Nuotraukų retušavimas GIMP 2.6 programa

Parašė: juupeer 14.04.2010, 21:45

Sveikos, auksarankės. Nusprendžiau ir aš padaryti pradžiamokslį nuotraukų redagavimo programai, o kadangi pati dirbu su GIMPU 2.6 (lietuviška versija), tai ir pamokėlė bus šiai programai. GIMP'ą galima parsisiųsti iš interneto arba paprašyti dėdžių ar tetų, kurie ateina tvarkyti mūsų kompiuterių, kad įdiegtų šią programą.
Taigi kibkime į darbą.

Mokinsimės, kaip iš tokios nuotraukos (darytos gūdžiausiomis žiemos dienomis), padaryti tokią:

I. Atsidarome programą ir įkeliame nuotrauką su kuria dirbsime:

1.Spaudžiame FAILAS ir ATVERTI.

2.Tada išmeta štai tokią lentelę, raudonai apibrėžtoje skiltyje pasirenkat iš kur imate nuotrauką.

3. Po to paspaudžiate ant pasirinktos fotografijos. Dešiniajame šone rodo nuotraukos vaizdą, o viršuje, apibrėžtame laukelyje, kur ta nuotrauka yra. Pasirinkus nuotrauką, spauskite ATVERTI lango apačioje. Štai jau turime nuotrauką redagavimo lange.

4. Kartais prie ĮRANKINĖS gali nebūti ĮRANKIŲ PASIRINKTYS (lentelės lango kairėje), tai mums reikalingą lentelę įdedame štai taip (pagal 4 nuotrauką).

1. 2.
3. 4.

II. Dabar šviesinsime nuotrauką:

1. Pirmiausiai nuotrauką pašviesinsime automatiniu būdu, kad vėliau būtų lengviau rankiniu būdu koreguoti šviesumą ir kontrastą. Paspaudžiame ant viršuje esančio žodžio SPALVOS, vėliau AUTOMATINIS ir BALTUMO BALANSAS.

2. Štai koks rezultatas.

3. Dabar nuotraukos apšvietimą reguliuosime rankiniu būdu. Vėl einame į SPALVOS ir ŠVIESUMAS - KONTRASTAS.

4. Paspaudus ant ŠVIESUMAS - KONTRASTAS, išmeta štai tokią lentelę, kurioje atitinkamai prie nurodyto žodžio pastumdžius mygtukus arba vietoje nulių įvedus skaitines reikšmes keičiasi nuotraukos apšvietimas ir kontrastas.
Kad matytumėte pasikeitimus nuotraukoje, patikrinkite ar yra uždėta varnelė ties PERŽIŪRA toje pačioje lentelėje kairėje pusėje. Kai tenkins nustatytas šviesumas ir kontrastas, spauskite GERAI.

5. Tačiau net ir atlikus auksčiau nurodytus veiksmus, kartais lieka nepageidaujamų šešėlių. Juos panaikinsime šviesinimo teptuku. ĮRANKINĖJE spaudžiame nurodytą šviesinimo mygtuką. O ĮRANKIŲ PASIRINKTYSE pasirenkame mums reikalingas teptuko funkcijas:
NEPERMATOMUMAS - pasirenkamas teptuko intensyvumas (ar labai šviesins ar ne).
TEPTUKAS - pasirenkame norimą teptuko formą.
IŠTEMPIMAS - pasirenkame teptuko dydį.

6. Šviesinimo teptuku pašviesinau patį pakabuką ir šešėlius aplink užsegimą ir "ryžiukus" bei tamsius nuotraukos kampus.

7. Kadangi šviesinimo teptukas palieka šiokius tokius pėdsakus, turime juos panaikinti. ĮRANKIŲ lentelėje pasirenkame SULIEJIMO įrankį (vandens lašiukas), PASIRINKČIŲ lentelėje nusistatome reikalingas reikšmes ir nuotraukoje lyg teptuku su vandeniu suliejame mums reikalingas vietas, kad neliktų šviesinimo teptuko paliktų šviesių debesėlių - suliejame juos su fonu.

