai, pamažu buvo atrastos įvairiausios parduotuvės ir karoliukų rūšys, gražiausi akmenėliai, kol namie nebeužteko vienos lentynos, paskui trijų ir t.t. Aš žmogus maksimalistas – jei kuo rimtai susidomiu, tai pasineriu į tai visa esybe. Kai visi artimieji visokiais įmanomais vėriniais buvo apdalinti, atidariau savo internetinį puslapį, kuriame savo kurtus papuošalus pardavinėjau JAV. Amerikiečiai ir kanadiečiai labiausiai vertino papuošalus su natūraliu mūsų gintaru. Gaila, kad savai kūrybai dabar laiko praktiškai nebelieka. Užtat sau papuošalų jau matyt niekad nepristigsiu.

Ir kaipgi kilo mintis internetinę parduotuvėlę?

Atvažiavus į Lietuvą atsivežiau šią aistrą kartu ir užkrėčiau ja visas aplink drauges. Kai baigėsi mano dovanų atvežti akmenėliai ir karoliukai, paaiškėjo, kad didžiausia problema čia yra įsigyti įvairesnių karoliukų ir jų vėrimui reikalingų dalykų, arba tose keliose parduotuvėse, kurios tuo metu jau buvo atsiradusios tai buvo neįtikėtinai brangu. O juk tai toks įdomus užsiėmimas! Draugės sako: “Taigi atidaryk savo parduotuvę, juk dabar apie tai išmanai”. Ir aš to ėmiausi rimtai – suradau tiesioginius gamintojus, kad galima būtų pasiūlyti geriausią kainą ir galimybę užsiiminėti šiuo hobiu neapiplėšiant šeimos, numatėm parduotuvės strategiją ir pan. Iš pradžių buvo mintis atidaryti jaukią nedidukę parduotuvėlę - saloną Klaipėdos senamiestyje (mes klaipėdiečiai), bet vėliau buvo pasirinkta internetinės parduotuvės idėja, nes tik taip buvo galima pasiūlyti geriausias kainas mūsų pirkėjams. Per visas tiekėjų paieškas, legalizmus ir kitus ne mažiau svarbius kūrybinius bei techninius dalykus idėjai tapti kūnu prireikė beveik dvejų metų. Ir kai mes atsidarinėjome, karoliukais prekiaujančių internetinių parduotuvėlių Lietuvoje buvo jau beveik tuzinas... Bet nosies nenuleidome ir likome ištikimi savo pradiniam tikslui – tapti geriausiais ir mūsų pirkėjams pasiūlyti didžiausią įvairovę už geriausią kainą. Balandžio pabaigoje šventėme mūsų parduotuvės www.tavokaroliukai.lt atidarymo vienerių metukų gimtadienį ir esame be galo laimingos, kad mūsų pastangas mūsų pirkėjai įvertino.

Ar internetinės parduotuvės reikalus tvarkote viena? Galbūt turite kokių nors naujų sumanymų, susijusių su rankdarbiais?

Buvo laikas, kai buvo labai sunku, dėl laiko ir dėmesio stokos labai kentėjo šeima, o kai prieš gerą pusmetį gimė sūnelis ir reikėjo būti trijose vietose vienu metu norėjosi rėkti... Bet eini per sunkumus ir juos įveiki. Gimus sūneliui aš pasilikau sau tik “idėjų generatoriaus” vaidmenį, tiesiogiai vadovavimu pardavimams ir kitu darbu su klientais užsiima mano sesuo Aurelija. Mūsų klaipėdietės klientės ją tikriausiai jau puikiai pažįsta. Realizuoti daugumą mano sumanymų man kantriai padeda vyras Giedrius, nors pats turi atsakingą ir daug jėgų suvalgantį darbą.
Ne mano būdui yra sustoti – mes kupini idėjų, planuojame pertvarkyti esamą puslapį, padaryti jį gražesnį ir patogesnį naudotis bei atidaryti kelis naujus.

Ar pati domitės kokiomis nors kitomis rankdarbių rūšimis ar Jus užbūrė karoliukai?

Karoliukų vėrimo srityje paskutiniu metu užsikrėčiau akmenėlių derinimu pynimo (makrame) technikoje. Matyt tokie papuošalai labiausiai tinka mano dabartiniam gyvenimo būdui, jie kuklūs, bet tuo pačiu originalūs. Be to, tik tokios rūšies apyrankę įmanoma uždėti mano vyrui . Esu nupirkusi keletą naujų katalogų šia tema (anglu kalba) ir už keleto savaičių tikiuosi atsiųsti jį mūsų merginoms į Klaipėdą, tad makrame + karoliukai technika besidominčios merginos galės juos pavartyti tarp kitų vėrimo katalogų užsukusios pas mus į biurą - parduotuvę, gal pasigaus kokių įdomių minčių. Nes lietuvaitės išties labai gabios ir originalios.

Ar pati dabar dažnai kuriate papuošalus?

Aš pati šiuo metu kuriu labai nedaug, susiveriu tik ką nors sau ar artimiesiems švenčių proga ar pan. Kad ir koks būtum užimtas, karoliukai kaip koks magnetas - jei pritraukė, tai visam gyvenimui . Jei šauna kokia įdomesnė mintis, ar ant žurnalo viršelio kokios įžymybės su įdomiu papuošalu nuotrauka pamatau, tai paskui nenurimstu, kol nepasiskleidžiu tuzino dėžių su įvairiaspalvėm grožybėm ir pražudau valandų valandas derinant "gal taip, o gal taip..." Mano šauniausia "ekspertė" šiuo klausimu yra mano dukrelė, nuo kurios viskas kažkada ir prasidėjo.

Tikriausiai visiems labai būtų įdomu sužinoti, kaipgi atrodo internetinės parduotuvės užkulisiai. Kaip vyksta darbas?

Kaip atrodo parduotuvės darbo užkulisiai? Dienos pradžioje sutikrinusios gautus užsakymus su banko duomenimis, apmokėtus užsakymus merginos atsispausdina ir pradeda ruošti. Užsakymo paruošimas užima nuo 15 min iki poros valandų, priklausomai nuo užsakymo dydžio. Kelių tūkstančių litų dydžio užsakymą galima rinkti ir visą darbo dieną ... Mūsų parduotuvėje visi produktai turi savo kodus, kurių raidinė dalis turi tam tikrą logiką, mums kažką reiškia, todėl mes jau pagal kodą suprantame apie kokios grupės prekę kalbama (ar tai kristalai, ar akmenėliai, ar vielutė ir pan.). Visos prekės (o jų šiuo metu yra gerokai virs tūkstančio rūšių yra sudėliotos lentynose pagal kategorijas atskirose dėžutėse su aiškiai užrašytu kodu, tad rasti reikiamą prekę galima gana greitai. Nors naujokei pas mus pakliuvus reikia maždaug savaitės atmintinai išmokti kurioje lentynoje kas padėta Žinoma, gyvenime kuriozų būna visokiausią, kai spoksai į lentyną ir nematai reikiamos dėžutės nors užsimušk Tada praktikoje pasirodė geriausias būdas tam išspręsti - pasikviesti kitą porą akių, keliese visada atrandama .

Renata, dėkoju už Jūsų atsakymus. Linkiu, jog darbas internetinėje parduotuvėje vyktų sklandžiai, o Jūs įgyvendintumėte visus savo kūrybinius sumanymus.

Keletas nuotraukų, kaip dirba internetinės parduotuvės „Tavo karoliukai“ darbuotojos.Tikriausiai užsakymas didelis


Katalogai


Karoliukų stendas

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,392
  • Temų forume: 3,213
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 391,001
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533