Dekupažas ant stiklo: aukso folijos sendinimas naudojant actą

Parašė: pusis 24.06.2010, 13:00

Reikės:
- stiklinio daikto, kurį dekoruosime: pasirinkome stiklinius fotografijos rėmelius
- servetėlės
- klijų servetėlei
- akrilinio lako servetėlei
- aukso spalvos folijos lapų ir „dribsnių“
- pienelio folijai
- spec. lako folijai (spiritiniu pagrindu)
- sintetinio lako
- acto 6 arba 9 procentų
- medvilninio audinio arba vatos
- trafareto
- žirklučių
- peiliuko
- švitrinio popieriaus
- teptukų, vienas minkštais šereliais, o kitas - plokščias ir kietesnis
- terpentino, vaitspirito išplauti teptukus

Susitvarkome priemones, įrankius ir medžiagas, kad viskas būtų po ranką, paruošiame rėmelį - švariai išplauname, nuriebaliname. Vienoje rėmelio pusėje klijuosime servetėlę, o „gerojoje“ rėmelio pusėje - aukso spalvos folijos lapelius.

Klijuojame iš servetėlės išsikirptą motyvą. Kai klijai išdžiūna ant servetėlės galite klijuoti retą ryžinį popierių, kad išryškėtų paveikslėlis ir lakuoti. Galite dažyti baltais akriliniais dažais, bet prieš tai patariame nulakuoti, nes lakas reikalingas kaip apsauginis sluoksnis prieš sekančius sluoksnius baltų dažų, kad jie nepersimuštų per gana ploną servetėlės sluoksnį. Viskas! Rėmelio blogoji pusė jau sutvarkyta, grįžtame prie auksinimo.

Gerojoje pusėje, specialiais klijais - tai yra pieneliu folijai, ištepame tas vietas, kur norėsime auksinti. Naudojame minkštą teptuką, kad pienelis tolygiai pasiskirstytų. Palaukiame, kol klijai pradžius ir taps bespalviai (būtinai perskaitykite naudojimosi instrukciją). Kai klijai išskaidrėja - galite klijuoti foliją.

Pradedame „auksinimo“ darbus. Paėme folijos lapus dedame ant klijais išteptų vietų ir švelniai braukydami spaudžiame prie stiklinio paviršiaus. Tose vietose, kur liko nedideli nenuauksinti tarpai, įelektrintu (į vilnonį ar pan. audinį) kietu, ganėtinai plačiu teptuku imame keletą folgos „dribsnių“ ir taip sulyginame visą paviršių. Švelniai prispaudžiame ir priglostome. Dirbant su aukso trupiniais (ar dribsniais), galite juos lygiu sluoksniu pabarstyti ant klijuojamo paviršiaus, o po to prispausti medvilniniu audiniu. Taip kartojant kelis kartus padengiame visą auksinimui skirtą plotą.

Norisi išbandyti trafaretą: pridedame jį prie paauksuoto rėmelio ir sumirkę nedidelį medvilninio audinio gabalėlį uždedame ant trafareto paviršiaus. Po kiek laiko pasižiūrime gautą rezultatą, deja. Actas išgraužė tik nedidelę dėmelę, kurios kontūrai net nebuvo panašūs į trafareto piešinį. Taigi, teks iš naujo dengti aukso folija šią vietą.

Nusprendžiame nebegadinti darbelio: actu sendinsime visą paauksuotą plotą. Į indą supilame actą, jame mirkome audinio bei vatos gabaliukus ir uždedame juos ant dekoruojamo paviršiaus. Taip padengiame visą plotą.

Tokią šlapią masę galite dėti ne ant viso paviršiaus, o tik vietomis, ten kur jums atrodys būtina.
Vis patikriname, kaip vyksta oksidacija. Kai mums atrodo, kad paviršius jau pakankamai pasendintas (kai kur net atsiranda nedidelės skylės): viską nuimame ir rėmelio paviršių nuvalome minkštu skudurėliu sumirkytu vandeniu. Galima tiesiog atsargiai pakišti po tekančia vandens srove, kadangi gerai nenuplautas actas toliau „grauš“ dengtą auksu paviršių.

Džioviname. Lakuojame spec. laku, skirtu folijai. Patarimas: galite naudoti purškiamą aerozolinį sintetinį laką. Purškite skaidrias stiklo vietas uždengę popieriumi ar kita medžiaga, kad stiklas neprarastų skaidrumo.

Dekoruodamos stiklinį daiktą atvirkštiniu būdu (žiūr. pamokėlę „Atvirkštinis dekupažas“) - tai yra, viską darydami iš kitos pusės, atsiradusias skyles galite uždažyti kontrastingos spalvos dažais, tai suteiks auksui dar geresnę išvaizdą: vietomis matysis apatinis sluoksnis.

Viskas, turime prabangius rėmelius, džiaugiamės rezultatu. Sėkmės!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

manykute @ 28.06.2010, 10:58

man tai negrazu....atrodo sugadintas remelis kad butu...

Raudonkepuraite @ 03.07.2010, 13:51

Man taip pat atrodo negražiai. Atrodo taip sunkiai žmogus dirbo,bet nieko gero ir neišėjo

kamie @ 23.01.2011, 13:01

man taip pat atrodo negražiai :(

sinega @ 08.06.2011, 15:08

as tai irgi nematau jokios prabangos, man net negrazu, sugadintas visas remelis.

emmmmulllle @ 15.11.2012, 19:04

Na taip, gal ne kaip atrodo, bet kai ka pakeitus atrodytu nuostabiai! tik reike izvelkti klaida!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,270
  • Temų forume: 3,131
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,684
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,316
  • Pardavėjų galerijoje: 1,528