Birželio mėnesio Auksarankė Pepa: “ Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių...“

Parašė: Perlita 28.09.2011, 21:00

Antroji tapusi birželio mėnesio nugalėtoja forume žinoma Pepos slapyvardžiu, šis vardas susijęs su vienu jos gyvenimo etapu, kuris jai ir jos šeimai paliko daug gerų ir šiltų prisiminimų, bei nenutrūkstamą ryšį. O tikrasis nugalėtojos vardas Laima.
Pirmiausia auksarankės paklausėme kada ji pradėjo rankdarbiauti.
   - Rankdarbiauti pradėjau ne taip senai. Teko mokytis floristikos. Šių kursų metu vyko paskaita apie dekupažą – apie visiškai primityvu džiovintų augalų klijavimą su lipalu ant gėlių vazonėlių. Buvau mačiusi daug dekupažo darbų, kurie visiškai skyrėsi nuo to ką mums rodė kursų metu. Tikriausiai tai ir buvo paskata pradėti rinkti medžiagą, pirkti priemones ir bandyti praktikoje. Taip po truputį susipažinau su dekupažo vingrybėmis. Bet vėl gi galiu drąsiai vadovautis posakiu – kuo gilyn į mišką, tuo daugiau medžių. Taigi ėjau gilyn...
Kokias dar technikas be dekupažo teko išbandyti?
   - Išbandžiusi dekupažą (medis, stiklas, tekstilė) dar išbandžiau papuošalų iš pusbrangių akmenų gamybą, įvairias biserio technikas, lėlių gamybą. Taip pat dar bandau kurti netradicinius papuošalus taip vadinama Ice Resin (su derva) technika. Na ir labiausiai mane viliojančią – knygrišystę.
Kas iš rankdarbių technikų sekėsi sunkiausiai?
   - Sudėtingiausia buvo gaminti lėlę. Taip pat daugiausia laiko, sakyčiau, pareikalavo užsakymas restauruoti senas, dar sovietinių laikų spinteles – kitaip vadinamas tumbačkomis, kurios buvo visiškai netinkamos naudojimui. Man tai buvo ne tik didžiulė praktika, bet ir džiaugsmas prikelti daiktą naujam gyvenimui. Po keleto savaičių šveitimo, špakliavimo, dažymo, dekoravimo ir lakavimo – šiuo metu jos puikuojasi užsakovės miegamajame.
Kokias naujas technikas dar norėtum išbandyti?
   - Žavi daugelis technikų, negaliu sakyti, kad nekils noras imtis vieno ar kito... Esu visiškai neprognozuojama – galiu greitai susidomėti bet kokia naujove, ir tikrai žinau, kad užteks užsispyrimo bei noro tai įgyvendinti. Labai traukia juvelyrika, bet manau kad tai liks tik svajonė... Na ir savąjį Teddy tikriausiai kažkada pasiūsiu...
Ką dar veiki be rankdarbiavimo laisvalaikiu?
   - Be rankdarbiavimo dar mėgstu skaityti knygas. Galiu vienu metu perskaityti 10 ar daugiau knygų – ir kurį laiką visai nepaimti į rankas. Patinka keliauti – be galo myliu kalnus ir jūrą. Gal todėl taip susiklosto aplinkybės, kad karts nuo karto atsiranda galimybė pagyventi ten kur galiu jais džiaugtis.
Įdomu kokie gi Auksarankės ateities planai?
-Tolimesniuose planuose numatyta gilinti žinias ir tobulėti rankdarbių srityje. Na o svarbiausia, tai kuo geriau įvaldyti knygrišystės amatą  ir kada nors įrišti albumą ar knygą, kuri gal būt turėtų išliekamąją vertę (kad ir kaip šeimos relikvija).
Ko norėtumei palinkėti kitoms auksarankėms?
    - Pirmiausiai labai džiaugiuosi atradusi Auksarankių portalą. O auksarankėms (-iams) norėčiau palinkėti neišsenkančių kūrybinių minčių, originalių idėjų, išskirtinumo. Ir labai norėtusi matyti kruopščius, tvarkingus bei su meile atliktus darbus.
Dėkojame Auksarankei, kad sutiko papasakoti apie save ir norime palinkėti, kad visos jos svajonės išsipildytų!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533