Balandžio mėnesio Auksarankė: „Rankdarbiai yra neatsiejama mano gyvenimo dalis...“

Parašė: Perlita 07.09.2011, 18:16

Balandžio mėnesio Auksarankė Viktorija forume žinoma Zaahros slapyvardžiu sutiko papasakoti apie savę.

Kokie jausmai užplūdo laimėjus Auksarankės titulą?
-Man tai buvo staigmena. Tiesiog darau, tai kas man patinka ir suteikia džiaugsmo.

Ar seniai mūsų forume ir kaip ji atradai?
-Su jumis rankdarbiauju ir draugauju kažkur metus laiko. O kaip atradau forumą net ir nepamenu. Greičiausiai ieškojau kažkokios informacijos taip netyčia užklydau ir pasilikau.


Ar seniai rankdarbiauji?
-Nuo pat mažų dienų lipdžiau iš plastelino, piešiau, nėriau, mezgiau, klijavau atvirutes. Mūsų šeimoje rankdarbiauti yra įprasta. Iki šiol pamenu kaip močiutė mane mokė apnerti audinio gabalėlį iš kurio po to išeidavo graži staltiesėlė, arba kuomet tėtis mokė prisiūti sagas. Mokyklos laikais darbai buvo viena mano mėgstamiausių pamokų. Drąsiai galiu sakyti, jog rankdarbiai yra neatsiejama mano gyveno dalis.


Kas paskatino rimčiau užsiimti rankdarbiais?
-Kas būtent mane paskatino rimčiau įsigilinti į rankdarbių pasaulį tiksliai nepasakysiu. Nors turėjau pakankamai laisvo laiko ir nebuvo kur save realizuoti. Gan ilgą laiką grožėjausi kitų sukurtais papuošalais, kol vieną dieną neištvėrus nubėgau į parduotuvę prisipirkau akmenukų ir detalių ir pagaminau savo pirmuosius auskarus. Po to sekė dar vieni, ir dar... Vėliau ryžausi sukurti apyrankę, po to pamėginau velti ir taip viskas išsirutuliojo iki to, kuo užsiimu dabar.


Kokios rankdarbių technikos mėgstamiausios?
-Negaliu išskirti kažkokios vienos technikos, kadangi visos, kurias išmokau ar pamėginau iki šios dienos, praverčia ir karts nuo karto tenka jas panaudoti. Tarkim naujai pasiūtam meškiukui numegzti rūbelį ar nuvelti kokį aksesuarą. Tačiau visuomet norėjau sustoti ties viena rankdarbių sritimi, įvaldyti ir tobulėti.


Daugiausiai laiko ir fantazijos pareikalavę darbai?
-Laiko ir fantazijos reikia kiekvienam darbui, net ir pačiam menkiausiam. Norint pasiekti norimo rezultato, labai dažnai reikia užsispyrimo ir kantrybės. Ne vieną sykį teko kuriant meškutį kelis sykius ardyti kažkokią detalę ir iš naujo ją perdarinėti. Ar netgi ieškoti naujų būdų pasiekti užsibrėžtam tikslui. Kartais būna šimtą kartų perdarai detalę ir vis nesigauna, tai ko tau reikia. Tuomet tiesiog palieku tą darbą kelioms dienoms, permąstau, pailsiu ir po to net išeina geriau negu tikėjausi.


Kokius darbelius labiausiai patinka gaminti?
-Labiausiai mėgstu daryti tokius darbus, kurie atspindi tai, kuo aš gyvenu tuo metu. Jeigu esu liūdna, rimta ar laiminga, tai galite pastebėti mano darbuose. Taip pat labai mėgstu „krapštytis“ prie smulkaus ar sudėtingesnio mezginio rašto.


Ar yra tokių technikų, kurios žavi ir kokių norėtum išmokti?
-Taip, žinoma yra. Dažniausiai viskas prasideda nuo žavėjimosi kažkurios technikos autoriaus darbais. Vėliau pradedu labiau domėtis tą rankdarbių sritimi. Kol galiausiai suprantu, jog būtinai turiu tai pamėginti. Pamenu, prieš kokius 5 metus žavėjausi veltinio darbais. Vieną dieną, nusipirkau vilnos iš kurios nuvėliau daug burbuliukų, suvėriau juos ant vielutės ir gavosi kažkas panašaus į kaklo papuošalą. Tada supratau, jog vėlimas ne man. Tačiau neseniai vėl pamėginau velti ir negalėjau tuo patikėti, man ne tik kad patiko, bet ir kažkas įdomaus gavosi.

Ką mėnesio auksarankė be rankdarbiavimo veikia laisvalaikiu?
-Galima sakyti, jog didžiąją savo laisvalaikio dalį skiriu rankdarbiams. Turiu daug augintinių, tad jiems taip pat reikia skirti nemažai laiko ir dėmesio. Taip pat lentynoje guli ir dulka knygų krūvelė, kurias norėčiau perskaityti (tikiuosi, kada nors vis dėlto jas įveiksiu). Karts nuo karto užsirašau į kokius nors kursus.


Ar yra kokių nors didelių kūrybinių svajonių ar norų?
-Stengiuosi didelių norų negalvoti. Užsibrėžiu sau nedidelius tikslus ir stengiuosi juos pasiekti. Kūryba, kaip kelionė. Negali pasiekti tikslo - nenuėjęs kelio. Tad labai mažais žingsniukais einu link didesnių tikslų.


Ko norėtum palinkėti kitoms mergaitėms forumo auksarankėms?
-Mano tėtis visuomet mane skatino nebijoti atrasti „naujas žemes“. Kaip sužinosi ar tai TAVO, jeigu nepamėginsi? Tai ir norėčiau palinkėti mūsų forumo mergaitėms. Ieškokite, nebijokite sunkumų, jie padės įgauti daugiau įgūdžių ir žinių. Mėginkite naujas technikas, atraskite, eksperimentuokite, būkite užsispyrusios ir kantrios. Mylėkite savo rankų darbą ir tegul tai, ką jūs darote jums suteikia džiaugsmo.

Dėkojame Viktorijai už pokalbį ir linkime sėkmės kūryboje!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,316
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,800
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532