8. Šviesinimo ir suliejimo rezultatas.

1. 2.
3. 4.
5. 6.
7. 8.

III. Pusę darbo jau padarėme Dabar papuošime nuotrauką
stilizuotomis gėlėmis ir uždėsim parašą;

1. Kaip jau anksčiau išmokome, atsidarome paveikslėlį su stilizuotomis gėlėmis (ar kitais ornamentais bei paveikslėliais, kuriuos norėtumėte uždėti ant nuotraukos). Tada iš ĮRANKIŲ lentelės pasirenkame žymėjimo įrankį - lašą. Ir brėžkite aplink gėles.

2.Jei brėžite neatitraukę pelės, žymėsite lyg pieštuku ir žymėjimas gausis nelygus. Toks žymėjimas tinka kai nereikia idealaus apkirpimo. Tačiau jei žymėsite atskiru pelės spragtelėjimu, žymėjimas eis atitinkamais brūkšniukais, kurių pradžią žymi rutuliukas, pastumdžius rutuliuką gali šiek tiek pasikeisti brūkšniuko padėtis. Tokiu būdu galima labai tiksliai pažymėti reikalingą objektą.

3.Kai pažymėsite visą objektą (pirmutinį tašką sujunkite su paskutiniu), lango viršuje spauskite KEISTI ir KOPIJUOTI MOTOMĄ.

4. Vėl spauskite KEISTI, ĮDĖTI KAIP ir NAUJAS PAVEIKSLĖLIS.

5. Atsidarys naujas langas su iškirptu jūsų paveikslėliu. Jį padidiname pasirinkdami didesnius procentus lango apačioje (apvestas langelis).

6. Tada įrankių lentelėje pasirenkame rankos piršto simbolį - ištepimo įrankį, vėl nusistatome reikalingas reikšmes įrankio pasirinkčių lentelėje ir suliejame paveikslėlio kraštus, kad nebūtų tokie aštrūs. Kai baigsite, vėl paspauskite KEISTI ir KOPIJUOTI MATOMĄ.

7. Tada jau redaguojamo papuošalo lange paspauskite KEISTI, ĮDĖTI KAIP ir NAUJAS SLUOKSNIS. Mūsų iškirpta gėlė atsiranda ant nuotraukos. Kadangi pagal papuošalo nuotrauką gėlytės per mažos, jas padidinsime. Tada dešiniu pelės klavišu spauskite ant iškirptos gėlytės, o atsiradusioje lentelėje - SLUOKSNIS ir KEISTI SLUOKNIO DYDĮ.

8. Naujai atsidariusioje lentelėje, atitinkamuose langeliuose, įrašykite didesnius skaičius (jei pirmame langelyje įrašę skaičius, atrame tik spragtelsit kairiu pelės klavišu, sluoknio dydis pasikeis proporcingai ir atvaizdas neišsikraipys) ir spauskite IŠTEMPTI. Tokie patys veiksmai daromi ir norint sumažinti sluoknio dydį.

9. Įrankių lentelėje pasirinkite įrankį, vaizduojantį rodykles į visas keturias puses ir padidintą sluoksnį nutemkite į norimą vietą (šiuo atveju - į dešinę nuotraukos pusę). Kad sluoksnis atitiktų nuotraukos formą reikia jį pasukti. Vėl ant sluoksnio spaudžiame dešiniu pelės klavišu, tada SLUOKSNIS, TRANSFORMUOTI ir atitinkamą pasukimo kryptį.

