Kelių gijų vėrimas į puošnų karolį

Parašė: pusis 18.11.2010, 20:08

Šį būdą lengvai pritaikysite įvairiems kaklo papuošalams, apyrankėms ir net auskarams kurti. Smulkių karoliukų gijos suveriamos į puošnų karolį, taip pabrėžiamas kūrinio grakštumas ir prašmatnumas.


Reikmenys
:
- stiprus siūlas (naudojamas poliesterio siūlas)
- smulkūs karoliukai
- įvairūs karoliai ir puošnus, stambus karolis
- plokščianosės replės
- vėrimo adata
- spaustukai
- užsegimas

Naudokite stiprius, geros kokybės siūlus, kadangi kai kuriuos karoliukus reikės perverti keletą kartų. Pavyzdyje naudojamas dvigubas poliesterio siūlas.

Spaustukais arba mazgais pritvirtinkite sagtelę. Suverkite pirmąją vėrinio eilę atskirdami pagrindinius karolius smulkiaisiais karoliukais. Galite naudoti daug skirtingų karolių ir pagrindinį puošnų karolį, kurio gale taip pat reikės užmegzti mazgą arba sutvirtinti spaustukais. Šiame pavyzdyje puošnus kutas yra vėrinio apačioje. Prijunkite kitą vėrinio eilę.

Vėrimo adata suverkite smulkius karoliukus ant antrosios gijos, kaip ir prieš tai. Perverkite ir pirmą pagrindinį karolį. Taip verkite, kol užbaigsite gijas vienoje ir kitoje vėrinio pusėje.

Kutui užbaigti reikės verti pirmą vėrinio giją į pagrindinį, didijį karolį ir suspausti spaustuku, tada verti po keletą smulkių karoliukų ant kiekvienos gijos ir taip formuoti kutą. Pabaigoje užverkite kelis smulkius karoliukus, kad gija būtų tvirtesnė. Padarykite tiek gijų, kad prie didžiojo karolio neliktų tarpo.

Suspauskite spaustuką tvirtai, bet švelniai, kad dirbinys neišsprūstų. Taip pat padarykite su visomis gijomis abiejose vėrinio pusėse.

Venecijietiškas kelių gijų kaklo vėrinys su kutu.

Šaltiniai ir literatūra:
S. Withers, S. Burnham, Karoliukų vėrimo enciklopedija. Vilnius, Alma littera 2009

Iliustracijos:
S. Withers, S. Burnham, Karoliukų vėrimo enciklopedija. Vilnius, Alma littera 2009

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,314
  • Temų forume: 3,144
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,796
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532