Liepos mėnesio Auksarankė: „...kad kūryba atgaivintų Jūsų širdį...“

Parašė: Perlita 07.11.2011, 21:31

Liepos mėnesio nugalėtoja buvo išrinkta tikrai linksmai, nes buvo įtraukta į balsavimą padėkojus kitai nugalėtojai. Tačiau manau, kad tikrai neatsitiktinai, juk puikiai dera Liepžiedis ir liepa, o nugalėtojos įdomūs ir originalūs darbai patinka ne vienai forumo lankytojai.

Kas slepiasi po slapyvardžiu Liepžiedis? Kuo užsiimi gyvenime?
- Po slapyvardžiu slepiasi kokių penkių metukų mergaitė, kuri išėjo skinti liepžiedžių nuo šalia augusių didžiulių liepų. Norėjo mamytei priskinti pilną krepšelį, bet visos šakos buvo aukštai aukštai. Priėjusi maloni močiutė šakas palenkė ir jos abi kartu prisiskynė daugybę liepos žiedų. Nuo tos dienos mergytė, pamačiusi senutę, visad bėgdavo su ja pasisveikinti, pakalbėti, pasivaikščioti. Aš ją ir dabar kartais matau, bet ji, ko gero, manęs neatpažįsta.
Na o šiaip esu Raminta, gyvenu mažam miestely, kur visi visus pažįsta. Gyvenime užsiimu mokslais, kūryba, svajojimu, juoku ir kavos gėrimu.
     Apie šeimą – tėtis skatina siekti tobulumo ir labai palaiko, netgi modeliną Lenkijoj užsakinėja, mama neslepia, jog daugumos mano darbų nesupranta, bet kai reikia papuošalų visad kreipiasi į mane. Draugas niekad nepraleidžia progos pakritikuoti, bet vis dažniau jo veide įžvelgiu susižavėjimą ir pasididžiavimą.
Kada pradėjai rankdarbiauti?
- Pirmieji mano rankdarbiai buvo lėlių drabužėliai. Buvau dar visai pyplys, į mokyklą net nėjau, bet jau mokėjau sagą įsiūti, medžiagą susiūdavau... Tada mokykloje išmokau siuvinėti, daug darbelių pridariau. Vėliau rankdarbiavimas keliems metams nutrūko, iki kol neatradau karoliukų. Norėjau kažką padovanoti mamai, sesei ir brolio žmonai, bet net nežinojau, jog reikia verti ant smeigtuko, jog yra mazgelių paslėpėjai ir t.t. Ilgą laiką visi stebėjosi, jog moku padaryti auskarus - mano miestely niekas to nedarė, tad tai skatino kurti vis daugiau ir daugiau. Dabar, žinoma, visi prie to pripratę, reikia labai pasistengti, kad nustebinčiau.
Kokias technikas išbandžiusi, kas sekėsi sunkiausiai ir kuri technika pati mėgstamiausia?
- Esu išbandžiusi nėrimą, mezgimą, siuvinėjimą, karoliukų vėrimą, wire wrap, šilko tapybą, batiką, sutažą, vėlimą, ice resin, pinikus, gobeleną, lipdymą iš molio, polimerinio molio, modelino, dekupažą, papje mašė, popieriaus gamybą, muilo virimą, knygrišystę... Taip pat mėgstu piešti, tapyti. Gal jau viskas? Net nebežinau...
Sunkiausia sekėsi su muilo perlydimu - parduotuvėje rašė, jog tai muilo bazė, tad ją lydydama nepyliau vandens. Žinoma, niekas nevyko, nes tai buvo tiesiog paprastas muilas be priemaišų. Susinervinau labai, mat norėjau padaryti gražias kalėdines dovanas, todėl dar ir dabar keli neišpakuoti muiliukai guli dėžutėje. Tiesa, nepasisekė ir su ice resin. Visoje parduotuvėje buvo tik vienos rūšies greit stingstanti derva, tad ją ir paėmiau. Palikau pas mamą, o ji, žinoma, sumanė kažką klijuot. Nelygiai nukirpo galiukus,  abu komponentai bėgo nevienodu santykiu, nė vienas mano darbas taip ir nesustingo.
Mėgstamiausios technikos lyg ir neturiu, visos savaip žavingo.
Prie kokio darbelio teko ilgiau pavargti, ar kuris užsakymas buvo ypač sudėtingas? Gal kokių ir linksmų nutikimų buvo?
   - Vargau su „Egle žalčių karaliene“, nes, kaip visad, vėlavau su terminais. Darydama labai skubėjau, be to nuolat reikėjo tampyt didžiulį rėmą per kelis aukštus, kartą nešdama truputį nuskėliau sieną, užkabinau ir numečiau lempa, o ši pakibo ant laidų. Taip pat ką tik ištemptą šilką stumdžiau ant stalų, žiūrėjau kad gerai laikytųsi, netyčia pastūmiau per daug, rėmas krito ir šilkas gerokai įplyšo, bet aš pripratus prie tokių įvykių... Kažkada seniai mokykloj tapant niekaip nesisekė išspaust auksinių dažų iš tūbelės ir, suprantama, per daug paspaudus kone pusė dažų išsipylė ant manęs. Buvo šeštadienis, vanduo užsuktas, tik kažkiek turėjom atsinešę teptukams plaut. Šiaip ne taip išsiploviau, po to ilgai sėdėjau šlapia.
Iš tiesų  kiekvienas užsakymas yra mažas iššūkis – niekad nežinai, ar darbas patiks, bet tai skatina siekti tobulybės.
   