10. Dabar pastebime, kad gėlyčių fonas šiek tiek per ryškus pagal nuotrauką - reikia sluoksnio foną sulieti su paveikslėlio. Spaudžiame SLUOKSNIS, SUJUNGTI SU ŽEMESNIU - taip gėlytes sujungiame su nuotrauka. Tik sujungus sluoksnį su nuotrauka, galima sulieti gėlių ir nuotraukos foną. Vėl spaudžiame IŠTEPIMO ĮRANKĮ ir gražiai suliejame foną aplink gėles.

Jei norime, kad mūsų nuotrauka būtų tikrai orginali, tuo pačiu ištepimo įrankiu šiek tiek suliejame, papaišome pačias gėles.
Jei norime daugiau stilizuotų papuošimų, pakartojame veiksmus nuo 1 iki 10 punkto. Kadangi aš norėjau įdėti tokias pačias gėles, tik į kairį apatinį kampą, pakartojau veiksmus nuo 7 iki 10 punkto.

1. 2.
3. 4.
5. 6.
7. 8.
9. 10.

IV. Dabar uždėsim parašą ir mūsų redaguojama nuotrauka bus baigta:

1. Įrankių lentelėje pasirenkame A raidę - tai teksto kūrimo įrankis. Įrankių pasirinkčių lentelėje nustatome šriftą, dydį, lygiuotę. Tada ant nuotraukos, norimoje vietoje, brėžiame lentelę.

2. Nubrėžus lentelę, atsiranda langelis (GIMP teksto rengyklė). Joje įrašome norimą tekstą. Ką joje įrašome, tas pats atsiranda mūsų nubrėžtoje lentelėje. Pajudinus lentelės kraštus (aukštyn - žemyn, į šonus), kinta lentelės dydis ir teksto padėtis. Kai jau suredaguojame tekstą, vėl spaudžiame SLUOKSNIS ir SUJUNGTI SU ŽEMESNIU.
Pagaliau mūsų nuotrauka baigta, belieka tik ją išsaugoti.

3. Spaudžiame FAILAS, IŠSAUGOTI KAIP.

4. Atsidariusiame lange viršuje įrašome suredaguotos nuotraukos pavadinimą. VIETŲ skiltyje pasirenkame kur išsaugoti. Kartais gali tekti pakeisti nuotraukos tipą (geriausia visur naudoti JPG), tada lango apačioje spaudžiame PASIRINKTI FAILO TIPĄ ir iš visų pasirenkame JPG ir spaudžiame IŠSAUGOTI (5 nuotrauka).

6. Tada vėl atsiranda naujas langelis, kuriame papraščiausiai reikia paspausti EKSPORTUOTI. O tada naujai iššokusiame lange - IŠSAUGOTI.
PAGALIAU SUTVARKĖME NUOTRAUKĄ IR GALIME JĄ KELTI Į FORUMĄ.

1. 2.
3. 4.
5. 6.

Štai koks mano redagavimo programos pradžiamokslis. Tikiuosi kam nors bus į naudą. O jeigu norite paklausti, ko nors daugiau, galite man parašyti, pasistengsiu atsakyti.

P.S. JEI REDAGUOJANT NUOTRAUKAS, NORĖTUMĖTE SUGRĄŽINTI/PANAIKINTI KOKĮ NORS VEIKSMĄ, PASINAUDOKITE KLAVIŠŲ KOMBINACIJĄ CONTROL Z ARBA SPAUSKITE KEISTI, O TADA ATŠAUKTI ARBA GRĄŽINTI.

Sėkmės redaguojant nuotraukas.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

Eve-line @ 20.04.2010, 14:58

Man nerodo paveiksliuku :(

megule @ 20.04.2010, 16:50

man taip pat :-(

laukine @ 20.04.2010, 20:03

nerodo nerodo :(

Lipucke @ 25.04.2010, 10:03

Super pamokele

gabiuska123 @ 11.03.2011, 20:07

Norėjau paklausti. Iš kur atsisiųsti Lietuviška Gimp?

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,317
  • Temų forume: 3,146
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,802
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,322
  • Pardavėjų galerijoje: 1,532