Photoshop pamoka darbelių nuotraukų pagerinimui

Parašė: Astra 08.01.2009, 15:29

Darydamos savo darbelius, visada norime juos parodyti kitiems, tad dažnai tenka "susidraugauti" su fotoaparatu. Kad nuotraukos atrodytų estetiškai, vien fotoaparato neužtenka, reikia mokėti jas apdoroti. Tad mėginsiu paaiškinti pagrindinius žingsnelius, kad pagerinti nuotraukos bendrą vaizdą. Beje, patarimas: fotografuojant nebijokite palikti didelių tuščių kraštų, nes paskui bus lengviau tvarkyti pačią nuotrauką.
Taigi, pradedam. Štai koks mano pradinis nuotraukos variantas, baisus, ar ne?.. bet tuoj viskas pasikeis



Atsidarykite nuotrauką su Adobe PhotoShop programa per meniu: File -> Open.
Per meniu spauskite Image -> Adjustments -> Levels. Atsidarys lentelė, skirta šviesinimui/tamsinimui. Joje paspauskite dešininę pipetę:



kai pipetė įspausta, tada su ja spustelėkite ant pilko fono netoli objekto (aš paspaudžiau šalia apyrankės užsegimo).



Kaip matote, ne visai fonas nubalo, dar yra tamsių vietų aplink kraštus, tad dar sykį spaudžiu tamsesnėje vietoje netoli užsegimo. Po šio paspaudimo, mano nuotrauka atrodo tinkamai, t.y. aplink papuošalą yra pakankamai balto fono:



Jei rezultatas jus tenkina, spauskite mygtuką OK, jei ne – galite vieną veiksmą sugrąžinti atgal klavišų kombinacija <CTRL> + <Z>. Taigi, aplink papuošalą jau yra baltas fonas, dabar panaikinsim likusį pilką. Pasirinkite iš įrankių juostos LASSO TOOL įrankį. Jei vietoj jo matote kitokį įrankį, tiesiog paspauskit ant jo dešinį pelės klavišą ir išsirinkite jums reikiamą:



Su pasirinktu įrankiu apibrėžkite sritį aplink papuošalą. Labai dailiai nebūtina, svarbiausia, kad į apibrėžimo sritį nepapultu likusio tamsaus fono. Jei apibrėžti nepavyko, per meniu nuimkit pažymėjimą su komanda Select -> Deselect ir vėl bandykite, kol gausite kažką panašaus:



Papildomai padarysime švelnesnį pažymėjimą su komanda Select -> Feather. Atsidariusioje lentelėje įrašykite skaičių maždaug apie 15 (kuo skaičius didesnis, tuo švelnesnis perėjimas)



Dabar pas mus gaunasi, jog pažymėtas papuošalas, o mums reikia, kad butu pažymėtas likęs pilkas fonas, tad trumpai tariant – pažymėjimą reikia paversti priešingu. Tai padarome su komanda: Select -> Inverse.
Dabar pasirinkite iš paletės baltą spalvą (standartiškai ji randasi dešinėje pusėje, kortelėje "Swatches"), tada paspauskite komandą Edit -> Fill. Atsidariusiame lange patikrinkit, kad būtų parinkta Foreground Color:



Kai fonas užpildytas, nuimkit pažymėjimą (Select -> Deselect). Dabar reikia nuotrauką apkirpti. Pasirinkite apkirpimo įrankį:



Nubrėžkite kvadratą ar stačiakampį, t.y. “įrėminkite” tokią sritį, kurią norėtumėt, kad liktų. Jei iš karto nepavyko gražiai nusibrėžti, tiesiog patampykite už šoninių rankenėlių, taip galėsite praplėsti arba sumažinti apkirpimo sritį (rankenėles tempimui pažymėjau raudonai):



Kai tenkins galutinis rezultatas, paspauskite klavišą <ENTER> ir nuotrauka bus apkirpta. Tiesa, prieš paspaudžiant <ENTER>, patariu patikrinti, kad vidurinė rankenėlė (apibrėžiau žaliai) būtų maždaug jūsų papuošalo viduryje. Taip gražiau atrodys pačios nuotraukos bendras vaizdas, t.y. gausis apkirpta daug maž vienodai iš šonų.
Apsikirpus nuotrauką kartais reikia dar pamažinti dydį, ypatingai jei fotoaparate nustatyta aukštos kokybės nuotraukų rėžimas. Nuotraukai pamažinti įsijunkite komandą per meniu Image -> Image Size. Atsidariusiame lange užtenka įrašyti vieną dydį: Width (plotis) arba Height (aukštis), o kitą automatiškai proporcionaliai programa parenka pati. Jei automatiškai neparenka, tada reikia uždėti varnelę ant savybės Constrain Proportions (pažymėta raudonai). Patarimas: jei nuotraukos bus rodomos ekrane (nebus spausdinamos), jums pilnai užteks 72 pixels/inch rezoliucijos (apibrėžiau žaliai):



