Gegužės mėnesio Auksarankė: „Kūryba mane ramina, išlaisvina idėjas, džiugina...“

Parašė: pusis 17.06.2010, 18:09

Paklausta, kaip jaučiasi nugalėjusi Auksarankių akademijos konkurse ir gavusi mėnesio auksarankės medalį, Skaistė, visų auksarankių geriau žinoma Liukse, sako, kad jau pora metų yra aktyvi forumo narė. Jai pažįstama visa forumo „virtuvė“, nuotaikos ir tvarka. Meluočiau, jei sakyčiau, atsako pašnekovė, kad mėnesio auksarankės titulas nelauktas ar nepageidautas. Tai buvo tam tikras tikslas, kuris stūmėjo tobulėti. Norėjau ja tapti, bet nesitikėjau būtent dabar... gal dar po metų... Man – savamokslei, nebaigusiai jokios dailės ar meno mokyklos, prišokančiai prie rankdarbių vakarais ar naktimis (ir tai retomis) – tai labai didelis įvertinimas. Juk mūsų forume lankosi labai daug gabių, stilingų, tikra to žodžio prasme, auksarankių, iš kurių daugelis vertas šio titulo.

Tai kas gi paskatino tave užsiimti rankdarbiais, o gal pameni savo pirmąjį darbelį?

Gal dabar šiek tiek pradžių pradžios. Negalėsiu pasakyti, koks buvo mano pirmas padarytas darbelis, nes tai buvo seniai. Labai džiaugiuosi, kad mokykloje turėjome taip vadinamas darbų pamokas. Per jas išmokau ir nerti vąšeliu, ir megzti, ir siuvimo pagrindų, ir austi juostas. Viena bėda, kad tuomet šie užsiėmimai manęs nedžiugino, tada tai buvo kančia – reikėjo laiku atsiskaityti, griežta mokytoja, mažai erdvės laisvai kūrybai. Ne viskas sekėsi taip sklandžiai. Mokyklos laikais mėgau netradicinius papuošalus – pasikabinti akmenuką, medžio gabalėlį. O apskritai, mokykloje kūrybai buvo mažai laiko – graužiau knygas. Norą rankdarbiauti, kurti pajutau paskutiniais studentavimo metais. Ir nuo tada vis kažkuo užsiimu. Mama vis stebisi: iš kur tos idėjos, iš kur toks noras? O gi viskas iš tų pačių tėvelių. Tėtis visada buvo linkęs meistrauti: medis jam puikiai paklūsta, pats namą stato, pats baldus gamina, ir šiaip yra pilnas visokiausių idėjų, kurių net nespėja įgyvendinti. Mama yra puiki mezgėja (man reikėtų iš jos pasimokyti). Taigi, viskas genuose.

Kokia buvo pirmoji rankdarbių sritis, kurią išbandei, o kokios dar laukia savo eilės ?

Pati pirmoji rankdarbių sritis, kurią išbandžiau – tai buvo siuvinėjimas kryželiu. Išsiuvinėjau kokius du paveikslus ir padėjau į šalį... Tada pasinėriau į veltinį. Perkandau ir šią medžiagą. Po to atradau polimerinį molį – Fimo. Tai nuostabi medžiaga, bet toks jau mano būdas – aš noriu kuo daugiau visko išbandyti, vis keisti technikas. Taip atsirado mano rankose popierius ir orgami. Labai džiaugiuosi, kad per tokį trumpą laiko tarpą sugebėjau nemažai išmokti ir kad mano darbai džiugina ir kitus. Šiuo metu jau perėjau prie sidabro darbų. Na ką padarysi – noras pažinti nugali.

Ar yra kokių nors didelių kūrybinių svajonių, norų ir planų?

Ateityje norėčiau pasigaminti savo popierių, galbūt savo muilą, pasinerti į siuvimą ir numegzti vaikams po kokį nuostabų žaisliuką. Planai nedideli, bet pas mane jie nuolat keičiasi: juk aš kuriu savo malonumui. O apskritai, laikausi principo: neatskleisti savo planų ar svajonių – kitaip, tikiu, kad neišsipildys. Esu slapukė (vedina gerų ketinimų ir savų įsitikinimų). Nereikėtų galvoti, o ir nenoriu sudaryti klaidingo įspūdžio, kad mane viskas domina ir kad man viskas kuo puikiausiai sekasi. Štai frivolite technikos ir neperkandau, nors labai knieti. Megzti negaliu, nes būtent tam trūksta kantrybės. O taip Lietuvoje populiarus dekupažas manęs netraukia. Na, bet tai dabartis, o ateitis parodys.

O kaip apibūdintumei savo laisvalaikį? Koks jis?

Mano laisvalaikis ir yra rankdarbiai. Kūryba mane ramina, išlaisvina idėjas, džiugina. Na, o kai išsisemiu (o buvo toks tarpas, kai rankos nekilo ir noro nebuvo), kūrybą nukreipiau puodų link ir į fotografavimą. Nesu gera virėja, todėl kartais norisi pasiėmus gerą kulinarinę knygą save išbandyti ir šeimą nudžiuginti. Fotografavimu mane „užkrėtė“ vyras. Įsivaizduokit, kaip buvo sunku pasidalinti fotoaparatu. Dabar fotografuoju retai, nes šią sritį užleidau vyrui - tai yra: pasidalinome įtakos sritimis. Jei lieka valandėlė po žaidimo su vaikais – tai visada mėgstu pažiūrėti gerą filmą.

Ko palinkėtum mūsų forumo dalyvėms ir dalyviams?

Visoms forumietėms palinkėčiau (labai filosofiškai) - tvirto gyvenimo pagrindo, kadangi jam judant ar drebant sunku pasišvęsti kūrybai. O pačioms jauniausioms - palinkėčiau pirmiausiai susikurti tą pagrindą, nes mano pavyzdys įrodo, kad laiko kūrybai dar bus...

Dėkojame Auksarankei Skaistei už pokalbį ir norime visų mūsų vardu palinkėti kuo geriausios kloties ir, aišku, neišsenkančios energijos ir sėkmės kuriant...

Foto:

Black

Bluewhite

Decoration

Kriauklės

Kusadama - red

Sagė

Vienybė

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

L.A.U.R.A @ 17.06.2010, 20:13

Kokie nuostabus darbeliai! Negaliu atsigereti...

juratyyyte @ 17.06.2010, 21:50

Saunuole !labai grazu

Saulytia @ 18.06.2010, 20:36

O jau ta mėlyna segė! Net seilė nutįso, kai pamačiau...labai gražu!

Lipucke @ 20.06.2010, 10:24

labai saunus darbeliai !! saunuole :)

anuka @ 20.06.2010, 21:41

vis pamirštu dar ir čia pasveikinti :) sveikinu ;)

timari @ 22.06.2010, 21:18

Sveikinu Liukse ;) Linkiu dar daug naujo ir neišbandyto atrasti :)

Jolitelele @ 09.08.2010, 14:47

Sveika,

O darai kitiems origami gėlytes?

BuleKipre @ 22.09.2010, 22:54

Aš kad ir baigus porą meno mokyklų, ir šiaip genuose paslėpta, bet taip nesugebėčiau padaryti.Gražu.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,392
  • Temų forume: 3,213
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 391,001
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533