Kaip pasigaminti paprastą ir spalvingą atspaudą paveikslui

Parašė: Ryte 17.11.2010, 19:23

Dažnai susitariame su draugais susitikti, smagiai praleisti laiką, šiaip pabendrauti, kartu praleisti vakarą. Eidamos į svečius apsidairome, ką čia tokio nusinešti– mūsuose dar nepamirštas ėjimo į svečius atributas– maža miela dovanėlė, saldainių dėžutė, suvenyras. Jeigu draugai turi vaikų, nunešame jiems mielą žaisliuką. Draugams tikrai patiktų gauti Jūsų pačių pagamintą atvirutę ar paveikslėlį. Daugelis prisipažįstate, kad neturite tam jokio talento. Tačiau vieną kartą pabandžiusios, tikrai pamatysite, kad turite tiek daug paslėptų talentų, apie kuriuos net nenutuokėte. Norėčiau su Jumis, mielos skaitytojos, pasidalinti nesudėtinga technika, kuria galima padaryti atspaudą ant popieriaus, panaudojant akrilinius arba aliejinius dažus. Žinoma, aliejiniai dažai yra brangesni, bet ir pagamintas atspaudas bus vertingesnis. Paprasčiau padaryti atspaudus panaudojant akrilinius dažus. Ši technika yra tokia paprasta, kad prie šio projekto mielai prisidės ir Jūsų vaikai. Jie labai mielai lašina dažus ir kuo daugiau paveiksliukų atspaudų padaro, tuo daugiau jų nori padaryti. Todėl apsišarvuokite kantrybe ir apsirūpinkite didesniu kiekiu įvairių spalvų dažais.

Mums reikės keleto spalvų akrilinių dažų, popieriaus ir paprasčiausio stiklo. Galime išimti stiklą iš paveikslo rėmo, o po to jį nuvalius, vėl įdėti atgal. Popieriaus lapo dydis turėtų būti truputį didesnis, negu stiklo dydis.

Pirmiausiai pasirenkame norimą spalvų gamą. Gražiai atrodys, jei panaudosite 3-4 spalvas. Šiam paveikslėliui padaryti aš panaudojau 4 spalvas:baltą, juodą, geltoną ir violetinę. Pasirinkite Jums patinkančias spalvas ir pirmyn...

Pirmiausiai ant stiklo užlašiname po keletą lašų visų keturių spalvų– visai nesvarbu, kur ir kaip juos užlašinsite-svarbu nepadauginti. Šioje stadijoje prilaikykite Jūsų pagalbinikų rankeles, nes jie tikrai nori prilašinti kuo daugiau dažų– o tai nereikalinga– geriau padarysite daugiau paveiksliukų kitu bandymu.

Tuomet ant stiklo dedame lapą popieriaus ir ranka švelniai išspaudžiame dažus įvairiomis kryptimis. Galite apversti stiklą ir pasižiūrėti, kur dar dažai nesusiliejo ir tą vietą stipriau paspausti.

Jei rezultatas Jums patinka, atsargiai pradedame nuplėšti popieriaus lapą. Nuo to, kuria kryptimi plėšite lapą nuo stiklo, tokios orientacijos gausite vaizdą. Jei plėšite ilgosios kraštinės atžvilgiu, gausite horizontalų piešinį, jei trumposios– vertikalų. Susimaišę dažai sukuria įvairius augalų ar jūros dugno įvaizdžius.

Jeigu dar liko ant stiklo nemažai dažų, galite pabndyti atspausti dar vieną atspaudą, tik šį kartą atspaudas nesigaus pilnai padengtas dažais. Tai nieko tokio– gausite dar vieną įdomų atspaudą– panašų į šį:

Palikite darbelį visiškai išdžiūti, o per tą laiką galite pasidaryti norimo dydžio“langą”. Tam reikia išpjauti iš popieriaus langą, kurį galėsite uždėti ant išdžiūvusio paveiksliuko, kad geriau pasirinktumėte pačią gražiausią paveiksliuko vietą. Beliko tik pasirinkti rėmelius ir įrėminti Jūsų darbelį. Jei padarėte mažo formato paveiksliuką, jį galite panaudoti atvirutei. Rudeninės spalvos labai tiks artėjančioms šventėms. O Jūsų mažieji pagalbininkai labai apsidžiaugs pasikabinę savo kambaryje pačių “nutapytus” paveikslus.

Kadangi nuotraukų kokybė negali parodyti visų spalvų žaismo ir smulkių detalių, teks patikėti šios pamokėlės aprašymu ir pačioms su vaikučiais padaryti savo paveiksliuko variantus ir pasidžiaugti Jūsų pasiektais rezultatais. Kuo daugiau paveiksliukų padarysite, tuo geresnį variantą gausite. Viskas priklauso nuo Jūsų pasirinktų spalvų derinio ir fantazijos. O ribų fantazijai tikrai nėra.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Vitmer @ 18.11.2010, 13:19

Pamenu vaikystėje labai dažnai taip darydavome :)

Rosita @ 18.11.2010, 17:02

labai patiko :) tikrai gera idėja

vestama @ 18.11.2010, 18:37

wow kaip grazu

anyksciai @ 01.12.2010, 13:25

labai gera idėja

vilteee123 @ 27.12.2010, 19:46

grazu :))) butinai pabandysiu

Angelina 2007 @ 28.12.2010, 19:54

Man irgi labai patiko ideja. Pati pabandziau..., bet... Pirma karta neisejo, per mazai dazu pripiliau - neisejo piesinys, ir dazai per tirsti buvo - daug dazu liko ant stiklo, ir prisiklijavo siek tiek popieriaus prie stiklo. Naudojau paprasta popieriu, kuris skirtas printeriams. Antra karta - irgi nepavyko, praskaistinau dazus, pripiliau pakankama kieki, bet tiek popieriaus prisiklijavo prie stiklo, na zodziu, gavau ant popierius tik grazius fragmentus. Naudojau storesni popieriu, na tiesiai pasakius nuo kalendoriaus. Nesuprantu, ka as darau neteisingai. Gal kuri gali pakomentuoti.

Deimantukas122 @ 04.07.2011, 16:38

man taip pat labai patiko

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,300
  • Temų forume: 3,140
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,760
  • Šiuo metu forume: 1
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532