Jei tenka fotografuoti vakarais prie geltonos stalinės lempos, kai kurios sidabrinės vietos tampa geltonesnės. Tai galima panaikinti su blankinimo įrankiu (jei jo nematot, paspauskit ant to įrankio dešinį pelės klavišą). Įsijungus šį įrankį nusistatykite teptuko dydį ir parinkite funkciją Desature, tai leidžia nuimti spalvingumą. Tada "patepliokite" šiuo įrankiu per reikiamas vietas, kur norite nuimti geltonumą. Beje, Flow funkcija reguliuoja teptuko stipruma, t.y. jei parinksit mažesnį skaičių – ne taip stipriai blankins.



Patarimas: norint matyti realų paveikslėlio dydį ekrane, paspauskite padidinimo stiklo įrankį ir jo funkcijų juostoje (viršuje, po meniu juostos) paspauskite mygtuką Actual Pixels.
Dar reikėtų paryškinti darbelio kontūrus. Pasirinkite filtrą iš meniu Filter -> Sharpen. Dabartinis mano rezultatas:



Keliaujam toliau. Uždėsim paprastą rėmelį bei parašą.
Norint uždėti paprastą linijos rėmelį, reikia pažymėti visą sriti (komanda Select -> All). Tada pasirinkti norimą spalvą iš kortelės "Swatches". Per meniu atsidarykite komandą Edit -> Stroke..., įrašykite norimą rėmelio storį (Width), o apibrėžimo padėtį parinkite "Inside", kad apibrėžtų į vidų nuo pažymėtos srities:



Greičiausiai kiekviena iš jūsų turite pasidarę savo parašą atskirame faile. Atsidarykite jį per File -> Open, pasižymėkite (Select -> All) ir paspauskite kopijavimo funkciją Edit -> Copy. Pereikite prie savo darbelio nuotraukos ir per meniu paspauskite Edit -> Paste. Jūsų parašas įsikopijuos i centrą. Štai kaip atrodo mano variante:



Mano atveju parašas per didelis, tad norint pamažinti, per meniu įsijunkite komandą Edit -> Transform -> Scale. Dabar laikykit įspaudę <SHIFT> klavišą (jis neleis išdarkyti originalių proporcijų, jei nelaikysit įspaudę šio klavišo, jūsų transformuojama sritis gali pernelyg "susiploti, susigrūsti, ištįsti" ar pan.) sugriebkite už bet kurios kraštinės (viduriniųjų nelieskite, vėl gi kad neiškraipytumėt originalių proporcijų) rankenėlės ir stumiant pasimažinkite parašo dydį. Kai rezultatas bus tinkamas, paspauskit <ENTER> klavišą, kad užfiksuoti transformaciją. Gali tekti pastumti parašą į jam skirtą vietą. Pasirinkite judinimo įrankį ir sugriebę parašą nustumkite į jam skirtą vietą:



Beliko išsaugoti nuotrauką reikiamu formatu. Paspauskite File -> Save As.., atsidariusiame lange pasivadinkite failą, nurodykite, kurioje vietoje saugosite bei parinkite nuotraukos formatą JPEG:



Kai paspausit mygtuką Save, dar papildomai atsidarys langelis, kuriame paklaus, kokios kokybės norėsite (žemos, vidutinės, aukštos..):



Štai ir visa eiga. Mano galutinis variantas:

* Platinti bei kitaip publikuoti autorių nuotraukas bei kitą medžiagą be raštiško administracijos sutikimo griežtai draudžiama!

Komentarai

lyza @ 22.06.2010, 18:33

o is kur galima parsisiusti photoshopa?

Rūpestėlis @ 21.07.2010, 17:23

Astra, labai šauni pamokėlė ;) Ačiū tau labai!

Vikute2 @ 26.07.2010, 19:33

Labai sauni pamokele. Aciu xDD

paullyte99 @ 04.02.2012, 22:19

aš pasisiunčiau per linkomaniją :) galbūt dar torentuose būtų... nežinau.

Iefka @ 23.08.2012, 13:31

kaip as dar tiktai pradedancioji tai man cia rojus

Emiliukė @ 01.03.2014, 21:35

Nu rezultatas tai matau, kad labai geras!!! îta programėlė, aišku, mokama?..

Reklama

Apklausos

Kas iš brangiųjų metalų labiausiai patinka?

Foto konkursas

Arūna

Savaitės nuotrauka

zapkė

Ugnia

Naujienlaiškis

norite visada naujienas sužinoti pirmas?

Klubo statistika

  • Registruotų narių: 21,256
  • Temų forume: 3,097
  • Straipsnių portale: 553
  • Pranešimų forume: 390,633
  • Šiuo metu forume: 0
  • Prekių galerijoje: 8,313
  • Pardavėjų galerijoje: 1,527