Kuriame linoraižinį namie

Parašė: Laumė 14.03.2010, 00:00

Su linoraižiniu jus jau supažindinome http://www.auksarankes.lt/index.php?cat=10&id=277, tad pats laikas išbandyti savo kūrybines jėgas. Pasigaminę linoraižinio šabloną, galėsite draugus ir artimuosius nustebinti originaliais rankų darbo atvirukais artėjančių švenčių proga ar tiesiog nudžiuginti nauju dekoro elementu.

Jums reikės:

- linoleumo gabaliuko (tinka specialus linoraižiniams skirtas linoleumas arba paprastas linoleumas, tik labai svarbu, kad jis būtų kietas)
- pieštuko
- specialių peiliukų
- tušo
- popieriaus
- preso/sunkaus daikto/plataus volelio/didelio medinio šaukšto
- stiklo plokštelės

Aš įrankius linoraižiniui pirkau ne Lietuvoje, tai buvo specialus pradžiamokslio rinkinys su visomis reikalingomis priemonėmis:Jei neturite tinkamo linoleumo, bet labai norite antspauduoti, galite išbandyti seno albumo ar knygos viršelį, tuomet nereiks specialių įrankių, tik rėžtuko, kuriuo įpjausite linijas ir tarpus tarp jų tiesiog išplėšysite.

Linoraižinio kūrimas prasideda nuo pieštuko, gabalėlio linoleumo ir idėjos.Pirmiausia apgalvokite, kokio norėsite galutinio rezultato ir nusipieškite eskizą ant linoleumo gabalėlio. Niekuomet nepamirškite, kad atspausdintas variantas bus atvirkščias gaminamam, t.y. išpjautos detalės bus baltos, paliktos linijos – juodos (ar kt.) spalvos.Kai eskizas paruoštas, pradėkite pjaustyti specialiais linoraižiniui skirtais įrankiais.
Gaminant šį darbelį naudojamas V formos ir platesnis linoraižinio peiliukas.
Nepamirškite, jog išpjautų vietų nesugrąžinsite atgal, tad kiekvienas jūsų judesys turi būti gerai apgalvotas.Kuomet jūsų antspaudo pagrindas paruoštas, laikas spausdinimui. Volelį išvoliokite tuše, dar kartą pervažiuokite voleliu per stiklinį paviršių (paprasto stiklo, veidrodžio gabalėlio, indelio) ir tik tuomet tepkite tušu savo linoraižinio pagrindą. To reikia tam, kad per daug tušo nesugadintų darbelio ir spalva pasiskirstytų tolygiai.Ant linoraižinio šablono pagrindo dėkite pasirinktą popieriaus lapą ir spauskite. Tinkamiausias tam reikalui yra presas, jei jo neturite, ant darbelio uždėkite didelį svorį arba kelis kartus įnirtingai ir stipriai (bet labai atsargiai!) pervažiuokite virtuviniu kočėlu ar spaudykite mediniu šaukštu. Šiuo atveju labai svarbu, kad darbelis nepajudėtų, nepasislinktų popieriaus lakštas.Labai atsargiai nuimkite popierių.Turite savo darbelį. Jį galite antspauduoti tiek kartų, kiek pageidaujate. Smagaus kūrybinio proceso!Pradžiamokslis paruoštas pagal: http://www.fimp.net/howtomakealinocut.html

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

milute @ 25.11.2013, 21:32

kur jus pirkote si rinkinuka?super darbelis.idomu kiek kainuotu Lietuvoje ir kur galima butu isigyti?dekoju is anksto uz atsakyma

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532