Nuotraukų retušavimas Adobe Photoshop programa

Parašė: Astra 07.04.2010, 17:07

Sveikos, mielos auksarankės. Nusprendžiau pateikti išsamią pamokėlę su Adobe Photoshop programa, į kurią įeis ne tik nuotraukos tvarkymas, bet ir įdomesnio rėmelio uždėjimas. Tad pradėkim viską nuo pradžių. Štai kokio rezultato sieksime: 

1. atsidarome nuotrauką per meniu File -> Open
2. susimažiname nuotrauką iki reikiamo dydžio. Aš dažniausiai naudoju 600x400 px. Tam reikia pasirinkti kirpimo įrankį CROP TOOL ir jo savybių juostoje nusirodyti plotį bei aukšti pikseliais:

 

su šiuo įrankiu apsibrėžiam stačiakampį ir jei reikia pastumiam ji, kad papuošalas būtų gražiai centre, kai busit patenkintos pasirinkimu - paspauskite klavišą :3. dabar galima pasidaryti tikrąjį nuotraukos matomumą (ne per daug priartintą ir ne per daug nutolintą). Tam tereikia pasirinkti padidinimo stiklo įrankį ZOOM TOOL ir jo savybių juostoje paspausti mygtuką "Actual Pixels":

 

4. nebloga gudrybė pašviesinti foną - panaudoti sluoksnio persidengimą SCREEEN. bet jei jums pernelyg nušviesėja, tada praleiskite ši žingsnį. Dublikuojam mūsų sluoksnį Layer -> New ->Layer via Copy ir naujam sluoksniui suteikiam persidengimo efektą SCREEN:štai gautas rezultatas:5. suliekime abu sluoksnius į vieną: per meniu pasirinkite Layer -> Merdge Down.

6. šviesinsim foną. Atsidarykite "Levels" langą per meniu Image -> Adjustments -> Levels. Pasirinkite dešininę pipetę ir su ja bakstelėkit šviesiausioje fono vietoje (dažniausia tai būna nuotraukos viduryje):jei per smarkiai nušviesėjo - praleiskite "Levels" žingsnį.
Mano atveju užteko bakstelėt vieną karta, nes persistengt tikrai nereikia. štai dabartinis rezultatas:kadangi dar nepakankamai gražus fonas, tvarkom toliau. Į pagalbą pasitelksim kitą komandą: Image -> Adjustments -> Replace Color. Atsidariusioje kortelėje bus parinkta kairinė pipetė, o savybę "Fuzziness" galite nustatyti ~50-70, tad nieko nelaukiant spustelėkit su ja ant kurio nors fono kraščiuko, kuris yra tamsus (mano atveju spaudžiau apačioj kairėje pusėje), tada jūsų paveikslėlis lange pasikeis ir maždaug atrodys taip (tamsios vietos - nepažymėtos sritys, šviesios - pažymėtos):mums reikia parinkti daugiau musu fono, tad pasirenkam pipetę su pliuso ženklu ir vėl spaudžiam ant piešinuko, maždaug per vidurį fono, taip jums pasižymės beveik visas fonas (pats papuošalas turi būti juodos spalvos). dabar galima savybe "Saturation" nutempti į kairę (taip padarysit foną pilkšvos spalvos, vietoj gelsvos ar pan), o savybe "Lightness" tik truputi patempkit i dešinę, kad šiek tiek pašviesėtų:Gaunamas maždaug toks rezultatas:

 

Kadangi kraštai vistiek tamsoki, pašviesinsim su šviesinimo įrankiu DODGE TOOL. Jei jo nerandate, spauskite dešinį pelės klavišą ant įrankio, esančio virš teksto įrankio. Jo savybių juostoje nusistatykite švelnų išsiliejusiais kraštais teptuką ir stiprumą ~40:Dabar pabraukykite fono kraštus po keletą kartų, kol jie pašviesės ir taps ne tokie kontrastingi, lyginant su likusiu fonu. Mano rezultatas štai toks:7. nuimsim detalių geltonumą. Kadangi fotografavau vėlai vakare po staline lempa, detalės atrodo lyg "pageltusios". Tai galima nuimti su įrankiu SPONGE TOOL, esančiu prie šviesinimo įrankio kategorijos. Tiesiog paspauskit dešinį pelės klavišą ant įrankio ir išsiskleidusiame meniu pasirinkite SPONGE TOOL:jo savybių juostoje nusistatykite švelnų išsiliejusiais kraštais teptuką, modulį "DESATURE" (spalvos nuėmimas) ir stiprumą ~100:dabar pabraukykite pačias detales, kol jos taps ne tokios geltonos. Mano rezultatas štai toks:8. paryškinkit nuotrauką panaudojant filtrą: Filter -> Sharpen -> Sharpen. Dažniausiai užtenka tik vieno karto, bet jei detalės ne labai išryškėjo, galit mėgint dar kartą panaudoti ta patį filtrą.

9. rėmelio uždėjimas. Susikurkite naują sluoksnį Layer -> New Layer ir nuspalvinkit ji bet kokia spalva: Edit -> Fill. Dabar tam sluoksniui pritaikysim tam tikrus stilius:
a) spauskit stilių mygtuką:b)išsiskleidusiame lange pasirinkit viršutinį meniu "Blending options", jums atsidarys langas, kuriame "Fill Opacity" nustatykite 0:tokiu būdu jums dings sluoksnio spalva, bet ne savybės.

c) pereikit i skirsnį "Stroke" ir nustatykite jame šiuos parametrus (paspaudus ant spalvos laukelio, įrašykit baltos spalvos kodą "ffffff"):taip mes padarėm storą baltą rėmelį, dabar uždėsim panašų plonesnį, tik juodą. Tam užtenka dublikuoti sluoksnį ir pakeisti kelias savybes. Tad spauskit Layer -> New -> Layer via Copy. Atsiras identiškas sluoksnis su identiškais parametrais. Kad juos pakeisti, 2 kartus spustelėkit su kairiu pelės klavišu ant sluoksnio raidelės "f":atsidariusioje kortelėje, pereikit į skirsnį "Stroke" ir nustatykite tokius parametrus:Štai ir viskas. mano galutinis rezultatas:

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

simuchiuke @ 29.04.2010, 17:55

Laabai jau geros tokios pamokėlės. Dar būtų smagu sužinoti, kaip uždėti rėmelį, su rėmeliais padaryti vieną nuotrauką iš kelių ir ar galima uždėti pvž. kokius piešinukus ar fonus... ;)

liepsnela @ 12.05.2010, 11:02

Tikrai įdomi ir naudinga pamoka, tik įsivėlus mažytė klaidelė 2 pukte - nuotrauka ne ta įsikėlė (pasikartojo ta pati, kuri yra prie Dodge Tool panaudojimo) :)

Ievavakare @ 05.08.2011, 20:40

Sveikos,gal kas galit pagelbet, turiu krikstynoms dukrytes krikstateviams padaryt diplomus ir nemoku tuo adobe photo shpu naudotis, o i remeli reikia ikelt nuotraukyte, gal galit kas pagelbet? kaip reikia juo elgtis. aciu is anksto

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532