Sausio mėnesio Auksarankė svajoja ištobulinti amigurumi techniką

Sausio mėnesio Auksarankė skambiu žaismingu slapyvardžiu kukuruku sutiko papasakoti apie save ir savo kūrybą.
Kas slepiasi po slapyvardžiu, kuo užsiimi realiame gyvenime?
Mano vardas Regina, ką tik sukako 30 metų ( visai nelauktas skaičius ). Visą gyvenimą gyvenu Klaipėdoje ( neskaitant pirmų 4 metų visai šalia jūros kaimelyje ). Šiuo metu nedirbu dėl sveikatos problemų, tad galiu daug laiko skirti rankdarbiams.
Skonis mano nėra labai moteriškas, mėgstu paprastumą, patogumą, kūną puošia dvi didelės tatuiruotės ir keletas nemažų auskarų.
Kodėl „kukuruku“ ? Prieš mm... 10-15 metų, per Klaipėdos pasididžiavimą Jūros šventę, eilinį kartą praeidama pro prekystalius su tamsoje šviečiančiomis apyrankėmis ir apykaklėmis nesusilaikiau ir įsigijau vieną jų. Jūros šventė man visada buvo didelio džiaugsmo metas, o tokio smagaus daikto turėjimas džiaugsmą padidino keliagubai, tad vaikščiojau miesto gatvėmis vos ne krykštaudama kaip vaikas. O toks smagus pirkinys nusipelnė ir pavadinimo! Taip mano galvoje gimė žodis „kukuruku“ , kuris nuo tos dienos man siejosi su pakilia, šventiška ir padūkusia nuotaika. Kitaip tariant , „kukuruku“ - tai dalelė, kuri niekada nenori suaugti.
Kaip aptikai Auksarankes?
Auksarankes radau internete ieškodama informacijos, jei neklystu, apie siuvinėjimą kryžiuku. Bet tik po gerų metų sugrįžau įdėmiau panagrinėti šį šaunų portalą. Tik gal esu kiek nusivylusi, kad čia „valdo“ papuošalų gamyba.
Kaip pradėjai rankdarbiauti?
Rankdarbiais užsiimu nuo vaikystės, tik sunku prisiminti, kiek tiksliai metų tada turėjau. Pamenu, kaip mama mokė nerti servetėlę ir kaip man sunkiai sekėsi, nes nėriau labai įtemptai, kad net vąšelis vos tilpdavo į akutes. Tiek mama, tiek močiutė gabios rankdarbiams, tad matyt ir aš paveldėjau pomėgį įvairiems rezgimams. Mokykloje teko išbandyti ir siuvimą, ir siuvinėjimą, bet nėrimas visada buvo Nr.1, o mezgimas – Nr.2. Kiek būta produktyvių vasarų, kurių rezultatai – daug įvairiaspalvių servetėlių.
Kokias technikas esi išbandžiusi, kas sekėsi sunkiausiai? Mėgstamiausia technika?
Esu išbandžiusi nėrimą, mezgimą, siuvinėjimą, siuvinėjimą kryžiuku, siuvimą, virvučių pynimą, įvairių dekoracijų gamybą. Mėgstu išbandyti vis ką naujo, ypač jei pamatau sudominusią ir patikusią idėją. Siūdama jėgas dažniausiai esu išbandžiusi, kai savo šuniui ką nors darydavau: guolis, narvo užvalkalas, striukė, ir net petnešos su kuprine. Virvučių pynimas irgi labai pasitarnavo augintiniui - antkaklis, žaislai.
Sunkiausias darbas, ko gero, buvo kilimėlio darymas iš virvučių. Planavau daryti dar vieną, bet dar nekyla rankos pakartoti viso proceso, gal vėliau pasiryšiu.
Labiausiai mėgstu nerti ir megzti. Deja, didesniems mezginiams neretai pritrūkstu valios, todėl retai imuosi jų, užtat didelių šalikų turiu užtektinai. Nėrimas užėmė tvirtą pirmą vietą po to, kai „atradau“ amigurumi ( nerti nedideli žaisliukai ). Labai smagu matyti, kaip iš paprastų formų gimsta veikėjai su charakteriu ir savom istorijom. Kartais išsikeliu sau iššūkį – padaryti sudėtingą darbelį, kuris reikalauja išmonės, eksperimentų ir kantrybės. Kol kas labiausiai didžiuojuosi nautilu, bet turiu minčių ir kitam išbandymui.
Ką dar naujo norėtum išbandyti?
Jau kuris laikas svajoju apie tapybą – mokykloje mėgdavau piešti, o prasidėjus studijoms kažkaip užsimiršo šis pomėgis. Smagu būtų prisiminti įgūdžius ir išmokti kažką naujo. Mielai išbandyčiau ir daug kitų technikų, bet nieko konkretaus dabar nurodyti negaliu. Ką gali žinoti – gal vieną dieną pamatysiu kažką įdomaus, padaryto tokia technika, apie kurią net nesu girdėjusi. Turbūt tik papuošalų gamyba mažiausiai mane traukia, nesu labai „moteriška“, puošiuosi kiek kitaip nei dauguma. Be to, nemėgstu  beprotiškai išpopuliarėjusių daiktų, užsiėmimų, tad tai iš dalies ir principo reikalas.
Kokie kiti laisvalaikio užsiėmimai?
Kadangi turiu daug laisvo laiko, tai filmai, filmai, filmai ( vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai, ypač myliu anime ), taip pat traukia fotografija. Mėgstu ir maisto ruošimą, tik dėl sveikatos dabar negaliu tuo per daug užsiimti.
Svajonės ir kūrybiniai planai?
Dabar svajoju ištobulinti amigurumi techniką, juk tobulinimui nėra ribų. Noriu sugalvoti daugiau praktinių amigurumi pritaikymo variantų , kaip pvz. USB ryjikas, padėkliukai.
Ko norėtum palinkėti kitoms auksarankėms?
Drąsiai bandyti įvairias technikas ir nebijoti eksperimentuoti. Visada malonu turėti kažką, ką padarei pats.


Dėkojame Reginai už išsamų ir įdomų pasakojimą apie save ir linkime daug naujų gražių kūrybinių minčių!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

vitalyte @ 12.04.2012, 04:49

Zaviuosi siais zaisliukais!

darbe @ 05.07.2012, 11:17

labai mieli

Sandruliaaa @ 08.07.2012, 13:05

As taip pat labai megstu tuos amigurumius. Labai mieli meskuciai!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533