Pasidarykime pačios: atvirukas su langeliu

Parašė: pusis 29.04.2011, 21:36

Artėjant mamos dienai norisi pradžiuginti ją savo sukurtomis nors ir mažytėmis, tačiau mielomis smulkmenomis. Atvirukas, kurį pagaminti užtruks pusę valandos, bus nedidelė, tačiau smagi dovanėlė, juolab kad į jo vidų galėsite įdėti, nors ir nedidelį savo darbelį: siuvinėtą ar pieštą, o gal panaudodami naujai išmoktą rankdarbių techniką.

Mums reikės:
Storesnio popieriaus lapo (pvz.: akvarelinio)
Liniuotės
Pieštuko
Žirklučių
Kanceliarinio peiliuko
Klijų
Skaidrios lipnios juostelės
Dvipusės lipnios juostelės
Filco (raudonos spalvos)
Teptuko
Akrilinių dažų (aukso ir sidabro spalvų)
Skaidraus ir nepermatomo dovanų popieriaus

Ant storesnio popieriaus lapo nusibraižome reikiamo dydžio atviruko formą, dalijame ją į tris lygias dalis (pačią kraštinę dalį sumažiname 2-3 mm: ji turėtų būti siauresnė už kitas dvi, kadangi ją lenksime į vidų).

Naudodami kanceliarinį peiliuką ir liniuotę išpjauname reikiamo dydžio ir formos „langelį“ centrinėje atviruko dalyje.

Iš likusio popieriaus nusibraižome trafaretą: mažesnio formato langelį ir aplink jį išdėstome 2-3 mm storio juosteles (žiūr. nuotrauką Nr.4).

Tvarkingai išpjauname nubraižytas juosteles ir gautą elementą uždedame ant atviruko formos vidurinės (jau išpjauto langelio) išorinės dalies. Trafareto kampus, kad neslankiotų, naudodami mažus lipnios juostelės gabaliukus, atsargiai priklijuojame prie atviruko. Tada, dažuose pamirkę teptuką, su pirštu, švelniai pabraukome jo šerelius virš atviruko. Prieš tai, nepamirškite popieriumi uždengti kitas dvi atviruko dalis, kad dažų nepatektų ant jų ir neišteptų. Patarimas: galite naudoti dantų šepetuką; jei bijote, kad iš karto nepavyks: pirmiausia pasibandykite juodraštyje.

Iš nepermatomo ir skaidraus dovanų popieriaus išsikerpame dvi detales, kurios yra 5 mm platesnės už mūsų atviruko centrinėje dalyje esantį išpjautą elementą. Iš raudonos spalvos filco išsikerpame keletą įvairaus dydžio širdelės formos elementų. Jas išdėstome ant nepermatomo popieriaus ir priklijuojame lipnia juostele. Stambesnes detales klijuojame su popieriaus klijais (puikiausiai tiks lipalas) .

Iš skaidraus dovanų popieriaus išsikirptą detalę, iš vidinės atviruko pusės, priklijuojame su skaidria lipnia juostele.

Ant jos viršaus užklijuojame jau pasidarytą detalę su širdelėmis.

Iš dvipusės lipnios juostelės atsikerpame/atsipjauname nedidelius gabalėlius ir juos suklijuojame aplink.

Kraštinę atviruko dalį, kurią palikome siauresnę už kitas dvi, užlenkiame (prieš tai nepamiršę atsargiai su kanceliariniu peiliuku įrėžti lenkimo linijos. Patarimas: tik nepersistenkit!). Atsargiai prispaudžiame prie dvipusės lipnios juostelės detalių ir švelniai pirštais palyginame.
Darbas baigtas, turime atviruką.

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

mumacka @ 16.05.2011, 13:11

Labai gražus darbas

Sandra_a @ 20.09.2011, 15:21

Pritariu, labai gražu :)

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,297
  • Temų forume: 3,139
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,754
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,319
  • Pardavėjų galerijoje: 1,531