Rugpjūčio mėnesio Auksarankė:“...knygrišystė, tai pašaukimas...“

Parašė: Perlita 01.12.2011, 17:31

Rugpjūčio mėnesio nugalėtoja Rūta, forume žinoma triragio slapyvardžiu, sužavėjusi nuostabiai įrištomis knygomis, sutiko papasakoti apie save.
Kaip aptikai Auksarankių klubą? Kas slypi po triragio slapyvardžiu?
Slapyvardyje slypi mano inicialai, bet ne iš syk tas raides išplėčiau iki savo sugalvoto žodžio triragis. Auksarankių klubą atradau pakviesta vienos jo narės. Esu menotyrininkė, bet ja tapau vien dėl knygrišystės propagavimo...
Kada susidomėjai rankdarbiais? Kas sudomino ar paskatino?
Knygrišystės rankdarbiu nevadinčiau, nes tai yra sudėtingas amatas, apimantis daug skirtingų operacijų ir skirtingų medžiagų, turintis griežtas taisykles ir gilias tradicijas, bei reikalaujantis ilgo mokymosi, žinių ir praktikos, o pirmiausia atsakomybės ir pagarbos knygai. Mat knygrišys atsako ne vien už viršelio grožį, o pirmiausia už knygos turinio saugumą ir knygos ilgaamžiškumą, funkcionalumą, patvarumą, nes juk ne viršelis knygoje svarbiausia. Žodžiu, esu užknisančiai reikli ir tyliai svajoju, kad meninė knygrišystė pasiektų tokį lygį, kokį Lietuvoje turi tekstilė. Šiuo amatu su pertraukom užsiimu jau penkiolika metų, nuo tada, kai mokiausi odininkystės Kauno aukštesniojoje meno mokykloje. Vėliau tas žinias nuolat teko papildyti savarankiškai besimokant iš knygų ir interneto. Kas sudomino?.. Dabar, kai prisimenu kaip mokykloje per pamokas krapščiau suplyšusio vadovėlio siūlus, norėdama išsiaiškint kaip padaryta knyga, manau, kad tai pašaukimas.. O dar žinau, kad jei būčiau turtinga, neabejotinai būčiau bibliofilinių leidinių kolekcionierė ir medžiotoja.
Kokias kitas technikas esi išbandžiusi? Kas labiausiai patiko?
Bandžiau ir kitas technikas (vis pritraukdama jas prie knygų ) – biserį, veltinį, modeliną, tačiau vien pabandymui ir pažinimui, greit persirgau ir gilyn nesileidau, nes manau geriau išmanyti/įvaldyti vieną dalyką iki galo, nei dešimt paviršutiniškai. Ak, ir vos nepamiršau, rankų darbo popierius, dar viena sritis, kuri mane visada žavėjo ir traukė (nieko keisto, juk tai labai gimininga knygoms). Kol neįvaldžiau tos technikos viskas atrodė kosmiškai sudėtinga, o iš tiesų tai tik pilstai iš tuščio į kiaurą... Bet pirmą kart pabandžius nusivyliau, nes kai kurie rašikliai ant tokio popieriaus liedavo, kaip ant sugertuko, o norėjau, kad jis būtų šimtą procentų funkcionalus. Vėliau po ilgos pertraukos vėl pabandžiau, nes sužinojau reikiamą paslaptį ir popierius gavosi koks reikia. Nuo tada supratau, kad šituo tai nepersirgsiu, čia jau visam laikui, kaip ir su knygomis...
Rugpjūčio mėnesio Auksarankės palinkėjimas kitoms forumo lankytojoms.
Na, ir pabaigai, auksarankėms noriu palinkėti žingeidumo, kantrybės, originalių idėjų ir dosnių pirkėjų.
Dėkojame Rūtai už pokalbį ir linkime gražių kūrybinių idėjų ir visų svajonių išsipildymo!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Sarma @ 03.12.2011, 09:47

Smagu susipažinti.
Labai džiaugiuosi, kad taip entuziastingai ir su didele meile knygoms propaguojate šį išskirtinį amatą. Linkiu naujų kūrybinių "užmačių",naujų atradimų ir tos tylios svajonės išsipildymo.

gabutyte @ 04.01.2012, 20:03

grazu

DaliaT @ 27.01.2012, 13:56

Labai gražu. Norėčiau padaryti svečių knygq vestuvėms. Kur galima būtų išmokti bent elementariai įrišti.

justina4002 @ 11.03.2012, 16:37

ohoho kaip grazu tikiusi kad atsakysi o ko man reikia tokia knygute susirist knyga rasau tai galvoju apie rezultata

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,314
  • Temų forume: 3,144
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,796
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532