Sausio mėnesio Auksarankė: “…mano laisvalaikį suvalgo rankdarbiai…”

Parašė: pusis 26.02.2011, 20:49

Kiekvieną mėnesį mūsų forume renkame mėnesio Auksarankę, ir kiekvieną mėnesį nekantraudami laukiame trumpesnio ar ilgesnio jos pasakojimo apie save. Taigi, sausio mėnesio auksaranke išrinkta Laima, o mūsų forume geriau žinoma Rugiaveidė, kurios žgutais negalime atsigėrėti, mielai sutiko mums papasakoti ne tik apie rankdarbiavimo pradžią, bet ir apie savo laisvalaikį.

Laima pasakoja, kad rankdarbiais užsiima jau seniai: jos mama daug megzdavo, nerdavo vąšeliu. Taigi, ir ji, būdama dar vaikas, pradėjo megzti. Į mokyklą keliavo apsirengusi savo “gamybos” megztuku ir kojinėmis. Prinėrus galybę servetėlių jas išdalindavo...

Taip ir nėrė, ir mezgė, bet tik savo šeimai. O papuošalais susidomėjo lygiai prieš tris metus. Varvindama seilę žiūrėdavo ir nesuprasdavo: kaip gi tas akmenukas užmaunamas ant vinuko?
Ir niekur nerado nei atsakymų, nei pamokėlių, kaip tai padaroma, tol kol neužtiko Auksarankių forumo.

Pirmą dieną iki pusiaunakčio skaitė pamokėles, studijavo Auksarankių akademiją, prisimena Laima. Pats pirmasis jos darbas buvo apnerti mediniai karoliukai, iš kurių susivėrė vėrinį ant kaklo ir pasigamino auskarus. Nepatiko man jie.., tęsia auksarankė savo pasakojimą.

Toliau vėrė auskarus, vėrinius ant kaklo, apyrankes... Bet pamačius žgutus, greitai praversdavo tą puslapį, nes jie jai “žiauriai” nepatiko, bet nepatiko tik tol, kol... nepamatė nuostabaus Ramkos vėrinio, padaryto su žgutu. Taip ir liko išsižiojusi, ir nustebinta tuo, kad ir žgutą galima padaryt gražiu. Ir iki šiol turi išsisaugojusi tą nuotrauką, kuri įkvėpė ją kurti žgutus. Prasidėjo tikri “nervai”, prisimena žgutų kūrimo pradžią Laima, nes žgutas jai niekaip nepasidavė. Tagi, pats pirmas jos bandymas baigėsi ašaromis ir pradėto darbelio “nutrenkimu” į šalį kelioms dienoms. Praėjus piktumui vėl ėmėsi jo, vėl trenkė į šalį tol, kol pagaliau pavyko. Dabar nebegali be jų gyventi, kadangi dabar - tai pats maloniausias Laimos užsiėmimas.

Mėgstamiausios rankdarbių technikos, sako auksarankė, ji nelabai gali išskirti. Vienu momentu ji negali paleisti iš rankų virbalų, kitą kartą – vąšelio, būna, kad ryte pramerkus akis puola prie žgutų. Kadangi pagal horoskopą esu Svarstyklės, tęsia Laima, tai kur pasvyra – ten ir puolu. Tik nieko ji nemėgsta daryti bet kaip: labai mėgsta kruopštumą.

Laima mano, kad jai tikriausiai daugiausia laiko užima staltiesių nėrimas. O fantazijos? ...ji net negali pasakyti. Jei jau ji daro darbelį pagal užsakymą - tai būna, kad klijentas išsako savo konkrečius norus ir pageidavimus. Savo darbelius kuria tik tada kai, tarsi “netyčia”, mintyse atsiranda papuošalo vaizdas. Va čia pats malonumas, teigia Laima, įgyvendinti mintyse matomą grožį.

Ją, be žgutų kūrimo, dar labai žavi sutažas. Buvo pradėjusi vienu metu gaminti papuošalus naudodama šią techniką… bet kažkodėl didelės meilės jam nepajautė… Laima sakosi savęs kankinti nemėgstanti, nes tada ir darbai būna nemieli. Tačiau ji nuo šios minties neatsisako: mananti kad tikrai dar darys sutažinius papuošalus, kadangi nori tobulintis šioje rankdarbių technikos srityje.

