Gegužės mėnesio Auksarankė: „Kas ieško, tas randa...“

Parašė: Perlita 29.10.2012, 14:07

Gegužės mėnesio nugalėtoja, forume žinoma Fruktozoidės slapyvardžiu, mielai sutiko papasakoti apie save ir ateities kūrybinius planus.
Kas esi realiam gyvenime?
Anūkė, dukra, sesuo, teta, draugė arba tiesiog mergina vardu Laura, kuriai prie širdies yra kūryba. Dar neseniai baigiau ilgas ir visai nekūrybingas studijas, kurios neteikia pilnatvės. Todėl palikau Lietuvoje visus darbus (tikrai ne rankdarbius!) ir išvažiavau už poliarinio rato, į rojų žemėje - Lofoteną, pamatyti gyvenimą "kitaip" ir galbūt save atrasti iš naujo.
Kaip aptikai Auksarankių klubą?
Šį forumą atradau visai netikėtai. Į rankas pateko biserio karoliukai. Knietėjo iš jų ką nors padaryti, o supratimo jokio neturėjau. Beieškant schemų atradau Auksarankes. Gerai prisimenu, kai pamačiau Remos darbus, tuomet pagalvojau : “Vau, ir aš noriu taip mokėti!”. Nuo to laiko dažnai  lankydavau Auksarankes, ir kiekvieną dieną rasdavau vis ko nors naujo, naudingo. Po keleto mėnesių neištvėriau ir užsiregistravau, nors visuomet skeptiškai žiūrėjau į forumus. Matyt reikėjo rasti sau tinkamą. Dabar jau keletą metų stengiuosi kiek galima aktyviau dalyvauti šio forumo gyvenime.
Kada susidomėjai rankdarbiais?
Kaip ir daugelis auksarankių “karjerą” pradėjau dar vaikystėje – siūlai, audiniai, siuvimo ir mezgimo mašinos supo kiekvieną dieną. Su lėlėmis nežaisdavau, tik siūdavau joms rūbelius, taip rankdarbių apsuptyje ir gyvenu: vis ką nors darau, ko nors naujo ieškau ir eksperimentuoju.
Kokias technikas esi išbandžiusi, pati mėgstamiausia technika?
Pirmosios buvo nėrimas ir siuvimas, dar dabar mėgstu užsiimti tiek viena, tiek kita technika. Po to atradau biserio karoliukus ir pasinėriau į smulkų ryškiaspalvį pasaulį. Visuomet būna taip pat: pamatau, susidomiu, išbandau. Tokiu būdu prisiliečiau prie pynimo iš laikraščių, origami, namelių iš degtukų statymo, plastikinių gėlių darymo, siuvinėjimo, raižinių, miniatiūrų dažymo, mezgimo rankomis ir keliomis skirtingomis mašinomis, kiaušinių apvėrimo ir kitų technikų. Prisižiūrėjusi Anukos darbų ir pamokų išbandžiau lipdymą, lėlių gamybą. Daugelis minėtų technikų buvo rastos čia - Auksarankių forume.
Iš visų technikų galiu išskirti mezgimą. Jau daugelį kartų mėginau prisijaukinti šį užsiėmimą, o niekaip nepasiduoda. Tikiu, kad anksčiau ar vėliau man pavyks.
Visos minėtos technikos keliauja ratu, vieną pradedu, kitą padedu kuriam laikui į šoną. Visi užsiėmimai yra mėgstami, nes kiekvienas rankdarbiavimo būdas savitai žavi ir traukia. Visa kita priklauso nuo nuotaikos ir idėjų.
Kokias naujas technikas norėtum išbandyti?
Išbandyti ką nors nauja visuomet įdomu! Dažnai šmirinėju interneto platybėse, ieškodama naujienų. Artimiausiu metu vėl bandysiu kantrybę su mezgimu, galbūt šįkart pavyks prisijaukinti.
Kadangi gimtadienio proga gavau daug įvairiausių spalvų "Fimo", tai  lauksiu naujos Auksarankių akademijos ir tykosiu modelino klasės. Pati pradėti minkyti spalvotas mases dar vis prisibijau, o norisi, kad rezultatas iškart būtų kuo geresnis.
"Noriu išbandyti" sąraše dar yra ice resin, meškiukų siuvimas, medelių darymas, odos dirbiniai, knygų rišimas, modulinis origamis, airiškų raštų rūbai, šarnyrinės lėlės. Šis sąrašas vis pasipildo naujais dalykais, todėl visų norų vienu kartu įvardinti tiesiog neįmanoma. O iš to didelio norų kiekio išeina kaip Kazanovai "atvirų langų tiek, daug, o laiko tiek mažai", todėl, beieškant papildomo laiko, pasitaiko ir bemiegių kūrybinių naktų. 
Kokie dar kiti laisvalaikio užsiėmimai?
Kai smegenys atsijungia,o rankos nekyla imtis naujų darbų, tuomet renkuosi sportą: bėgimą, dviračius, riedučius ar kitą veiklą, kuri puikiai pravalo mintis ir įpučia naujų vėjų. Tokie įpročiai atsirado po daugiau nei 10 metų kalnų turizmo technikos treniruočių ir varžybų. Sportas ir kelionės man yra ne tik laisvalaikio užsiėmimas, tai gyvenimo būdas. Be abejo kartais norisi patinginiauti, knygą paskaityti, pasivolioti nieko neveikiant lovoje , katę "paniurkyti" ar, susiradus įmantrų receptą, pasisukinėti virtuvėje.
Svajonės ir kūrybiniai planai?
Vienas svajones keičia kitos. Išmokai vieną naują techniką, o ją jau keičia kita. Neminint planų tobulėti ir mokytis naujovių, yra ir kitų ateities norų. Jau kuris laikas galvoju apie prekybą internetu, taip pat noriu kada nors sudalyvauti  vykstančiose mugėse. Tik kol kas nedrąsu, nes dar neišbandyti dalykai. Kartais pasvajoju apie parodas ir labdaringus vakarus.
Ko norėtum palinkėti kitoms forumo dalyvėms?
Kas ieško, tas randa. Yra daugybė įvairiausių technikų, nebijokite jas išbandyti, nes galbūt visai netikėta technika suteiks Jums daug kūrybinio džiaugsmo, įkvėps kurti, tobulėti ir džiuginti ne tik artimus ir draugus, bet ir kitas auksarankes savo darbais. Smagu ne tik kurti, bet ir dalintis savo kūrybiniais atradimais. Kurkite ne iš reikalo, o iš širdies, nes tik tokie darbai pasiekia kitų širdis.


Dėkojame Laurai už įdomų pasakojimą apie save ir linkime išbandyti naujų rankdarbių technikų ir sukurti daug nuostabių darbelių!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,359
  • Temų forume: 3,187
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,909
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533