Dekupažas: kalėdinio bumbulo dekoravimas

Parašė: pusis 21.12.2010, 21:11

Dekoruosime kalėdinį bumbulą atvirkštiniu būdu.

Atvirkštinis dekupažas yra naudojamas tada, kai norime dekoruoti lėkštes, vazas, žvakides ar skaidrius plastikinius eglutės žaislus ir dar daugybę kitų daiktų, kurių viena pusė turi būti glotni, atspari vandeniui arba tikti sąlyčiui su maisto produktais ir pan. Pirmiausiai prieš pradėdami darbą turite gerai pagalvoti ne tik apie priemones ir sendinimo būdus, bet ir apie pačią darbelio kompoziciją bei norimą išgauti galutinį vaizdą, kadangi, visus veiksmus, kaip antai: sendinimą, servetėlės klijavimą, ir pan., reikės atlikti atvirkštine tvarka.

Darbo įrankiai, priemonės
Plastikinis bumbulas dekoravimui
Paveiksliukas (servetėlė, ryžinis popierius ar spausdintas paveikslėlis...)
Teptukai, kuriais tepsime klijus ir apsauginį laką
Kempinėlė ir/arba ausų krapštukai arba specialūs teptukai dažų įtrynimams
Medžiagos skiautė, nuvalyti aliejinių dažų perteklių
Klijai servetėlei
Lipalas
Dvikomponentė sendinimo priemonė
Aliejiniai dažai skeldėjimų įtrynimui
Dažai „šerkšno efektas“, sidabro spalvos
Lakas (sintetinis purškiamas ir terpentino pagrindu) darbelio užbaigimui ir apsaugai
Smulkus švitrinis popierius
Žirklutės
Terpentinas, vaitspiritas išplauti teptukams
Priedų darbelio užbaigimui: auksinių burbuliukų, makaronų... taip taip, makaronų

Susitvarkome priemones, įrankius ir medžiagas, kad viskas būtų po ranka ir pradedame dekoravimo darbus.

Teptuku, burbulo vidinėje dalyje, tepame sendinimo priemonės pirmąjį komponentą STEP1 ir laukiame, kol jis nuskaidrės. Kad negaišti brangaus laiko, tuo pačiu metu išsirenkame servetėlės motyvą ir jį tiesiog išsiplėšome iš servetėlės.

Patarimas: jeigu sumanysite reikiamą motyvą kirpti - nepatingėkite ir sąžiningai iškirpkite jį: kruopščiai ir tvarkingai.

Tepame antrąjį sendinimo priemonės komponentą: STEP2. Čia jūs galite rinktis kaip darysite: ar priemonę tepsite teptuku ar pirštu. Mes tepėme pirštu, kadangi taip geriau jaučiasi tepamo lako storis ir galima tolygiai paskirstyti laką ant išgaubto burbulo paviršiaus. Sukamaisiais judesiais padengiame abiejų burbulo dalių vidinį paviršių. Paliekame džiūti, tol kol atsiras gražūs ir ryškūs skilimai.

Patarimas: darbo eigoje, kartas nuo karto, savo darbelį atsargiai, kad nesugadintumėte jo, pakelkite ar apverskite: patikrinkite, ar viską gerai darote, ir ar matomas rezultatas jus tenkina.
NEPAMIRŠKITE: visus veiksmus darome burbulo VIDUJE.

Atsiradusius skilimus įtriname aukso spalvos aliejiniais dažais. Laukiame, kol dažai išdžius.
Kai kas pataria šitame etape nulakuoti išdžiūvusius ir įtrintus dažais skeldėjimus tam, kad sustabdyti tolimesnį skilimą. Mes to nedarėme, ir po kurio laiko dar atsirado smulkesnių, tarsi porcelianinių, įtrūkimų.

Klijuojame servetėlę, nepamirškite, kad reikia klijuoti apverstą motyvą: geroji pusė turi prilipti prie dekoruojamo burbulo vidinės dalies. Servetėlę ar ryžinį popierių tiesiog dedame mums reikiamoje vietoje, ją prieš tai patepę klijais, ir iškart, atsargiai tepame ant motyvo viršutinės dalies klijų. Atsargiai, pirštu prispausdami atsiradusias pūsleles ir raukšleles, priglostome. Nepalikite oro pūslelių, nes vėliau jos gadins vaizdą bei stenkitės neištepti klijais paviršiaus už paveikslėlio ribų. Visi jūsų “patingėjimai” matysis. Na bet jei jau taip atsitiko – iš karto pavalykite sausu skudurėliu ar servetėle. Netrinkite, kitaip nutrinsite sendinimo laką.

Šitoje vietoje stabtelime, kadangi norime pridurti, jog kitas jūsų žingsnis galėtų būti:
- Auksinimas
- servetėlės, ryžinės servetėlės ar plono persišviečiančio popieriaus klijavimas tam, kad išryškėtų paveikslėlis ir/ar nepersišviestų fono spalva
- dažymas viso paviršiaus fono spalva.

Mes gi, pagaliau artejam link finišo: nulakuojame dekoruotą burbulo pusę laku. Lakuojame kelis kartus.

Patarimas: jei norite, kad burbulo viduje nesimatytų atsiradusių raukšlelių, po keletos sluoksnių, paviršių palyginkite su smulkiu švitriniu popieriumi ar šveitimo kempinėle ir vėl lakuokite.
Imamės grąžinti burbulo išorę: burbulo paviršių padengiame sidabro spalvos dažais „šerkšno efektas“.

Reikia nedidelių akcentėlių,..., kadangi modelinas, struktūrinės pastos - šiek tiek pabodusios, nebeįdomu - naudosime makaronus: jų yra įvairiausių formų ir dydžių, belieka tik pasirinkti. Taigi, tose vietose, kur klijuosime savo dekoro elementus, tepame lipalą (jis išdžiūvęs išskaidrėja) ir atsargiai klijuojame pailgus plokščius makaroniukus, vėliau juos nudažysime mums reikiama spalva. Kitos formos - plonyčius makaronus, klijuojame tiesiai ant burbulo viršutinės dalies, juos prieš klijavimą atsargiai nudažę akriliniais dažais. Priklijuojame mažulyčių auksinių burbuliukų. Galite naudoti auksinimo foliją arba vitražinius dažus, fantazijai ribų – nėra…

Lakuojame: purškiame sintetiniu laku. Laukiame kol lakas išdžiūs, rišame puošnią juostelę, ir dekoruotą burbulą kabiname ant kalėdinės eglutės.

Linkime jums sėkmės ir puikios prieššventinės nuotaikos!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

waiwai @ 22.12.2010, 10:54

Labai gražu. Aš jau prisigaminau burbulų šioms šventėms:)
Gal kas galėtų išduoti paslaptį, koks čia panaudotas sendinimo lakas.

Monikut3 @ 22.12.2010, 19:30

Man tai kažkaip nedailiai čia viskas atrodo... tie makaronai kažkaip viską gadina. Na gal tik nuotraukoje taip...

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,283
  • Temų forume: 3,138
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,726
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,319
  • Pardavėjų galerijoje: 1,529