Balandžio mėnesio Auksarankės pašaukimas – medeliai iš biserio

Parašė: Perlita 27.08.2012, 16:03

Balandžio mėnesio Auksarankė forume žinoma Sungirls slapyvardžiu kurianti nuostabius darbus iš biserio , šio meno mokiusi ir kitas forumo dalyves paskutinėje akademijoje, sutiko papasakoti apie save.
Kas esi realiam gyvenime?
Nuoširdžiausias ačiū už suteiktą „Balandžio mėnesio auksarankės“ titulą, tai dar labiau skatina mane kurti, tobulėti, siekti aukštumų.
Esu Kristina, netrukus sueis 24 metai (laikas beprotiškai greitai lekia), šiuo metu gyvenu Kaune, nors esu kilusi iš kaimo, Prienų rajone. Praeitais metais baigiau KTU, tačiau iki šiol darbo rasti nepavyko... kiekvieną kartą girdžiu „paskambinsim“. Kartais pagalvoju, ko čia sėdžiu, susikraučiau mantą ir lėkčiau užsienin, į platųjį pasaulį, bet va tas naivus tikėjimas, kad man pavyks rasti darbą čia, Lietuvoje, kur mano šeima, namai, draugai.
Kaip aptikai Auksarankes?
Dabar net negaliu prisiminti ko aš ieškojau plačiajame internete (gal servetėlių schemų?), tačiau netikėtai atradau šį nuostabų forumą, su dar nuostabesniais jo gyventojais. Ilgą laiką stebėjau neprisiregistravusi. Kartą vaikščiodama po Urmo bazes aptikau karoliukų skyrių, tai buvo niekada anksčiau neatrastas kūrybinių idėjų pilnas pasaulis. Pamenu nusipirkau vielutės, paprastų auskarų kabliukų ir rožinių, mėlynų karoliukų iš kurių dariau pirmuosius savo auskarus gyvenime. O dievulėliau, kai dabar pagalvoju, juokas suima, jų net nebuvo galima pavadinti auskarais.
Kada pradėjai rankdarbiauti?
Pamenu, dar būdama maža, domėjausi mezgimu, nėrimu, čia didžiausią įtaką darė mano mama, kuri net būdama paauglė megzdavo drabužius ne tik sau, bet ir tėvams, broliui, sesei. Artėjant žiemai visi turėdavome bent po dvi poras šiltų, spalvotų kojinių, pirštinių, kepurių, šalikų... Stalus, lentynas puošdavo nertos servetėlės. Taip pat šį polinkį rankdarbiauti paveldėjau iš amžiną atilsį močiutės, kuri buvo plačiai žinoma audėja (gaila, kad kai paaugau, močiutė jau nebeaudė ir to amato nepavyko išmokti).
Kokias technikas esi išbandžiusi? Kas sekėsi sunkiausiai? Pati mėgstamiausia technika?
Kad pailsėčiau nuo mokslų, pradėjau domėtis medžių gamyba, pabandžiau, kažkas nesigavo ir palikau nuošaly. Bandžiau gaminti auskarus (kaip dauguma), tačiau man jų gamyba „neprilipo“, išbandžiau kvilingą, origami, ir galiausiai sugrįžau prie medžių gamybos ir daugiau nebepaleidau biserio iš rankų. Su kiekvienu darbu tobulėju, siekiau ir didumo rekordų (aukščiausias pagamintas medis 110 cm, kitas 90 cm, tačiau daugiau tokių nebegaminu, niekas nenori jų pirkti, tiesiog per brangu). Atsikvėpdama nuo medžių, išbandžiau žgutų nėrimą (patiko, labai gražūs darbai, bet pati nenešioju, kažkaip „nelimpa“ man jie), sutažą, o šiuo metu pasidaviau visus apėmusiai manijai – siuvinėjimu biseriu. O jis man daug nervų kainuoja, ypač tada, kai dingsta įkvėpimas (ir dabar dėžutėj guli pradėtas, bet nebaigtas kaklo papuošalas, dvi apyrankės, kurios laukia, kada mane vėl apims kūrybinis įkvėpimas). Tačiau siuvinėdama dažnai pagalvoju, kad mano pašaukimas – medžiai.
Ką dar naujo norėtum išbandyti?
Galbūt kada nors išbandysiu „Ice recin“ techniką, jei kada pradėsiu rašyti dienoraštį, norėčiau pasigaminti knygelę. Rankdarbių technikų pilna, tačiau kiekvienas, po daugelio bandymų, ieškojimų atranda sau ir širdžiai maloniausią techniką, gilinasi į ją, tobulėja.
Kokie dar kiti laisvalaikio užsiėmimai?
Hmmm, čia reikėtų ilgiau pagalvoti... Visas laisvalaikis paskirtas biseriui. Žinoma, kaip ir dauguma, kai atšyla oras, mėgsta išvažiuot į gamtą, bendrauti su draugais. Kai nuvažiuoju į kaimą, pas tėvus, mėgstu tvarkyt aplinką (ypač vakarais, pelėdžiukas esu, rytais beprotiškai sunku ką nors daryti), bandžiau sesutę, kuriai dabar devyneri, mokinti biseriauti, dabar net ji gauna užsakymų pagaminti medelį!
Svajonės ir kūrybiniai planai?
Kaip ir kiekvienas, svajonių turiu pilną pintinę! Svajoju, kad mano darbai išgarsėtų, kad juos pamatytų platusis pasaulis, noriu turėti savo biserio krautuvėlę, kurioje būtų galima ne tik nusipirkti karoliukų, įrankių ir t.t., bet taip pat, kad būtų kursai, kuriuose būtų galima mokintis įvairių rankdarbių technikų (kaip Amerikoj). Tikiuosi, kad kada nors taip nutiks, o dabar džiaugiuosi tuo, ką darau, kad mano darbus perka, juos dovanoja artimiesiems, draugams. Visada malonu matyti iš nuostabos ir susižavėjimo ištįsusį žmogaus veidą, kai ateina pasiimti užsakyto medžio.
Ko norėtum palinkėti kitoms forumo dalyvėms?
Palinkėt galima daug ko, tačiau aš linkiu Jums to, ko ir sau dažnai linkiu – kantrybės. Net jei iš pirmo, antro...dešimto karto nesigauna ko nors padaryti, nenuleiskit rankų! Bandykit, bandykit ir dar kartą bandykit, tik bandymų keliu išmoksit daryti nuostabiausius darbus, juk niekas negimsta visko mokėdamas.
Dėkojame Auksarankei už įdomų ir išsamų pasakojimą apie save ir linkime daug naujų kūrybinių minčių ir susirasti širdžiai mielą darbą!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

sungirls @ 28.08.2012, 09:19

Nuoširdžiai dėkoju už suteiktą statusą ir patikslinu truputį pasenusią informaciją, kad pavyko susirasti darbą :)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,360
  • Temų forume: 3,188
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,910
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533