Gegužės mėnesio Auksarankė: „Rankdarbiai – hobis ir atsipalaidavimo būdas...“

Parašė: Perlita 24.09.2011, 13:50

Gegužės mėnesio Auksaranke tapusi Giagute, forume mums gerai žinoma. Turbūt ne viena rankdarbiaujanti apsilankiusi forume žavėjosi jos dekupažo segėmis ir papuošalais iš akmenukų. Mėnesio Auksarankė sutiko atsakyti į keletą klausimų ir papasakoti apie savo kūrybinius planus.
Kas gi slepiasi po slapyvardžiu?
-Slepiasi Gerda, gyvenanti sostinėje. Kasdieninė mano duona – rinkodara, kaip sakoma „menas ir grožis versle“, o rankdarbiai – hobis ir atsipalaidavimo būdas.
Kada pradėjai rankdarbiauti? Kas sudomino, paskatino?
-Esu apdovanota labai šaunia kūrybiška šeima, tad nuo mažens turėjau nuostabius pavyzdžius. Tėtis yra muzikantas, ir tam tikra prasme juvelyras – užsiima pučiamųjų instrumentų remontu, kas reikalauja begalės kantrybės ir labai smulkmeniško bei kruopštaus darbo. Iki šiol pavydžiu jam visokių replyčių, staklyčių, stebuklingų valiklių... Mama – apskritai labai kūrybiška moteris. Net sudėtingais deficito laikais, kiek save mažą pamenu, buvau papuošta rankų darbo mezginiais, nėriniais, siuviniais, iš spalvotų vielučių pintais papuošaliukais. Jos sesuo, mano teta – neįtikėtinų auksinių rankų mezgimo savininkė, o močiūtė buvo geriausia siuvėja rajone. Natūralu, kad man irgi viskas buvo įdomu ir „aš irgi taip norėjau“. Ir išmokau, ir net dailės mokyklą baigiau ( nors pagal išsilavinimą esu ekonomistė), ir taip mano gyvenimas ir pasuko „link meno“, tiesa, pakankamai praktiško.
Kokias technikas esi išbandžiusi? Kas sekėsi sunkiausiai, o kas labiausiai patiko?
-Rankose „esu laikiusi“ biserį, akmenėlius, wire-wrap, dekupažą, polimerinį molį, esu pagaminusi pora lėlyčių. Gaila, kuris laikas esu apleidusi siuvimą, mezgimą, nėrimą, siuvinėjimą. Prieš pora metų sirgau dekupažinių sagių virusu, bet šiuo metu maloniausia žarstyti akmenėlius. O sunkiausia - negalėčiau išskirti... Nes manau, kad tam tikrų technikų nevartoju dėl laiko stokos ir poreikio nebuvimo labiau, o ne dėl to, kad labai kažkas sunku. Viskas būna sunkiau iš pradžių, kai mokaisi, bet manau, kad tai yra tik užsispyrimo ir praktikos klausimas.
Gal teko ilgiau pavargti prie kurio nors darbelio? Gal ir linksmų nutikimų buvo?
-Skambės, bet ilgiausiai užtrunka tie darbai, kuriems iš anksto turiu detalią viziją. Tuomet užtrunka ne tik medžiagų paieška, bet ir kiekvienos smulkmenos tobulinimas iki idealo. Iš prigimties esu idealistė ir krapštukė, tad kartais tenka save stipriai pristabdyti. Iš linksmesnių nutikimų serijos. Prieš kelis metus turėjau mažyčių dekupažinių sagių, gal 5 Lt monetos skersmens ir jas buvo galima įsigyti vienos rajono šventės metu. Tuo metu apskritai dekupažas dar buvo gana neatrasta sritis žmonėms, o apie modeliną išvis mažai kas buvo girdėjęs. Žodžiu, priėjo prie mano stendo pora vaikinukų, žiūrėjo žiūrėjo ir sako – o jūs jas iš alaus kamštelių darot?
Kokias naujas technikas norėtum išbandyti?
-Oi, jei tik laiko būtų – visas išbandyčiau! Nuo knygrišystės iki juvelyrikos. Viskas, ko rezultatas yra kažkas gražaus, jaukaus, trapaus ir šilto, mane labai labai traukia.
Kokie kiti laisvalaikio užsiėmimai?
-Laisvalaikiu stengiuosi pasisemti įkvėpimo ir naujų idėjų, tiek darbinei, tiek kūrybinei veiklai. Tad nors didžiausią laisvo laiko dalį užima papuošalų kūrimas, tenka pabėgti ir nuo šio įprastai malonaus užsiėmimo. Tuomet mano kompanionais tampa draugai, knygos, muzika, kinas, net žirgai (visai nesenai pradėjau jodinėti). Šiltuoju metų laiku labai mėgstu stovyklauti. Na, o šlapiuoju ar šaltuoju sezonu, ramybės it atsipalaidavimo suteikia pasivaikščiojimai netoli namų esančiame Verkių regioniniame parke.
Svajonės ir kūrybiniai planai?
-Mano svajonės yra pakankamai paprastos – noriu pasimokyti fotografijos meno. Ir, kas kiekvienai auksarankei kartais pakrebždena širdy – savos studijos, kurioje galėčiau dirbti, susitikti su klientėmis, jaukiai išgerti arbatos ir tiesiog atsidėti kūrybai.
Ko norėtum palinkėti kitoms auksarankėms?
 -Palinkėjimas labai trumpas – nenustoti kurti!

 Dėkojame Gerdai už įdomų pokalbį ir linkime visų svajonių išsipildymo!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

jovitamama @ 29.09.2011, 13:21

Gerda, zaviuosi tavo darbais. Nuostabus, aki traukiantys darbeliai ;)!

Giagute @ 03.10.2011, 13:38

Dėkoju, Jovita, labai malonu!

amilux @ 30.03.2012, 19:12

labai isradingi ir grazus darbai :)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533