Spalio mėnesio Auksarankė: „...kūryba, jos nesuplanuosi, o įkvėpimas kaip vėjas...“

Parašė: Perlita 06.02.2012, 11:46

Spalio mėnesio Auksarankė, forume žinoma Zapukės slapyvardžiu, mielai sutiko papasakoti apie save ir savo kūrybą.
Kas slepiasi po slapyvardžiu, kuo užsiimi realiame gyvenime?
Esu Kristina, man 30 metų. Gimiau ir užaugau Vilniuje, tačiau jau keletą metų esu kaunietė. Dirbu valstybinį darbą ir kartais pasvajoju apie tuos laikus, kai įstaigose visos moteriškutės stalčiuose laikydavo pasislėpusios mezginius.
Kada pradėjai rankdarbiauti? Kas sudomino ar paskatino?
Kada pradėjau – sunku ir prisiminti. Pamenu žiemą senelę sėdinčią virtuvėje prie lango ir mezgančią vilnones liemenes visai šeimynai. Man taip pat knietėjo išbandyti... Kažkurį pavasarį mama parodė kaip uždėti akis, kaip megzti. Tikrai nebuvau vyresnė nei pradinukė. Vasarodama kaime įsėsdavau ir į močiutės stakles: iš pradžių pamintį pakojų, vėliau lygiu audimu leisdavo ir pačiai pamėginti. Be to turiu vyresnę sesę, kuri valandų valandas galėdavo nerti, taigi negalėjau ir aš atsilikti.
Kokias rankdarbių technikas esi išbandžiusi? Kas sekėsi sunkiausiai? Pati mėgstamiausia technika?
Megzti, siūti ir nerti – pagrindinės technikos, kurias pasitelkiu pamačius kokią prie širdies limpančią idėją. Taip pat mėginau velti ( žemai lenkiu galvą prieš tas, kurios velia šlapiuoju būdu, fiziškai man sunkiausia technika iš visų išmėgintų), bandžiau čiupinėti biserį ir verti karoliukus. Auksarankių akademijos dėka susipažinau su knygrišyste. Tai ypatingo susikaupimo ir tikslumo reikalaujanti veikla. Namuose sunku rasti ramesnį kampelį tokiam užsiėmimui, todėl iš pradžių labai kentėjo rezultatas.
Kažkodėl netraukia įsisavinti konkrečios technikos iki smulkmenų, man svarbiau galutinis rezultatas – gaminukas, kuris gali būti sukurtas visiškai primityviai, tačiau turi savyje kažką labai mielo ir ypatingo.
Kokias naujas rankdarbių technikas norėtum išbandyti?
Pastaruoju metu kaupiuosi dėželės gamybai, tačiau prisiminus knygelių rišimo vargus, taip ir neišdrįstu pradėti. Praėjusią Auksarankių akademiją su pavydu žiūrėjau, kokių grožių galima sukurti iš modelino. Labai sužavėjo modelininės sagos.
Kokie dar kiti laisvalaikio užsiėmimai?
Iš dalies hobis, iš dalies papildoma veikla ir gyvenimo būdu tampa fotografija. Gaila, tik kad laikas ir jėgos nėra tokie beribiai kaip užmojai, ir į vieną veiklą įsitraukus labiau – nukenčia kita.

Svajonės ir kūrybiniai planai?
Šiuo metu labiausiai svajoju apie kūrybines dirbtuvėles, ar bent jau tamsų kambariuką visom priemonėms laikyti. Nes kuo toliau, tuo labiau visi kampai prisipildo gražių ir galbūt kada nors praversiančių smulkmenėlių.
Kūryba jos nesuplanuosi, o įkvėpimas kaip vėjas kartais įskrieja, tenka viską mesti ir imtis veiklos. O būna, kad apima štilis ir gerą pusmetį prie rankdarbių net neprisiliečiu.
Ko norėtum palinkėti kitoms forumo lankytojoms?
Tiesiog būti savimi ir mėgautis tuo, ką daro.


Labai dėkojame Kristinai už įdomų pasakojimą ir linkime daug gražių kūrybinių idėjų!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

justina4002 @ 11.03.2012, 08:53

nice :D

bambliukosvajone @ 05.04.2012, 12:34

Rožinė lėlė nerealiai miela

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533