Kovo mėnesio Auksarankė: “…smagiausia kurti yra tada, kai niekas tavęs neriboja …”

Parašė: pusis 29.04.2011, 00:26

Kiekvieną mėnesį mūsų forume renkame mėnesio Auksarankę: kovo mėnesio auksaranke išrinkta Kristina, mūsų forume geriau žinoma kaip Kdesigns, šiuo metu mokytojaujanti Auksarankių akademijoje, mums mielai sutiko atsakyti į keletą klausimų.

Kristina, ar seniai rankdarbiauji?

 Turbūt reiktų sakyti, jog nuo vaikystės. Kiek save prisimenu - namuose visada būdavo bent keli mano „šedevrai“. Nors tada labiausiai mėgau dirbti su popieriumi. Nuo mažų dienų buvau apsupta medžiagų, siūlų, sagų ir kitų siuvimo reikmenų, paradoksalu, bet siuvimu niekada neužsiėmiau, visada tai „perleisdavau“ mamai. Galėčiau pasakyti, kad rimčiau papuošalų gamyba užsiimu palyginus neilgai. Jei neklystu, maždaug prieš pusantrų metų pradėjau daugiau domėtis įvairiomis technikomis ir jas išmėginti. Po to, praėjus keliems mėnesiams, visai netyčia atradau modeliną. Va tada ir prasidėjo visi rimtumai.

Kas paskatino tave užsiimti rankdarbiais?

Tuo metu, darbas buvo mano pagrindinis užsiėmimas. Ir nors dirbau meninėje sferoje, pasiilgdavau “grynos” kūrybos. Reikėjo kažko tokio, kas padėtų atsipalaiduoti ir išlieti tą, vadinamąją meninę energiją. Kartą, užsimaniau sukurti labai konkrečią sagę, kurią pati sugalvojau, tad teko ir pasigaminti pačiai. Šis naujas užsiėmimas labai patiko. Po to sekė dar pora auskarų, dovana draugei ir t.t. Turbūt net pati nepajutau, kaip tai tapo neatskiriama mano veikla.

Labai įdomu sužinoti, o kokios rankdarbių technikos yra tavo pačios mėgstamiausios? Kodėl būtent šios?

Esu toks žmogus, kad vos tik pamačius ką nors gražaus, tuojau pat užsimanau sužinoti: kaip tai padaryta ir išmokti to pati. Todėl pastoviai išbandau naujas technikas ir neapsistoju prie vienos. Bet vienas dalykas, kuris mane tiesiog užburia kaskart paėmus jį į rankas – tai modelinas (polimerinis molis). Nuo pat pirmo karto, kai sužinojau kas tai yra, mane apžavėjo šios medžiagos beribės galimybės. Čia fantazijai nėra ribų, dėl to ši technika negali greitai pabosti.

Kristina, gal pameni savo daugiausiai laiko ir fantazijos pareikalavusius darbus, o gal užsakymus?

Per praeitas šv. Kalėdas sumąsčiau visas artimiausias giminaites ir drauges apdovanoti savo darytais papuošalais. Bet ne tais, kuriuos jau turiu, o padaryt kiekvienai asmeniškai atsižvelgdama į jų skonį ir pan. O tų žmonių ratelis kaip tyčia prasiplėtė, tad darbo buvo nemažai, o ir laiko, kaip visada, buvo ne per daugiausiai. Todėl teko nemažai pasukti galvą ir paplušėti, kad visoms įtikti. Bet rezultatas mano pastangas pateisino. Labai mėgstu dovanoti dovanas.

Kokius darbelius tau labiausiai patinka gaminti?

Smagiausia yra kurti tada, kai niekas tavęs neriboja, kai gali tiesiog atsipalaiduoti ir „perduoti vairą“ vaizduotei. Tada tai tampa tarsi relaksacijos seansas, atsijungi nuo viso pasaulio. Ir rezultatai tada būna geriausi.

Ar yra tokių technikų, kurios žavi ir kokių dar norėtumei išmokti?
Oi, begalės! Turbūt būtų lengviau išvardinti technikas kurios manęs nedomina (jų nėra daug). Kartais netgi prisibijau naršyti internete, nes žinau jog yra didelė tikimybė, jog pamatysiu kažką naujo ir užsispirsiu tai išmokti, nors ir taip jau turiu pakankamai visokių veiklų.

Mūsų forumo dalyviai tikriausiai neatleistų, jei nepaklaustumėm tavęs, o ką mėnesio auksarankė be rankdarbiavimo veikia laisvalaikiu?

Kai tik galiu - griebiu į rankas fotoaparatą. Fotografija yra mano gyvenimo aistra. Kartais pagaunu save, jog pasaulį matau kadrais, ypač naujoje vietoje. Todėl stengiuosi, kad fotoaparatas visada būtų su manimi. Deja, tai kartais nėra lengva padaryti: kaip jį kartu pasiimti, todėl kaskart, pamačius kažką įdomesnio, tenka nuliūsti. Be fotografijos, labai mėgstu skaityti knygas ir žiūrėti kino filmus. Prie mano lovos visada guli skaitoma knyga, o laikas praleistas žiūrint filmus turbūt sudarytų nemenką skaičių. Taip pat neseniai pradėjau rašyti blog‘ą, tai mano kompromisas, nes rašyti kažką rimto tiesiog nėra laiko, nors kartais galvoje pralekia visas romanas. Be viso to, dar labai mėgstu gaminti maistą, ypač konditerinius skanumynus.

Ar yra kokių nors didelių kūrybinių svajonių ar norų?

Gan nemažai. Kažkurios svajonės atrodo gal absurdiškai gigantiškos, bet kitos pamažu virsta į konkrečius planus. Labiausiai šiuo metu noriu paversti fotografiją savo profesija. O kol kas - bandysim sujungti savo veiklas po vienu vardu. Va tada ir bus matyti kas iš to išeis.

Kristina, ko palinkėtumei mūsų forumo dalyviams?

Dviejų dalykų – kantrybės ir entuziazmo. Svarbiausia nemesti pradėto darbo vos tik susidūrus su pirmu sunkumu. „Tas, kuris vienodai apdairus tiek darbo pradžioje, tiek pabaigoje, nepralaimi.“ - Lao Dzė.

Dėkojame Auksarankei Kristinai už pokalbį, o mūsų visų vardu norime jai palinkėti neišsenkančios energijos ir sėkmės kuriant...

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Aistė Gaidytė @ 13.05.2011, 18:31

Labai gražu. Sėkmės Kristina.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533