Su rugpjūčio mėnesio auksaranke apie peoziją ir profesinę ligą...

Parašė: Liepa 29.09.2009, 23:00

Rugpjūčio mėnesio auksaranke tapusi Asta (forumiečiams geriau žinoma Vabank slapyvardžiu) papuošalų gamyba susidomėjo prieš maždaug trejus metus. Prisimena, kad visai netyčia viename forume atrado rankdarbių puslapį, matyti papuošalai moteriai patiko, taigi nutarė užsisakyti. Gavusi ilgai ir įdėmiai apžiūrinėjo pirkinį ir visai netyčia šovė mintis, kad pati galėtų kažką panašaus pasigaminti.
Daugelis darbų idėjų, kaip pati auksarankė sako, „kyla iš galvos“. Žinoma, kaip ir dauguma, Asta perverčia įvairius žurnalus, atidžiai nužvelgia bendradarbių papuošalus. Kaip ir daugelį auksarankių, Astą kankina profesinė liga- ji niekada nemato, kaip moteris apsirengusi, tačiau papuošalus visada pamatys. Vėliau matyti fragmentai, formos sugula jau savitame Astos rankdarbyje. Paklausta, ar vilioja tik papuošalų pasaulis, moteris prasitaria, kad žavi vėlimas, tapyba ant šilko. Tik gaila, laiko trūkumas neleidžia visko išbandyti. Sako, būtų labai įdomu pažiūrėti, kaip niekad nesimokusiai tapyti, išeitų prisijaukinti šilką, o iš vilnos moteris norėtų nusivelti šiltą, banguotą šalikėlį. Nesvetimi Astai ir virbalai bei siūlai, spintoje dar laukia savo eilės nemažai siūlų... Auksarankei patinka įvairūs dekupažuoti rankdarbiai, tačiau pati sako dar nenorinti išbandyti šios technikos. Laisvalaikiu moteris mėgsta skaityti poeziją- patinka V. Mačernio, J. Erlicko, J. Marcinkevičiaus kūryba).

Asta sako, jog jai patinka gaminti viską- auskarus, apyrankes, vėrinius, pakabukus. O ypač tada, kai viską sudėlioja pati, kai mūza tupi ant peties ir kužda. Tuomet auksarankė labai džiaugiasi, jeigu darbas greitai atranda savo šeimininkę. Sako, pagal užsakymus gaminti sunkiau, nes lieka žymiai mažiau kūrybinės laisvės bei didelė atsakomybė ir klausimas- patiks ar ne? Auksarankė prasitaria, kad labiausiai išskirtiniai būna nuotakų užsakymai- juk tokiai ypatingai dienai turi būti ir ypatingi papuošalai, kurie turi ypatingai derėti ir atrodyti.

Smagiausia auksarankei dirbti su akmenėliais, ypač jeigu jie neapdirbti, netaisyklingų formų. Būtent tokie auksarankei prie širdies. Labai mieli agatai, citrinas, karneolis, toks šiltas akmuo, prabangus ir solidus granatas. Auksarankė savo darbus taip pat nešioja, tačiau minimaliai, sako, labai malonu, kai darbe kolegės pagiria naują vėrinį, ar paprašo pagaminti kažką panašaus.
* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,392
  • Temų forume: 3,213
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 391,001
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533