Jaunieji „Puodžiai“

Parašė: Laumė 29.11.2008, 14:56

Ramygala – Vidurio Lietuvos žemumos miestelis, kurio vardas rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XII amžiaus. Miesto herbe – žaliame lauke baltasis gandras. Tai simbolizuoja puikią gamtą, darnią šeimą ir meilę gimtajam kraštui. Nuo 2003 m. Ramygala priklauso Europos miestų – Baltųjų gandrų asociacijai (ESCO).


Įvairūs keramikos projektai – vienas šio miestelio išskirtinumų. Keramika Ramygaloje prasidėjo nuo 1998 m. įkurto Jaunųjų keramikų būrelio veiklos. Įgiję pradinių keramikos žinių, jaunieji keramikai susibūrė į jaunimo iniciatyvinę grupę “Puodžiai” ir iniciavo du ilgalaikius keramikos projektus.Jaunieji keramikai: Aistė, Gerda, Jolita, Kristina, dvi Eglės, Tautvydas

Vykdydami projektą „Keramikos menas“ dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų tyrinėdami pačią seniausią – juodąją keramiką – Lietuvoje, bendraudami su keramikais, lipdydami, žiesdami, degdami darbus pačių rūpesčiu pastatytoje krosnyje, rengdami parodas.

Projekto “Šamoto fantazijos” tikslas - suburti kuo daugiau molį mylinčio jaunimo iš Lietuvos ir kurti skulptūras iš šamoto, perduoti patirtį bendruomenės nariams – nešti gėrio į kiekvieno žmogaus širdį.


Nuotraukoje apačioje kairėje: jaunimo įkvėpėja ir kuratorė dailės mokytoja metodininkė Laima Kiškienė

Šamoto paslapčių jaunuosius menininkus mokė garsūs ir žinomi keramikai Vilija Balčiūnienė, Eugenijus Čibinskas, Nerutė Čiukšienė, mokytoja Vilma Kybartaitė, dailininkas, skulptorius ir mokytojas Dalius Dirsė.
Projektas ne tik leido užsiimti mėgstama keramika, bet ir mokė organizuoti renginius, į savo būrį pritraukti įvairaus amžiaus ir socialinės padėties žmones, ieškoti rėmėjų, apibendrinti veiklą, ruošti ataskaitas.

Aktyvus ir kūrybingas “Puodžių” jaunimas kviečia visus draugauti ir bendradarbiauti! Savo patirtį ir žinias “Puodžiai” pasiryžę perteikti ir kitų šalių žmonėms, ypač iš tarptautinės Europos miestų gandrų asociacijos (ESCO). Nežinote, kaip tai padaryti? Rašykite adresu puodziai@gmail.com .Alma Dijokaitė „Pokalbis“


Daina Dambrauskienė „Laimės žiburys“


Evelina Kriukelytė „Darbymetis“


Greta Meškauskaitė „Daugiabutis“


Lauryna Kiškytė „Katulis“


Tautvydas Kiškis „Bokštas“

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

_Cosma_ @ 14.10.2011, 11:10

Labai faini darbeliai :]

_Cosma_ @ 14.10.2011, 11:10

Labai faini darbeliai :]

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,300
  • Temų forume: 3,140
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,760
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532