Dekupažas: dekoruojame butelį kitaip

Parašė: pusis 03.10.2010, 09:18

Mums reikės tokių priemonių:
- stiklinio butelio
- popierinių servetėlių
- dekupažo klijų
- lipalo, detalių iš modelino klijavimui 
- dvikomponentės sendinimo priemonės
- baltų, geltonų ir mėlynos spalvos akrilinių dažų
- sidabro spalvos akrilinių dažų suaižėjimų itrynimams
- akrilinio lako
- teptukų
- kempinėlės
- plastmasinio butelio kamščio
- ore kietėjančio modelino

Susitvarkome priemones, įrankius ir medžiagas, kad viskas būtų po ranką; ir pasiruošiame mūsų dekoruojamą butelį: švariai jį išplauname, nuriebaliname. Pradedame dekoravimo darbus.

Iš pradžių butelį dekoruojame atvirkštiniu būdu – tai yra, panaudodami mums reikiamus servetėlės motyvus, klijuojame juos, tačiau gerąja puse į stiklą (o ne atvirkščiai). Užtepame nedidelį klijų kiekį ant butelio, toje vietoje, kur klijuosime motyvą. Uždedame išsikirptą motyvą ir jį priklijuojame. Servetėlės motyvus klijuojame ne ant viso butelio: du jo šonus paliekame skaidrius. Užklijuotas motyvas matysis iš dviejų pusių. Laukiame kol išdžius klijai. Iš modelino lipdome elementus, kuriais puošime butelio viršų: pagal servetėlės motyvą suformuojame lapelius; modelinu apklijuojame plastmasinį butelio kamštį. Vėliau, ant šių modelino lapelių, priklijuosime iš servetėlės išsiplėšytus lapelius, sendinsime juos ir klijais klijuosime prie kamštelio viršaus.

Klijams išdžiūvus, ant jau priklijuotos servetėlės, teptuku tepame baltus akrilinius dažus. Jiems išdžiūvus, dar kartą uždažome baltais dažais, bet jau panaudodami kempinėlės gabaliuką: taip paviršius įgauna faktūrą. Į baltus dažus įmaišę nedidelį kiekį gelsvų dažų, dar kartą kai kurias butelio vietas padengiame, lengvai tapšnodami kempinėle. Butelio dugną dažome mėlynais akriliniais dažais. Patį butelį dažome tik tose vietose, kur yra priklijuota servetėlė!

Toliau dekoruojame paprastai: ant jau išdžiūvusių akrilinių dažų, dekupažo klijais klijuojame kitus servetėlės motyvus.

Džioviname, ir kai kurias, nudažytas vietas, sendiname dvikomponente sendinimo priemone. Galite tepti pirštu, galite naudoti teptuką. Mes pirmą sluoksnį tepėme plačiu plokščiu teptukų, o antrąjį, sukamaisiais judesiais užtepėme pirštu. Gautus suaižėjimus įtrynėme akriliniais dažais (pagal gamintojų rekomendacijas, nurodytas ant gaminio pakuotės).

Patarimas: įtrindami akriliniais dažais dirbkite nedideliais ploteliais, maždaug 1,5 cm ant 1,5 cm, kadangi šie dažai labai greitai džiūsta. Jų perteklių iš karto nuvalykite popierine servetėle.

Gražiname butelio kamštelį: palaukiame kol modelinas sukietėja, tampa tvirtas (atsargiai patikriname pirštu, kad nesugadinti) ir ant jo klijuojame pačių pasigamintus gebenės lapelius. Sendiname mūsų naują dekoro elementą su ta pačia priemone, kaip ir butelį. Viską, keletą kartų, nulakuojame akriliniu laku (tuos butelio šonus, kurių nedekoravome – taip ir paliekame nelakuotus).

Kūrybinis darbas baigtas, turime pusiau skaidrų butelį, į kurį galime ko nors įpilti...ir kurio turinį, kartu su viduje esančiu servetėlės motyvu, galėsime matyti.

Sėkmės!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

fruktozoide @ 03.10.2010, 12:26

Labai patiko kamščio idėja :)

China @ 03.10.2010, 13:45

Nuostabi idėja dekupažas iš vidaus!!!
Super :)

plenciukas @ 03.10.2010, 21:16

kaip grazu , sauni pamokele. aciu

pusis @ 04.10.2010, 08:38

:-) dziugu, kad patiko, dabar lauksime jusu groziu! ;-)

waiwai @ 05.10.2010, 10:38

As suzaveta :)

vestama @ 09.10.2010, 16:17

labai grazu

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,256
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,633
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,313
  • Pardavėjų galerijoje: 1,527