Dekupažas: vazono dekoravimas

Parašė: pusis 20.11.2010, 19:38

Mums reikės tokių priemonių:
- molinio vazono
- popierinių servetėlių
- medžiaginės juostelės
- dekupažo klijų
- lipalo, detalių iš juostelės klijavimui
- dvikomponentės sendinimo priemonės
- baltos spalvos akrilinių dažų
- sidabro ir aukso spalvos aliejinių dažų suaižėjimų itrynimams
- lako terpentino pagrindu arba/ir sintetinio matinio purškiamo lako
- teptukų
- pieštuko
- švitrinio popieriaus

Susitvarkome priemones, įrankius ir medžiagas, kad viskas būtų po ranką; pasiruošiame mūsų dekoruojamą vazoną. Švariai jį nuvalome: švitriniu popieriumi nušveičiame visus nelygumus, grublėtas vietas, ir pradedame dekoravimo darbus. Turite iš anksto apsispręsti, kokia bus jūsų dekoruojamo vazono paskirtis: ar naudosite tik kaip dekoratyvų elementą, ar pagal paskirtį – tai yra sodinsite gėles.

Pusę molinio vazono nudažome baltais akriliniais dažais: tepame teptuku, o paskui kempinėle lengvai tapšnodami, padengiame dekoruojamo daikto paviršių. Kas mėgsta lygesnį dažymą - dažykite plačiu teptuku, enegingais patraukimais.

Patarimas: jei vazone norėsite sodinti gėles, labai gerai jį išplaukite, kad neliktų purvo ir dulkių, o taip pat būtinai nugruntuokite giluminiu gruntu: tiek vidų, tiek išorę. Gruntas apsaugos vazoną ir tokiu būdu jį bus galima naudoti pagal paskirtį – sodinti gėles.

Panaudodami mums reikiamus servetėlės motyvus, klijuojame juos. Užtepame nedidelį klijų kiekį ant vazono, toje vietoje, kur klijuosime motyvą. Uždedame išsikirptą/išsiplėšytą motyvą ir jį klijuojame. Servetėlės motyvus klijuojame ne ant viso vazono: viršutinę dalį paliekame tuščią, kadangi ją sendinsime dvikomponente sendinimo priemone. Laukiame kol išdžius klijai.

Sekantis žingsnis: tepame pirmą dvikomponentės sendinimo priemonės sluoksnį ant viso vazono paviršiaus, sulaukiame kol jis išdžiūna ir iš karto tepame antrąjį. Antras sluoksni nėra lipnus, todėl dirbti jums bus lengviau. Atsiradusius suaižėjimus įtriname sidabro ir aukso spalvos aliejiniais dažais.

Po kelių dienų, išdžiūvus aliejiniams dažams, viską nupurškiame sintetiniu matiniu laku. Galima naudoti ir laką terpentino pagrindu, kadangi mūsų naudota dvikomponentė sendinimo priemonė yra pagaminta ne vandens pagrindu. Laukiame kol išdžius ir vėl lakuojame. Lakuokite kelis sluoksnius, o jei norite, kad vazono paviršius būtų lygus, po kelių lako sluoksnių, paviršių palyginkite su smulkiu švitriniu popieriumi ar šveitimo kempinėle ir vėl lakuokite. Taip kartokite kelis kartus, o po paskutinio lakavimo nešveiskite.

Išdžiūvus lakui, ant vazono klijuojame medžiaginę (lininę) dekoratyvią juostelę. Atsargiai, pasinaudodami teptuku arba plonu mediniu pagaliuku, tepame lipalą. Tepame „taškiniu būdu“, t.y. išdėliojame nedidelius lipalo taškiukus tiek ant vazono paviršiaus, tiek ant juostelės. Atsargiai prispaudžiame klijuojamą juostelę, kad klijai neišlystų į paviršių. Klijuojant lipalu didelis jo pliusas – tai, kad lipalas po kiek laiko išskaidrėja ir susilieja su laku: praktiškai jo nebesimatys.

Patarimas: medžiaginę juostelę galite klijuoti bet kokiais tirštais rankdarbiams skirtais klijais, kadangi tiršti dekupažo klijai yra per silpni medžiagai.

Priklijavę visą juostelę, iš jos likusios dalies suformuojame gėlytę, pasinaudodami teptuku: apsukame juostelę aplink teptuko kotelį ir suklijuojame lipalu. Atsargiai priklijuojame gautą gėlę ant atsiradusio juostelių sudūrimo: paslepiame jį.

Patarimas: galite, jei norite, dekoratyvią medžiaginę juostelę dažyti ir lakuoti: taip ji taps standesnė ir atsparesnė išoriniams veiksniams – dulkėms ar purvui.

Kūrybinis darbas baigtas, turime dekoruotą vazonėlį, kuris gali virsti... kad ir žvakide... Fantazijai ribų nėra, linkime sėkmės dekoruojant.

Sėkmės!

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

S.a.m.a. @ 21.11.2010, 13:05

grazu...

Karamelita @ 22.11.2010, 18:35

Menasssssssssssssss..................................

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,300
  • Temų forume: 3,140
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,760
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532