Birželio mėnesio Auksarankė: “Manau, kad patys didžiausi darbai dar laukia manęs ateityje…”

Parašė: pusis 12.07.2010, 19:43

Birželio mėnesio Auksarankė Raminta, forume geriau žinoma Mieguistos avytės vardu, paklausta ar seniai rankdarbiauja, atsako, kad rankdarbiais užsiima kiek pamena save. Jau ankstyvoje vaikystėje jai rūpėjo dailinti viską aplinkui, piešti, daryti koliažus, net bandė siuvinėti kryželiu... o dabar jai keista apie tai net pagalvoti: rodos ir adatos rankoje jau laikyti nebemoka...

Taigi, klausinėjame mūsų auksarankės toliau:

Raminta, kas paskatino tave užsiimti rankdarbiais?

Užsiimti rankdarbiais pradėjau dėl nepaaiškinamo noro ieškoti, traukos gražiems daiktams. Noro pačiai mokėti susikurti sau kažką, ko neturėtų niekas, kažką neįprasto ir tik mano. Vėliau sekė rankdarbių būreliai. Po to liko tik dailės pamokos mokykloje. Tol, kol nesupratau, kad noriu mokytis juvelyrikos. Tada ir nėriau stačia galva į papuošalų kūrimą. Dabar vos ne kiekvieną darbą darydama, išbandau kažką naujo - tai dar labiau skatina eiti į priekį, dar ir dar bandyti. Kartais, kai pavargstu, jaučiu, kad nebėra minčių, paskaitau komentarus ar laiškus apie mano darbukus ir tada vėl “pasikraunu”. Stiprus užtaisas - gražūs žodžiai, mintys, kurias sukeli kažkam kurdamas. Žinojimas, kad savo darbais palieki jausmą, emociją, kito sieloje - tai taip pat mane labai skatina.

Kokios rankdarbių technikos mėgstamiausios? Kodėl būtent šios?

Labiausiai mėgstu juvelyriką jungti su stiklu, kadangi man patinka trapumo ir tvirtumo junginys, metalai ir stiklas labai vienas kitą papildo ir kartu atskleidžia vienas kito geriausias sąvybes. Tiek juvelyrikoje, tiek stikle, yra begalė technikų: “žaidžiant” su jomis galima atrasti daugybę įdomių sprendimų.

O kokie buvo daugiausiai laiko ir fantazijos pareikalavę tavo darbai ar užsakymai?

Pastaruoju metu kuriami darbai – jie ir atima daugybę laiko ir fantazijos. Pradedant nuo eskizų: ieškojimų popieriaus lape, po to stengiantis įgyvendinti įdėją iš paprasčiausio metalo lakšto ir stiklo. Smagu stebėti kaip po truputį pradeda ryškėti mintis, rankose atsiranda apčiuopiama fantazijos forma. Po didelių gyvenimo pokyčių ir darbai tapo žymiai kruopštesni nei anksčiau: išmokau didžiulės kantrybės. Ir dabar galiu labai ilgai “krapštytis” prie vieno darbo - tai ko anksčiau manyje trūko. Manau, kad patys didžiausi darbai dar laukia manęs ateityje, pamažu tik pradedu eiti link to, ką tikrai noriu daryti.

Kokius darbelius labiausiai patinka gaminti?

Labiausiai mėgstu gaminti tai, kuo tuo metu gyvenu: dabar man žmogučių ir “baubukų” periodas. Jų buvo labai įvairių, tie periodai labia atitinka mano gyvenimo fazes: kuo tuo metu gyvenu, kas esu, apie ką svajoju… Keičiuosi aš, keičiasi ir mano kūryba. Dabar aš tiesog džiaugiuosi viskuo aplinkui, tad ir papuošalai trykšta optimizmu.


Ar yra tokių technikų, kurios žavi ir kokių dar norėtumei išmokti?

Šiuo metu laukiu atkeliaujant stiklo krosnies, norėčiau dar labiau įsigilinti į stiklo, emalės paslaptis. Turiu didžiulį troškimą pramokti keramikos. Norų tiek daug, bet viskas sukasi aplink papuošalų kūrybą, džiaugiuosi, kad čia jaučiuosi save atradusi.

Ką mėnesio auksarankė be rankdarbiavimo veikia laisvalaikiu?

Laisvalaikiu gaminu maistą - tai yra viena iš mano aistrų. Seniau rašiau eiles, dabar iš jų liko tik pavadinimai papuošalams. Skaitau knygas, be kurių jau nebemoku gyventi. Kartais keliauju, kartais tiesiog žiūriu į viską aplinkui, geriu į save ir kažko laukiu… naujų žmonių, naujų įvykių, naujų nematytų vietų…

Tai kokios tos knygos, be kurių nebemoki gyventi?

O knygos, tai tos, kurios liko iš vaikystės "Mažasis princas", pasakos... Be galo mėgstu Džono Irvingo kūrybą, Daivos Čepkauskaitės poeziją... Pats mėgstamiausias jos eilėraštis "Ragana", kurį galiu skaityti milijoną kartų ir vis surasti jame save, kai jau pati neberandu:
Tavo mylimoji yra ragana.
Ji sėdi po raudona musmire
ir žiūri į vieną tašką.
Ji įsipjovė pirštą,
kad tau skaudėtų,
apsibintavo galvą,
norėdama nubausti tave,
ji nėra fotogeniška,
kad nuotraukose tu
atrodytum gražiau,
ji tyli ir neatsako į klausimus,
nes yra labai užsiėmusi –
ji myli,
ji renka viską, ką randa gatvėje,
nes galvoja, kad tai tu pametei,
ir nuolatos ką nors pameta,
kad tu surastum (...)


Ar yra kokių nors didelių kūrybinių svajonių ar norų?

Didelė svajonė surasti vietą, kur norėčiau gyventi, kur jausčiausi esanti namuose ir ten įsikurti ir įkurti dirbtuves: su įrankiais, kurių dar negaliu įsigyti, su išpieštomis sienomis, karštos kavos kvapu… ir kad ten pildytųsi dideli kūrybiniai norai, kurių mano galvoje ir širdyje tiek daug, kad kartais net pačiai baisu, kaip viską spėti.

Dėkojame mūsų šauniąjai Auksarankei už pokalbį ir už eilėraštį, linkime jai neišblėstančios energijos ir kūrybinės sėkmės ir baigdami, norime paklausti: ko Raminta palinkėtų mūsų forumo dalyviams?

Forumo dalyviams palinkėčiau ieškoti, kurti, išlaisvinti mintis. Nes kas kitas, jei ne kūryba, pakylėja mus nuo žemės...

Foto:

Auskarai “Ramunės”

Auskarai “Skydai” (žalvaris, sidabras, varis)

Kolje (žalvaris, stiklas)

Pakabukas “Mėlyna varnelė”

Pakabukas “Tau tavo pasaulio per maža”

Žiedas “Alisa ir smilga”

Žiedas “Jūros išplautas”

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

timari @ 13.07.2010, 11:53

Nuostabus interviu. Skaičiau su pasimėgavimu. Raminta, linkiu visų tavo kūrybinių svajonių išsipildymo! ;)

Liukse @ 13.07.2010, 18:45

Smagu tave pazinti dar labiau... Esi nepakartojamai kurybingas zmogus. Sekmes tau ateityje.

Arūna @ 16.07.2010, 11:28

Sėkmės, tau mieloji, beieškant kuo įdomesnių sprendimų

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,392
  • Temų forume: 3,213
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 391,001
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533