Papjė maše kiaušiniai

Parašė: pusis 07.04.2010, 17:37

Artėjant Velykoms norisi papuošti namus įdomiais kiaušiniais, išmėginant naujas dekoravimo technikas ir būdus. Reikia daug kiaušinukų, todėl nutariau pasidaryti kiaušinių formeles iš popieriaus, naudojant papjė maše atlikimo techniką. Naudojamos priemonės tikrai nebrangios, o ir kiaušinių formų dekoravimui, kurios dar ir nedūžta, tikrai niekada nebus per daug. Taigi, pristatau jums mano paruoštą trumpą pamokėlę.


 
Mums reikės:
- kiaušinio formos: medinės, stiklinės ar plasmasinės, ant kurios dirbsime ir formuosime naują kiaušinį: aš pasirinkau natūralaus dydžio plastikinį kiaušinį

- laikraščio ar popieriaus, aš naudojau laikraštį
- klijų, naudojau lipalą
- indo su vandeniu, laikraščio gabaliukų mirkymui
- medžiaginio/popierinio rankšluosčio
- žirklučių
- peiliuko
- švitrinio popieriaus
- teptukų, vienas minkštais šereliais, o kitas-plokščias ir kietesnis
- baltų akrilinių dažų
- vandens išplauti teptukams
- varpelių

Susitvarkome priemones, įrankius ir medžiagas, kad viskas būtų po ranką. Pasiruošiame plastikinę kiaušinio formą - švariai nuplauname.

Susipjaustome, susikarpome ar susiplėšome laikraštį nedideliais kvadračiukais 2x2 ar 4x4 cm: kuo didesnė kiaušinio forma - tuo didesni gabalėliai. Pamerkiame juos į stiklinę su vandeniu, trumpai pamirkome. Išėmę padžioviname ant medžiagos ar popierinio rankšluosčio. Jie turėtų būti drėgni, tačiau ne šlapi. Pirmą sluoksnį dengiame išmirkytais laikraščio gabaliukais. Dengiame istrižai, taip, kad jie vienas kitą truputėlį uždengtų. Drėgnas laikraštis lengvai tempiasi, todėl kiaušinio paviršių galima išlyginti: švelniai vartant, pasukiojant kiaušinį rankose, tarp delnų. Ant drėgno pirmojo laikraščio sluoksnio teptuku tepame ploną sluoksnį klijų ir iš karto dedame antrą laikraščio sluoksnį. Uždėjus šį sluoksnį leidžiame formai truputėlį padžiūti.

 

Viskas, darbas baigtas. Turime daug skambančių kiaušinių, kuriuos galime įvairiai dekoruoti. Sėkmės, linksmų ir šiltų šv. Velykų!
Taip sluoksnis po sluoksnio, palaukiant kol kiekvienas jų pradžius (patogiausia yra daryti iš karto kelias kiaušinio formas) padarome 8-10 sluoksnių ir laukiame kol viskas pilnai išdžiūna. Per pačią storiausią kiaušinio vietą peiliuku apibrėžiame liniją ir padarome kryžiaus formos žymes, kad vėliau, klijuojant būtų lengviau atsirinkti būsimo kiaušinio dalis.

 Pagal šią, mūsų įbrėžtą, liniją perpjauname kiaušinį ir išimame plasmasinę formą. Tada sudedame naujo kiaušinio puseles, į jas įdedame nedidelius varpelius, kad mūsų kiaušiniai skambėtų. Sujungę pagal pasidarytas žymes, įpjovą suklijuojame nedideliais laikraščio gabaliukais. Džioviname ir apklijuojame dar keliais laikraščio sluoksniais.

Kiaušinio paviršius gavosi nelygus, todėl galime pašlifuoti smulkiu švitriniu popieriumi. Po to nudažome baltais akriliniais dažais arba guašu. Galite dažyti kokia tik norite spalva, nes ir dažais galime palyginti naujo kiaušinio paviršių. Ir vėl džioviname.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,390
  • Temų forume: 3,211
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,997
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,325
  • Pardavėjų galerijoje: 1,533