Kokias naujas technikas norėtum išbandyti?
Manau norėčiau išbandyti viską, kas įmanoma. Na bet kol kas planuose yra tik tų pačių technikų tobulinimas, norėtųsi daugiau perprasti subtilybes. Kai tik bus galimybė būtinai išbandysiu pirografiją, juvelyriką, norėčiau išmokti siūti drabužius. 
    
Kokie kiti dar laisvalaikio užsiėmimai?
Nuo mažens domiuosi gyvūnais, turiu daug enciklopedijų apie juos. Taip pat lentynoje guli knygos apie Žemės susidarymą, neišaiškintus reiškinius, uraganus, simbolius, kaktusus, piešimą, įdomiausias pasaulio vietas, jogą, filosofiją, psichologiją, amuletus ir talismanus, brangakmenius, pasaulio tapybos šedevrus, etiketą, lotyniškus posakius, fotografiją, veido „skaitymą“, Každailį, Jurgą Ivanauskaitę, Botičelį. Žodžiu, domiuosi daug kuo... Mėgstamiausi rašytojai – J. Ivanauskaitė, Šekspyras, Gėtė, Irvinas ir tas, kuris parašė „Arklių užkalbėtoją“, nepamenu pavardės. Žaviuosi Botičelio, Monė ir Unos Art tapybos darbais. Esu buvusi Egipte, Turkijoj, Graikijoj, Italijoj, Kroatijoj, Paryžiuje, Drezdene, Amsterdame, trumpai pabuvojau Belgijoj, Vengrijoj, Slovakijoj, kiekviena kelionė įkvepia kurti, leidžia suvokti, jog kiekviena tauta yra unikali ir tai reikia saugoti bei gerbti.
Svajonės ir kūrybiniai planai?
Turiu tokį verslo planą, bet dar nieko konkretaus. Svajoju turėti nedidelį medinį namą Vilniaus užmiestyje. Palei langus augtų didelės ryškiaspalvės gėlės, vietoj tujų gyvatvorės augtų baltos alyvos, su vyru vakarais sėdėtume ant terasos ir gertume vyną. Beje, atskiras „kūrybinis kambariukas“ yra privaloma būsimo namo dalis, nes neįsivaizduoju kaip įmanoma visas priemones laikyti suspaustas ir uždarytas dėžutėse ar stalčiuose.
Palinkėjimas kitoms auksarankėms?
Linkiu, kad kūrybą atgaivintų Jūsų širdis kaip bambukų giraitę gaivina pavasario lietus!
Dėkojame Auksarankei už įdomius atsakymus ir linkime sėkmės kūryboje ir svajonių išsipildymo!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533