Rugsėjo mėnesio Auksarankė Benderiutė: “...tikiu, kad dar greitai su vilna neatsisveikinsiu...“

Parašė: Perlita 12.12.2011, 19:47

Rugsėjo mėnesio Auksarankė forume žinoma kaip Benderiute, kurianti nuostabius veltinio darbelius. O realiame gyvenime tai trisdešimtmetė Jurgita, gyvenanti Kauno rajone ir dirbanti darbą, visai nesusijusį su rankdarbiais. Ji yra geodezininkė, braižanti žemės sklypų planus. Jurgita mielai sutiko papasakoti apie save.
Kada pradėjai rankdarbiauti?
Rimtai pradėjau rankdarbiauti prieš 5 metus. (Prieš tai ką esu padarius, tai kelis paveikslus nupiešusi. Piešimo niekur nesimokiau, bet manau, kad turiu šiokią tokią gyslelę.) Tada buvo labai madingi saldainių medeliai, jų esu prigaminus begales ir visokių, ir visokioms progoms. Turėdavau tikrai nemažai klientų, su drauge dalyvaudavau įvairiose mugėse – buvo smagu, nes man tai patiko. Po to saldainių mada praėjo... mano draugė pradėjo verti karoliukus, o mano akis kažkur interneto platybėse užkliuvo už veltų papuošalų – pasidarė įdomu. Pradėjau domėtis su kuo tas veltinis valgomas. Nusipirkau vilnos, pabandžiau – gavosi! Tada jau nebegalėjau sustoti, norėjosi dar ir dar... Pasiūliau draugei užsirašyti į vėlimo kursus. Užsirašėm, visos laimingos ėjom į tuos kursus, galvojom - va dabar tai  jau išmoksim... Bet, deja  nieko naujo kursuose nesužinojau, nes viską jau buvau išbandžiusi interneto pagalba. Taigi vėl nusprendėme sudalyvauti mugėje, tik šį kartą jau su veltais papuošalais, o draugė su karoliukų papuošalais. Pasisekė, susilaukiau daug pagyrimų ir pardaviau beveik viską, ką buvau pasiruošusi. O tai tik paskatino neapleisti šio pomėgio ir kurti toliau. Tada pabandžiau nuvelti ir didesnius gaminukus: šalikėlius, kepures, pirštines ir netgi krikšto rūbelį metukų mergytei. Viskas gavosi, todėl tikiu, kad dar greitai su vilna neatsisveikinsiu...
Kaip atradai Auksarankių klubą?
Na, o Auksarankėse atsidūriau taip: kažkur interneto platybėse netikėtai pastebėjau, kad organizuojamos auksarankių akademijos. Labai užsimaniau kažko išmokti, todėl prisiregistravau ir užsirašiau į akademiją. Mokiausi fotografavimo paslapčių, nes prisipažįstu fotografuoti tikrai nemokėjau. Turėjau pusiau profesionalų fotoaparatą, bet kaip juo naudotis neišmaniau. Todėl esu labai dėkinga auksarankių forumui ir pačiai akademijai už mano jau tikrai gražesnes nuotraukas. Po akademijos sugalvojau, kad ir man reiktų pristatyti, kad ir pirmuosius, bet savo darbus – taip ir prasidėjo draugystė su auksarankėmis.
Kokias dar technikas be veltinio esi išbandžiusi ir ką norėtum išbandyti?
Kadangi plačiose veltinio galimybėse dar esu daug ko neišbandžiusi, todėl turiu daug darbo ir idėjų ateičiai, todėl kitomis technikomis smarkiai domėtis nelabai turiu laiko... Ir dar - esu toks žmogus, kuris nelabai mėgsta šokinėti nuo vieno prie kito. Jau kuo užsiimu, tai darau iki galo. Nors tikrai yra ir daugiau mane dominančių sričių rankdarbiuose, kaip pvz. žgutų vėrimas – nėrimas (bet kol kas man tai tamsus miškas). Dar neseniai užmačiau labai įdomių darbelių iš kartono t.y. įvairios dėžutės ir panašiai - labai norėčiau tai išbandyti.
Savo veltus darbelius daugiau gamini dėl savęs, dovanoji ar parduodi?
Iš pradžių savo veltus papuošalus gaminau sau, draugams, po to mugei, vėliau atsirado ir klientų, kurie norėjo įsigyti mano papuošalų ar šiaip įvairių gaminių iš vilnos.
Kokie kiti laisvalaikio užsiėmimai?
Vasara beveik visą laisvalaikį leidžiu gamtoje, tai yra pats geriausias būdas atsipalaiduoti, atsikvėpti po darbų ir pasisemti naujų idėjų. Žiema mano visas laisvalaikis skirtas rankdarbiams, knygoms ir vienam kitam įdomiam filmui.
Svajonės ir kūrybiniai planai?
Svajoti, kaip sako, neuždrausta... Todėl tikiu, kad kažkada turėsiu nedidelį ir jaukų savo rankdarbių salonėlį kažkur Kauno senamiestyje. Tik kad tam pasiekti reikia dar labai daug dirbti.
Ko norėtum palinkėti kitoms forumo dalyvėms?
Visoms forumo dalyvėms visų pirma linkiu didelio užsispyrimo pasiekti tai, ko kiekviena iš jų trokšta ir dar truputėlio sėkmės.

Dėkojame Jurgitai už įdomų pasakojimą ir linkime visų svajonių išsipildymo!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

vitalyte @ 12.01.2012, 16:59

Zaviuosi Benderiutes veltinukais! Seniau esu pastebejusi is gyrusi jos nuostabius veltinukus! Si auksaranke turi talenta, kurybine galia! Linkiu sekmes!

Benderiute @ 12.01.2012, 20:53

Labai dėkoju vitalyte ;)

gabute1 @ 07.02.2012, 13:43

benderiute koks tavo tikras vardas ;DDD

Benderiute @ 13.02.2012, 11:18

gabute1 gi straipsnio pradžioj parašyta ;)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533