Vasario mėnesio Auksarankė:“...nėra nieko neįmanomo...“

Parašė: pusis 14.03.2011, 19:46

Sigitos, visų auksarankių geriausiai žinomos „blansytės“ slapyvardžiu, darbų nesumaišytume nei su vienos ar kitos auksarankės darbais. Jos skoningi ir įvairiaspalviai darbeliai – puošnūs velti šaliai, šalikai, kurie puošiami įvairiausiomis ir įvairiaspalvėmis detalėmis: gėlėmis, lapeliais, šakelėmis, vasario mėnesį Sigitai atnešė garbingą forumo apdovanojimą – mėnesio auksarankės medalį! 

Sigita, ar seniai rankdarbiaujate?

Rankdarbiauju nuo pat mažens. Vaikystėje mano rankdarbiai - buvo plastilinas, popierinės lėlės, turbūt, kaip ir daugelio to meto mergaičių. Vėliau išbandžiau viską, kas tik buvo įmanoma: mezgimą, nėrimą, siuvinėjimą, įvairius dirbinius iš siūlų... Man pačiai niekada neatrodė, kad tai yra mano pašaukimas, nes manau, kad ir dauguma mergaičių tai yra išbandžiusios.

Kas paskatino užsiimti rankdarbiais?

Niekas nepaskatino, tiesiog visada norėjau kažką daryti, kadangi negalėdavau sėdėti prie televizoriaus ir tiesiog žiūrėti... O kai vaikai buvo maži – norėdavau juos originaliau papuošti ir aprengti. Ir internetas, aišku, turėjo didelę reikšmę mano rankdarbiavimui.

Nesuklysime pasakydami, kad veltinis yra mėgstamiausia auksarankės rankdarbių technika, tačiau įdomu būtų sužinoti kodėl būtent ši?

Kažkada man tas veltinis buvo visai nesuvokiamas dalykas. Matydavau vėlėjų darbus, grožėdavausi jais, bet pati galvojau, kad tai tikrai ne mano sritis... Tol kol nepabandžiau. Veltinis man „pasidavė“ labai greitai. Turbūt jis mano genuose... Mano seneliai augino avis ir net šiek tiek vėlė veltinius. Kaip gaila, kad močiutė taip ir nepamatė mano veltų darbų. Kitoms rankdarbių rūšims man tiesiog nebelieka laiko, o su malonumu dar kažką išmėginčiau...

Gal pamenate savo daugiausiai laiko ir fantazijos pareikalavusius darbus, o gal užsakymus?

Buvo tokių ne vienas ir ne du, ypač kai dar patyrimo mažokai buvo. Ir dabar būna, kad klijentė paprašo nuvelti kažką „tokio“, tokio, ką tik ji pati gerai įsivaizduoja, na o aš nelabai... Tada suku suku galva: nuo ko čia pradėti, bet kai pradedu dirbti - tai viskas pasidaro labai aišku ir nesudėtinga.

Kokius darbelius mėnesio auksarankei labiausiai patinka gaminti?

Labiausiai patinka gaminti smulkius darbelius - tai yra gėles, mažus šalikėlius. Bet visgi, pirmenybę skiriu ir skirsiu gėlėms. Labai mėgstu nuotraukose, arba gyvai, patyrinėti kokią gėlę ir tada jau įsivaizduoju, kaip ji turėtų atrodyti nuvelta. Paskui pradedu improvizuoti ir spalvomis.

Ar yra tokių technikų, kurios žavi ir kokių norėtumėte išmokti?

Yra, ir nemažai, bet labiausiai norisi ir toliau tobulinti vėlimo įgūdžius. Man dar mokytis ir mokytis... Anksčiau net neįsivaizdavau, kad darysiu tai, ką dabar darau, o dabar, neįsivaizduoju kaip galima ties tuo sustoti. Vėlimas yra labai įvairiapusiškas.

Ką mėnesio auksarankė be rankdarbiavimo veikia laisvalaikiu?

Tiek daug veliant, to laisvalaikio kaip ir nebelieka. Bet jei pasitaiko laisvesnė dienelė - tai patinka ir virtuvėje tarp puodų pasisukioti, o ypač kokį pyragą iškepti. Mėgstu ir knygą paskaityti ir gėlynę vasarą pasikapstyti. O rudenį - negaliu be grybavimo...

Ar yra kokių nors didelių kūrybinių svajonių ar norų?

Didžiausias noras - nesustoti. Kažkada svajojau apie parodą, bet dabar tai - jau įgyvendinta. Tai kaip ir didelių svajonių šiuo metu nėra.

Ko palinkėtumėte mūsų auksarankėms ir auksarankiams?

Svarbiausia nenuleisti rankų, jei nepasiseka iš pirmo ar iš trečio karto. Jei labai norėsite - tai tikrai pasiseks. Nėra nieko neįmanomo...

Dėkojame Auksarankei Sigitai už pokalbį. Norime visų mūsų vardu jai palinkėti kuo geriausios kloties ir naujų didelių svajonių!


* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

plenciukas @ 16.03.2011, 09:50

sveikinu, tavo darbai tikrai nuostabus, ypac nuo veltu saliu akiu negaliu atitraukti

Tomsis @ 17.03.2011, 20:07

Labai grazuą!

vilmuse @ 28.03.2011, 12:14

nuostabus darbeliai:))

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,236
  • Temų forume: 3,083
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,586
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,312
  • Pardavėjų galerijoje: 1,525