Ką mųsų Auksarankė veikia laisvalaikiu? Čia, sako Laima, jai įdomus klausimas. Jos laisvalaikį “suvalgo” rankdarbiai. Šiuo metu ji nedirba - be namų tvarkymo, maisto ruošimo, dar spėja ir pas pas draugę nubėgti kavos išgerti ir paplepėti. Knygą paskaito, kadangi patinka skaityti, labai mėgsta skaityti psichologijos žurnalus, knygas. Prisėda prie savo mokslų, nes sakosi dar ir studentė esanti: neakivaizdžiai studijuoja socialinį darbą.

Paklausta apie svajones, Laima trumpai pasako tik tiek: “mano svajonės... hmmm... mano svajonės ir norai dideli. Tegu tai lieka paslaptimi. Sako, kad jei išplepi, neišsipildo...O kai išsipildys, tikrai sužinosite ir jūs”…

Ir pabaigai, norime jums, mieli mūsų forumo dalyviai, parašyti mėnesio Auksarankės palinkėjimus:

Mielosios auksarankės ir auksarankiai, jei ne jūs - iki šiolei nemokėčiau nei žgutą nusinerti, nei burbuliuką susiverti, nei tą akmenuką ant vinuko užmauti. Pirmiausiai palinkėčiau visoms ir visiems daug daug kūrybinių minčių. Turėti daug klientų, kad nepraeitų noras kurti papuošalus. O svarbiausia – sveikatos, kadangi pati per ją kurį laiką turėjau apleisti savo rankdarbius.
Nuoširdžiai jūsų.
Laima

Dėkojame mūsų Auksarankei Laimai ir visų mūsų vardu norime jai palinkėti geros sveikatos ir, aišku, neišsenkančios energijos ir sėkmės kuriant...

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Ledinukas @ 27.02.2011, 12:05

Labai gražūs darbai :)

Arūna @ 28.02.2011, 09:04

Sveikinimai, Laimut. Tikrai nusipelnei šio vardo.

sinsan @ 28.02.2011, 12:03

Sveikinu Laimutę, tikrai nusipelnė auksarankes vardo. Turiu jos keletą darbelių, ir žguta, ir esu be galo patenkinta. Nešiojasi smagiai, nes matosi ir jaučiasi, kad su meile gaminti. Sėkmės Laimut tau kūryboje.

padauzhelia @ 01.03.2011, 23:07

Verta mėnesio auksarankės vardo Laimutė, labai tvarkingi žgutai :)

Gerduti @ 02.03.2011, 13:55

Labai grazu :)

barskuole @ 02.03.2011, 18:06

labai įdomu buvo perskaityti, kad žgutai ne iš karto patiko ir pasidavė. būčiau net nesuabejojus, kad tokia draugystė su žgutais turėjo gimti iš pirmo prisilietimo :)

rasiux- @ 04.03.2011, 19:42

Nerealūs žgutai

akvilex @ 05.03.2011, 21:25

Wow kaip gražu!:DD

Tomsis @ 14.03.2011, 17:37

Labai, labai gražu!!!

Agniukas @ 16.03.2011, 16:23

Sveikinimai! :D

Merginos, gal galit padėti? Kaip suverti toki grožį kaip viršui (tarsi virvelė iš karoliukų). Būčiau labai dėkinga :)

Julita. @ 28.05.2011, 09:11

gražūs. :)

Radvilė @ 28.06.2011, 00:38

Agniukas, yra forume straipsnių. Šitos virvelės vadinasi "ŽGUTAI". pasidomėk.

DeimanteG @ 11.09.2011, 10:02

Nu man labai patiko, gal kas nors zino kaip psidaryti ,nes as siam forume naujokele:)

aldona 1 @ 31.10.2011, 19:56

Man taip pat patiko,geros kurybos jum

auraend @ 28.01.2016, 09:57

Na taip, išties, pačios gražiausios ir originaliausios yra rankų darbo [url=http://www.vertejuvelyrika.lt/lt/apyrankes.htm] apyrankės [/url]. Ir aš norėčiau išmokti tokias daryti.

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,309
  • Temų forume: 3,143
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,784
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532