Birželio mėnesio Auksarankė Mija: „Mokykloje nebuvau rankdarbių mėgėja...“

Parašė: Perlita 28.09.2011, 20:50

Pirmoji iš dviejų birželio mėnesio Auksarankių Mija mielai sutiko atsakyti į klausimus ir papasakoti apie save.
Kas esi gyvenime, kuo užsiimi?
- Esu Neringa iš Kauno. Mano profesija – maketuotoja, bet šiuo metu kapstausi vis gylyn į „dizaino duobę“ ir bandau pakilt šiek tiek aukščiau. Mano darbas susijęs su kūryba – piešiu dizainus internetinėms svetainėms. Šis darbas parodė, kaip puikiai galima suderinti savo hobį ir pragyvenimo šaltinį. Kadangi šiam darbui būtinas kruopštumas ir išmonė, man padeda rankdarbiavimo metu gauti įgūdžiai. Šiuo metu su draugu ruošiamės vestuvėms, kurios tik kitą pavasarį. Namuose auginame katę ir 8 žuvis trijuose akvariumuose.
Kada pradėjai rankdarbiauti? Kokias technikas esi išbandžiusi?
- Gal nustebinsiu, bet mokykloje nebuvau rankdarbių pamokų mėgėja. Tačiau mėgau piešti ir tapyti guašu. Ir nieko keisto, nes mano tėvai dailininkai. Tačiau guašą teko nugrūsti, nes mama norėjo, kad mokyčiausi. Bet įvykį, kai parsinešiau pirmuosius karoliukus iš naujai atsidariusios pirmos tokios parduotuvės Kaune, atsimenu lig tai būtų įvykę vakar. Tai tebuvo tik kelios kriauklės ir kabliukai. Puolėm su mama vėrinėti, o pirmuosius smeigtukus pakeitė namuose turėtos adatos.
    - Ir ko tik aš nebandžiau...Pradėjau aišku nuo vėrimo (tada tai vadinau juvelyrika), vėliau Kapuchinos klasėje įgijau dekupažo pagrindų. Nors iš pradžių į jį žiūrėjau skeptiškai, norėjau tik pramokti vėrimo. Bet pamažu jis mane užkabino ir nepaleidžia iki šiol. Bandžiau ir vilną, tik nelabai patiko, nes veliant ji bado pirštus, nors vilnos papuošalai man aišku patinka. Taip pat buvo pagavusi sutažo banga – su juostelėmis dirbti labai patinka, tik vasara neišeina prie jų prisėsti. Dar viena užkabinusi medžiaga – modelinas. Iš pradžių nelabai patiko, bet užsidegiau išmokti pora technikų – ir modelino dėžutėje radosi vis daugiau.
Šiuo metu mokausi lituoti, tiksliau jau gerus puse metų tai darau. Lituoklis nėra labai galingas, be to reikia pratintis prie metalų – žiūrėk jau reikia šveisti nuo fliuso arba metalas sudega nuo per ilgo litavimo... Taip ir žaidžiu. Be to išmokau dažyti žalvarį, jau senokai esu prisipirkusi lakštų. Taigi šiomis kryptimis ir stengiuosi judėti toliau.
Prie kokių darbelių teko pavargti ilgiausiai ir ką naujo norėtum išbandyti?
    - Dažnai būna, kad padariusi darbelį, kuris puikiai atrodė mintyse, bet realybėje taip gerai neatrodo. Tada tenka galvoti kaip jį pataisyti arba iš vis keliauja į šiukšlių dėžę. Daugiausia esu išmetusi nepavykusių litavimo bandymų. O ten tiek sidabro...
Norėčiau ir toliau gilintis į litavimą. Taip pat išbandyti kelias dekupažo technikas, kurioms vis pritrūksta laiko. Neseniai teko dirbti su popieriumi – dariau kvietimus. Maniau, kad ši preciziškumo reikalaujanti materija nepasiduos, nustebau nes man puikiai pavyko. Taigi jau svajoju apie pora skylamušių.
Kuo dar be rankdarbių užsiimi laisvalaikiu?
   - Esu gana sėslus žmogus – vakarus mėgstu leisti namie, nors ir nevengiu nueiti į kavinę su draugėmis, ar aplankyti nematytą Lietuvos miestelį. Bet vis gi mano mėgiamiausi užsiėmimai namie: išbandyti naują rankdarbių techniką, gilintis į dizaino teoriją. Man nesvetimos šios silpnybės, kaip nauji drabužiai, rankinės ir knygos apie rankdarbius. Taip pat nei viena mano diena nepraeina be arbatos.
Kokie nugalėtojos ateities planai ir svajonės?
    - Domiuosi fotografija - juk ji siejasi su mano profesija. Norėčiau išmokti buitinės fotografijos, bet vis nepasiryžtu. Naujas idėjas kiek pristabdau, todėl stveriu darbus kuriuos suplanavau seniau. Manau toliau bandysiu lituoti, nes labai pagavo šis užsiėmimas.
Nugalėtojos  palinkėjimas kitoms auksarankėms?
- Linkiu stabilumo, geros sveikatos ir artimųjų palaikymo. Juk kai jie palaiko – atsiveria vaizduotė, o tada tik pirmyn!
Dėkojame Mijai už pokalbį ir linkime kūrybinės sėkmės!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Šypsniukass @ 29.10.2011, 15:51

Manau labai grazu ir profesonalu;)šaunuole

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533