Atvirkštinis dekupažas

Parašė: pusis 05.02.2010, 23:00

Atvirkštinis dekupažas yra naudojamas tada, kai norime dekoruoti lėkštes, vazas, žvakides, skaidrius plastikinius eglutės žaislus ir dar daugybę kitų daiktų, kurių viena pusė turi būti glotni, atspari vandeniui arba tikti sąlyčiui su maisto produktais ir pan.
Pirmas patarimas būtų toks: prieš pradedant darbą turite gerai pagalvoti ne tik apie priemones ir sendinimo būdus, bet ir apie pačią darbelio kompoziciją ir jūsų norimą išgauti galutinį variantą, nes kaip supratote, visus veiksmus, kaip antai: sendinimą, servetėlės klijavimą reikės atlikti atvirkštine tvarka.
Buvau nusprendusi dekoruoti didelę lėkštę, kurią laikysiu ant stalo ir ji bus pilna obuolių, o kadangi gėlės obuoliams netrukdo, tai įsigijau servetėlę su romantišku gėlių krepšiu. Nutariau, kad pačio motyvo nesendinsiu, o lėkštei senumo ir prabangos suteiks dvikomponentis skeldėjimas, kurį išryškinsiu aukso spalvos dažais.

Reikalingi darbo įrankiai ir priemonės:

• Stiklinė lėkštė dekoravimui
• Teptukai, kuriais tepsime klijus ir apsauginį laką
• Kempinėlė ir/arba ausų krapštukai arba specialūs teptukai įtrinimams
• Medžiagos skiautės nuvalyti aliejinių dažų pertekliui
• Klijai servetėlėms
• Smulkus švitrinis popierius
• Medžiaga ar popierius darbo vietos padengimui, kad neatsargiai neišteptumėte jos dirbdamos
• Paveiksliukas (servetėlė, ryžinis popierius ar spausdintas ir iškirptas paveikslėlis...), aš pasirinkau servetėlę
• Dvikomponentis sendinimo lakas
• Aliejiniai dažai skeldėjimų įtrynimui
• Lakas darbelio užbaigimui ir apsaugai
• Terpentinas, vaitspiritas išplauti teptukamsSusitvarkome priemones, įrankius ir medžiagas, kad viskas būtų po ranką ir tada paruošiame lėkštę - švariai išplauname, nuriebaliname (indų plovikliai, spiritas ir visos kitos jums žinomos priemonės nuriebalinimui puikiai tinka).Teptuku tepame skeldėjančio lako sluoksnį STEP1 ir laukiame, kol jis nuskaidrės. Ir kad negaišti brangaus laiko, tuo pačiu metu sutvarkome servetėlės motyvą. Aš norėjau, kad piešinėlis atrodytų natūralus ir jį tiesiog išsiplėšiau iš servetėlės. Mergaitės, patariu: nepatingėkite ir sąžiningai iškirpkite motyvą, jei nuspręsite kirpti. Kadangi palikus kraštelius, jie matysis ir atrodys negražiai, juolab kad jau nebeištaisysi.Tepame antrąjį lako sluoksnį STEP2. Čia jau palieku jūsų nuožiūrai kaip darysite: ar tepsite teptuku ar pirštu. Aš asmeniškai tepu pirštu, kadangi geriau jaučiasi tepamo lako storis ir sukamaisiais judesiais padengiu visą lėkštės paviršių (nedengiu tik ten, kur klijuosiu motyvą). Paliekame tol, kol atsiras gražūs ir ryškūs skilimai.

PATARIU: darbo eigoje kartas nuo karto savo darbelį atsargiai, kad nesugadintumėt, pakelkite ar apverskite. Taip patikrinkite, ar viską gerai darote ir ar matomas rezultatas jus tenkina.

NEPAMIRŠKITE: visus veiksmus darome ant IŠVIRKŠČIOSIOS lėkštės pusėsAtsiradusius skilimus įtriname aliejiniais dažais, kurie kontrastuoja su fonu. Aš įtryniau aukso spalvos aliejiniais dažais, kadangi siekiu sukurtį prabangios lėkštės ispūdį (pažiūrėsim ar pavyks). Paliekame, kad išdžiūtų.
Kai kas pataria šiame etape nulakuoti išdžiūvusius ir įtrintus skeldėjimus - tam, kad sustabdyti skilimą. Aš pvz., to nepadariau ir po kurio laiko atsirado dar smulkesniu porcelianinių įtrūkimų. Jei įtrynimams naudosite birioias priemones - purškite aerozoliniu laku, o jei aliejiniais dažais – dažams apdžiūvus teptuku tepkite sintetinį laką ir džiovinkite.Dabar klijuoju servetėlę - nepamirškite, kad reikia klijuoti apverstą motyvą: geroji pusė turi prilipti prie stiklo, o ne atvirkščiai. Klijuoju taip, kaip paprastai: servetėlę ar ryžinį popierių - tepame klijais per viršų ir atsargiai dedame ant stiklinio paviršiaus. Atsargiai priglostome. Nepalikite oro pūslių, nes vėliau jos gadins vaizdą bei stenkitės neištepti klijais paviršiaus už paveikslėlio ribų. Visi jūsų “patingėjimai” matysis. Na bet jei jau taip atsitiko , kad ištepėt, tai IŠKART pavalykite sausu skudurėliu ar servetėle. NETRINTI, kitaip nutrinsite sendinimo laką.

Kadangi jums norejau parodyti paprastą ir nesudėtingą atvirkštinį dekupažą, tai šitoje vietoje truputėlį stabteliu, kadangi noriu pridurti jog kitas jūsų žingsnis galėtų būti:

• Auksinimas
• Klijavimas servetėlės, ryžinės servetėlės ar plono persišviečiančio popieriaus tam, kad išryškėtų paveikslėlis ir/ar nepersišviestų fono spalva
• Dažymas viso paviršiaus fono spalvaO mes pagaliau artėjam link finišo: nulakuojame dekoruotą lėkštės pusę laku. Patarčiau lakuoti sintetiniu, kad darbelis būtų atsparesnis vandeniui, trinčiai ir t.t... Lakuokite kelis sluoksnius, o jei norite, kad lėkštės paviršius būtų lygus, po keletos sluoksnių paviršių palyginkite su smulkiu švitriniu popieriumi ar šveitimo kempinėle ir vėl lakuokite. Taip kartokite kelis kartus. Daugelis dekoracijų gali būti pagamintos iš laužo medžiagų - akmens, medžio, meškerės, smėlio. Juvelyriniai dirbiniai, pagaminti iš turkiškų brangakmenių, pasirodė gerai - juos išskiria ryškus šviesos ir skaidrumo žaismas. Tačiau jie turi didelę gydomąją galią vyrams ir moterims. Įvairiuose produktuose yra naudingų ekstraktų opdproje.org - vigatabs, prostonic, harmonika linea, keto slim, visi jie turi naudingų savybių ir puikiai parduodami Turkijoje. Lietuvoje yra analogų, tačiau jie nėra tokie kokybiški kaip turkiški gaminiai. Po paskutinio lakavimo nešveiskite.

Linkiu jums sėkmės ir lauksime jūsų darbelių.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532