Bumbulai, kutai ir spurgeliai

Parašė: pusis 22.03.2011, 19:22

Tinkamai parinkta detalė gali puikiai papuošti jau numegztą gaminį. Bumbulai ypač tinka vaikų kepurėms dekoruoti, kutai – šalikams, o spurgai – suteiks papildomo žavesio baldų užvalkalams, užuolaidoms ir pagalvėlėms. Tačiau jie gali būti panaudoti ir kitur: papuošaluose, nedidelėse smulkmenėlėse. Visi šie priedai: bumbulai, kutai ir spurgai gali būti daromi iš įvairiausių spalvų ir storio siūlų.

Bumbulai

Reikės:
Siūlų
Adatos
Kartono
Žirklučių

Išsikerpame iš kartono du reikiamo dydžio skritulius. Viduryje iškerpame maždaug trečdalio skritulio skersmens skyles. Sudedame skritulius vienas ant kito ir apsukame siūlu, kaip parodyta paveikslėlyje.

Vyniojame siūlą aplink skritulį, tol, kol skylės viduryje nebeliks. Jei pasibaigė siūlas – vyniokite naują. Abiejų siūlų galus paliekame kaboti dvigubo skritulio išorėje.

Siūlų pluoštą tarp skritulių apsukame ir surišame mazgu.

Įkišame žirkles tarp skritulių ir perkerpame apsuktus siūlus ties dvigubo skritulio krašteliu. Truputį praskečiame skritulius ir keliskart stipriai apsukame siūlą aplink siūlų pluoštą (per skritulio vidurį) surišame mazgu. Įkerpame ir ištraukiame kartoninius skritulius. Išpurename bumbulus, o jų šoniukus aplyginame žirklėmis.

Kutai

Reikės:
Siūlų
Adatos
Vąšelio
Kartono
Žirklučių

Apvyniojame siūlą aplink kartoninį stačiakampį, truputėlį platesnį nei būsimas mūsų kutų ilgis. Perkerpame viename krašte apvytus siūlus. Paimame kelis siūlelius ir sulenkiame perpus.

Nėrimo vąšeliu perneriame tuos kelis siūlelius per kraštinę mezginio akį, tada pertraukiame per kilpą laisvus galus, ir taip gauname laisvą mazgą. Siūlų galiukus sulyginame.

Spurgai

Reikės:

Siūlų
Adatos
Kartono
Žirklučių

Pasirenkame norimo ilgio kartoninę juostelę. Apvyniojame aplink ją siūlus, tada perneriame siūlą per siūlų pluoštą kartono viršuje ir tvirtai surišame. Vieną ilgą siūlo galą paliekame ir perkerpame siūlus kartono apačioje.

Trumpąjį siūlo galą paslepiame tarp spurgo gijų, o ilguoju siūlo galu stipriai aprišame siūlus kiek žemiau nuo viršaus. Ilgąjį siūlo galą įveriame į adatą ir pernėrę per surišimo mazgą ištraukiame spurgo viršuje, o spurgo galus sulyginame.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Degika @ 23.03.2011, 11:33

Labai šauni pamokėlė kaip pasigaminti spurgą, net nežinojau, kad taip vadinasi, visada vadindavau kutais :) Norėčiau paklausti, gal kuri žinosite, o kokius siūlus būtų geriausia naudoti spurgoms daryti? Ačiū iš anksto.

burbulas.sos114 @ 23.03.2011, 21:48

As manau, kad siulus beiketu rinktis pagal skoni ;) Tik labai storu nereiketu imti

auksaranke2000 @ 24.03.2011, 19:08

Labai šauni o siūlus aš imčiau irisinius(kaiptik šiom dienom bandysiu daryti spurgas):)

misery @ 28.03.2011, 14:25

Ačiū už pamokėlę, jau seniai galvojau kaip ten tuos spurgus pasidaryti . . . Va dabar pažiūrėjau ir lekiu daryt, jau sumasčiau auskariukus ;)

Lamela @ 20.04.2011, 12:36

Aš irgi niekaip nesuprasdavau kokius siūlus naudoti. :) ar tikrai irisiniai tinka?

Orchid @ 11.08.2011, 12:59

Labai šauni pamokėlė, net nekilo mintis, kad "spurgus" galima pasidaryti pačiai. : )

Dainoske @ 19.02.2012, 18:59

O kaip puiku kad tokios pamokeles yra as nezinojjau kaip pasidaryti to trecio bet dabar darysiu drasiai neisleisdama pingu :D:D:D as darysiu is nerimo siulu, jie labai geri :):):)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,370
  • Temų forume: 3,200
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,942
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533