Papuoškite namus Kalėdoms savo raitytomis snaigėmis

Parašė: barskuole 12.12.2010, 11:00

Artėjant didžiosioms metų šventėms ne mažesnį jaudulį kelia švenčių laukimas, kai puošiame namus ir pamažu užsikrečiame kalėdine nuotaika. O kadangi Kalėdų nebūna be žiemos, o žiemos – be Kalėdų, lai žavingas trapių snaigių šokis įsisuka ir į Jūsų namus.

Popieriaus raitymo menas (angl. „Quilling“) – tai popieriaus juostelių sukimas ir klijavimas tarpusavyje, formuojant įvairius ornamentus. Ornamentai gali būti klijuojami prie pagrindo, iš jų gali būti lipdomos 3D figūros, o mes šiandien suraitysime štai tokią snaigę:

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sudėtinga, tačiau darbas tirpsta darbščiose rankose. Nereikia praktiškai jokio pasirengimo, bene visas reikalingas priemones rasite po ranka. Kilo noras išbandyti? Tiesiog čia pat ir pradėkite! Ir snigti pradės nė neišėjus iš namų...

Reikalingų priemonių sąrašėlis:
- popierius
- žirklės
- klijai
- specialus raitymo įrankis arba adata, žnyplės ir pieštukas ar kitas kotelis

Prisikarpykite pluoštelį maždaug 0.6 cm pločio juostelių iš popieriaus. Jei norite, galite karpyti platesnes – snaigės bus tvirtesnės. Bet ir iš siauresnių juostelių bus pakankamai tvirtos, tačiau išlaikys snaigėms būdingą trapumą.

Reikės tiek ir tokio ilgio juostelių:
1 – 15 cm (centro ratukui)
8 – 7.5 cm (rankutėms)
4 – 15 cm. (užraitymams)
4 – 7.5 cm (ašarėlėms)
4 – 5 cm (rombeliams)

Popierinių juostelių raitymui naudojamas specialus raitymo įrankis, tačiau jį nesudėtinga pasigaminti ir namų sąlygomis. Reikia nukirpti adatos galiuką su metalo žirklėmis arba žnyplėmis vielutei kirpti ir adatą įsmeigti į pieštuką, kiniško maisto pagaliuką ar kitą kotelį, kad būtų patogiau laikyti. Popieriaus raitymas vyksta įstatant popierinę juostelę į adatos galvutę (kad joje būtų pats juostelės galiukas) ir tiesiog sukant.

Pradėkime nuo 15 cm ilgio juostelės ratuko. Kai tik išmoksite pasigaminti tokį ratuką, galėsite padaryti bet kurią kitą figūrėlę. Užvyniokite visą juostelę ir ją paleiskite, kad ratukas atsipalaiduotų.

Ant paties galiuko užtepkite šiek tiek klijų ir priklijuokite. Paprastai galiukas klijuojamas nuėmus ratuką nuo adatos, kadangi išsilaisvinusio ratuko viduriukas šiek tiek irgi atsipalaiduoja ir persiformuoja visas ratukas. Klijuojant geriau matyti galutinį rezultatą.

Toks ratukas yra pagrindas ir ašarėlės bei rombelio figūrėlės formavimui. Ašarėlės figūrėlei paimkite vieną ratuko, suformuoto iš 7.5 cm juostelės, galiuką ir sugnybkite jį suformuodami smaigalį.

Rombelio figūrėlė daroma tuo pačiu principu. Susukamas ratukas iš 5 cm ilgio juostelės, pats galiukas priklijuojamas ir abi pusės sugnybiamos suformuojant du smaigalius.

Pereikime prie užraitymų. Sulenkite 15 cm ilgio juostelę per pusę ir susukite abi puses iki vidurio. Gaunama širdelės formos figūrėlė. Paprastai šiai figūrėlei juostelė nėra lenkiama, tačiau tai padeda pasižymėti vidurio tašką, be to, mūsų atveju ši vieta bus priklijuota, taigi nesimatys.

Ir paskutinė figūrėlė yra rankutė (tiksliau, rankutės pusė, nes visą rankutę gausime suklijuodami jas po dvi), kuri daroma iš 7.5 cm ilgio juostelių. Vieną juostelės galiuką apsukite maždaug du kartus.

Kitą galiuką vyniokite tol, kol figūrėlės ilgis bus maždaug 2.5 cm. Tikslūs išmatavimai čia nėra itin svarbūs. Svarbiau, kad jos visos būtų vienodo ilgio, o centimetras šen ten didelės įtakos neturi.

Taigi, visos reikalingos figūrėlės jau pagamintos. Liko jas kartu sujungti. Pradėsime nuo dviejų rankučių suklijuodami jas kartu nugarėlėmis. Po šio žingsnio turime figūrėles:
1 ratukas
4 ašarėlės
4 rombeliai
4 užraitymai
4 rankutės

Ratukas bus snaigės centras. Prie jo simetriškai priklijuokite rankutes didesniaisiais ratukais prie viduriuko.

Prie priklijuotų rankučių ratukų priklijuokite užraitymus.

Švelniai atlenkite figūrėlės ratukus iki jie pasieks rankutes ir ties susilietimo vieta priklijuokite.

Užraitymo viduryje priklijuokite ašarėlę. Iki jos atlenkite užraitymo ratukus ir priklijuokite. Jei rankutė krypsta ar ašarėlė nenori prisiklijuoti, nebijokite deformuoti užraitymų, tiesiog dar šiek tiek juos atlenkite.

Šiuos žingsnius pakartokite visuose šonuose ir priklijuokite rombelius tarp mažesniųjų rankučių ratukų snaigės galuose.

Štai darbas jau beveik ir baigtas. Įdomesniam efektui išgauti galite apipurkšti ją blizgesiu ar sniegeliu. Ir kabinkite ant eglutės, prie lango ar tiesiog kambario viduryje. Jei kabinsite ant valo, atrodys, kad įvyko tikras kalėdinis stebuklas – namuose pradėjo snigti!

Šaltinis: http://www.reesedixon.com/

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

GabrieleSv @ 12.12.2010, 12:33

As tokiu anais metais prisidariau, tai siemet visi namai spindi snaigiu. :)

alvitulia @ 12.12.2010, 12:55

Beprotiskai grazu, bet kiek darbo...vajej :)))

vilmuse @ 12.12.2010, 16:20

nuostabu:))

kamie @ 13.12.2010, 15:04

nerealu :)

agndrev@gmail.com @ 13.12.2010, 19:54

Nepakartojamai gražu :D

Rimajurgaitienė @ 31.01.2011, 16:12

Įspūdinga

vilteD @ 02.11.2012, 15:39

laaaaaaaaaaaaabai grazu :)
as tai vietoj adatos panaudojau dideli medini smeigtuka ir jo buka gala perpjoviau per puse ne iki galo. o seip labai aciu uz tokia pamokele ;)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,206
  • Temų forume: 3,066
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,515
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,300
  • Pardavėjų galerijoje: 1,523